Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
cordis
Posty: 601
Rejestracja: 26 mar 2012, o 13:06

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: cordis »

jobe, bo doktorka, z tego co wiem to specjalizuje sie w czyms innym gdzie jest wiecej roboty i dodatkowo będąc w trakcie specjalizacji sie ma troszke gorzej niż będą po specjalizacji

a dentysta do ręki zarabia okolo 3800 zł w gabinecie w przychodni pracując 6 godzin dziennie
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Stalowy »

gregory94, wszystko zależy od miejsca, warunków itd itd. Reguła jest, że im bardziej miejscowość oddalona od dużego miasta, tym większe zarobki dla szeregowego dentysty i łatwiej o pracę.

Jak pracujesz po 10 godzin od poniedziałku do soboty zarobki moga być proporcjonalnie większe. De facto i tak młodzi dentyści są zatrudniani np. na 30% tego co sami zrobią. Dla przykładu: jeżeli gabinet zajmuje się dużą protetyką, a Ty umiesz to robić, to zarabiasz więcej. Jak robisz tylko proste rzeczy, to zarabiasz mniej, simple as that.
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: KatarzynaZSDM »

U mnie w mieście jest ogłoszenie, że szukają do pracy stomatologa - 3000 brutto, tak napisali.

Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Stalowy »

KatarzynaZSDM czyli tyle co nic. Tak wyglądają oferty POZów.

Każdy jakoś zaczynał, niektórzy załapią się na dobrą pracę od początku, inni muszą troszkę poszukać. Clue jest takie, że biedy raczej nie ma, praca jest, a zarobki rosną z czasem.
jobe
Posty: 11
Rejestracja: 12 lip 2014, o 12:59

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: jobe »

Uważacie ,że co jest bardziej opłacalne ? Wybrałam stomę ,a teraz stwierdzam ,że lepiej by było mi na leku. Praca lżejsza ,a zarobki na które oni narzekają by mi pasowały.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Stalowy »

jobe, obydwa zawody są świetne i mają swoje plusy i minusy.

Stoma daje Ci możliwość wcześniejszego uniezależnienia się, nie jest tak zobowiązująca jak lekarski. Jest to praca cięższa fizycznie od większość specjalizacji medycznych, natomiast Z REGUŁY odpowiedzialność jest mniejsza (co w dobie bardzo rozwijających się działów prawniczych odnośnie dochodzenia roszczeń pacjentów nie jest już tak oczywiste). Po stomatologii nie jest koniecznością robienie specjalizacji, czego nie można powiedzieć o leku.

Na forum ta dyskusja była prowadzona już setki razy, poszukaj, a znajdziesz bardzo dużo argumentów za i przeciw

Musisz wyrobić sobie zdanie, zaakceptować swój wybór albo go zmienić. Nikt nie zrobi tego za Ciebie
anka95
Posty: 7
Rejestracja: 31 sie 2014, o 19:55

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: anka95 »

mam ten sam problem,od października zaczynam studia ,a mam strasznie duże wątpliwości. Bo wszyscy mnie namawiali na lekarski ,ja zrobiłam inaczej.Boję się ,że potem nie będzie odwrotu . A roku nie chcę tracić ,bo maturę napisałam bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Stalowy »

anka95, przypuszczam, że to pytanie pada w głowie większości z nas co najmniej raz. Ja też miałem wątpliwości na pierwszym i drugim roku. Do pewnych rzeczy człowiek musi dojrzeć, musi sam sobie odpowiedzieć na pytanie czy to to

Ludzie z którymi się spotykasz i Twoje własne doświadczenia będą przeważać szalę raz na jedną, raz na drugą stronę. Na końcu, zawsze to powtarzam, tylko Ty masz prawo podjać decyzję, bo to Ty będziesz z nią żyć
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: mis koala »

Hmm ja bym była za stomą jesli rozważałabym bardziej partycznie i przyszłościowio. Chociażby biorąc pod uwagę fakt że nie wymaga robienia specki, więc uczysz się krócej, zarobki w zasadzie od samego poczatku nie są takie złe, jest też teraz spore zapotrzebowanie na stomatologów zwłaszcza ja widzę jak wybrakowane są pod tym względem różne placówki w jakiś małych miasteczkach czy wioskach, z własnym gabinetem to już w ogóle kasa niezła, no ale też dość elastyczne godizny pracy - raczje nie spędza się nocy w gabinecie Moim zdaniem też dużo mniejsza odpowiedzialność za ludzkie zycie, bo przypadkow kiedy przez denystę pacjent wyraźnie ucierpi jest niewiele. No ale np. mnie zraża ten wysiłek fizyczny, nie jest łatwo te 8-9 godzin wystać przy fotelu i poruszać przy tym zręcznie reką za każdym ruchem. No ale np. ja wiem że ja takim dentystą bym być nie mogła a nawet nie chciala bo zwyczajnie bardziej mi się podoba praca lekarza i wiem ze to sprawiało by mi dużo więcej radości i satysfakcji. Jesli masz wybór to się zastanów porządnie - bo jak dla mnie to wazna decyzja czy i jak bardzo chcesz się poświęcić czy też ryzykować
cordis
Posty: 601
Rejestracja: 26 mar 2012, o 13:06

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: cordis »

anka95, zawsze jest możliwy odwrót

popytaj sie jak wygląda sprawa przeniesienia po 1 roku
może przepiszą część ocen
gucio926
Posty: 38
Rejestracja: 27 lis 2012, o 15:38

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: gucio926 »

Temat strasznie ucichł, penie się gieriatrycy uczą. Bardzo dobrze
Aby podbić temat, może jeszcze trochę o tych speckach pogadamy? Czy ktoś z grona geriatryków ma już jakąś upatrzoną?
Czy was też tak znajomi męczą podczas rozmów pytając jaką specjalizacje wybieracie idąc na lek?
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Jocisko »

Mnie pytają o to na jaką specjalizację chcę iść NA studiach.
gucio926
Posty: 38
Rejestracja: 27 lis 2012, o 15:38

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: gucio926 »

No dokładnie o taki typ pytania mi chodziło Zawsze muszę śmiechnąć jak to słyszę.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości