Nauka do matury 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: randomlogin »

-MatMati- pisze:To jak się w końcu uczyć?
Tak, zeby umiec. Oceny w szkole sa bardzo wtorne do tego.
Awatar użytkownika
taida
Posty: 265
Rejestracja: 26 gru 2013, o 19:55

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: taida »

ja tez mam zapieprz, ale nauczylam sie go minimalizowac jak tylko sie da - na polskim robię wszystko by jak najwiecej wyniesc z lekcji. inne przedmioty olewam, skupiam sie tylko na matmie, chemii i biologii, dokladnie w tej kolejności na ocenach tez malo mi zależy, calkowicie odwrotnie niz w 2 klasie

tylko i tak bywam bardzo zmeczona, że klade sie o 21 majac wszystko w wiecie gdzie
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Olafek »

-MatMati- pisze: Uczyć się samemu.zgodzę się ale jak można się nauczyć na kartkówkę jak zrobisz dobrze i nie uwzględni twojego sposobu bo uważa, ze jest zły dostaniesz 1 a zrobisz jej sposobem i wyjdzie Ci zły wynik czyli niezgodny z odpowiedzią (jak daje zadania ze zbioru) i dostaniesz dobrą ocenę. To jak się w końcu uczyć?
To już jest jakaś parodia. ja bym się kłócił że twoim sposobem wyszło jak w odpowiedziach a jej źle. Nie wiem jak często się wam to zdarza ale jeżeli dostajecie złą ocenę za dobrze rozwiązane zadanie to po pierwsze zgłosiłbym się do dyrektora albo rzecznika praw ucznia (w każdej szkole na pewno jest). Oprócz tego możesz jeszcze poprosić o konsultację innych matematyków i jeżeli twoja nauczycielka naprawdę źle rozwiązuje to ja jako dyrektor bym wyrzucił.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

taida pisze:tylko i tak bywam bardzo zmeczona, że klade sie o 21 majac wszystko w wiecie gdzie
Ja się kładę dopiero o jedenastej.
oogmeeway
Posty: 149
Rejestracja: 13 lip 2014, o 19:47

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: oogmeeway »

Olafek pisze:To już jest jakaś parodia. ja bym się kłócił że twoim sposobem wyszło jak w odpowiedziach a jej źle. Nie wiem jak często się wam to zdarza ale jeżeli dostajecie złą ocenę za dobrze rozwiązane zadanie to po pierwsze zgłosiłbym się do dyrektora albo rzecznika praw ucznia (w każdej szkole na pewno jest). Oprócz tego możesz jeszcze poprosić o konsultację innych matematyków i jeżeli twoja nauczycielka naprawdę źle rozwiązuje to ja jako dyrektor bym wyrzucił.
Proponuję jeszcze przykuć się kajdankami do ławki oraz obowiązkowo - protest głodowy. Ewentualnie wylosujcie jedną osobę do samospalenia (tylko nie w sali chemicznej bo możecie wylecieć w kosmos ).
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: ryniofit8000 »

Dziwny jakiś ten nauczyciel. Nasza matematyczka nawet pochwali zawsze jak ktoś na sprawdzianie rozwiąże zadanie innym sposobem niż ona pokazywała, bo to dowodzi, że myślimy a nie tylko odtwarzamy myślenie.
schoolboyq
Posty: 116
Rejestracja: 25 paź 2013, o 22:50

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: schoolboyq »

Mam dla Was test wejdzcie na stronke cke i wezcie ten nasz probny arkusz 2015 i spróbujcie rozwiazac 14 zadanie np sprawiło wam problem?
ja totalnie nie ogarniam tych zadań z probowkami chyba jeszcze przemysle ta mature z chemii
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

schoolboyq pisze:Mam dla Was test wejdzcie na stronke cke i wezcie ten nasz probny arkusz 2015 i spróbujcie rozwiazac 14 zadanie np sprawiło wam problem?
ja totalnie nie ogarniam tych zadań z probowkami chyba jeszcze przemysle ta mature z chemii
Wg mnie jest akurat łatwe. Blok d jest rzeczywiście trochę trudny do przyswojenia, ale to jest podstawa.

Czy również uważacie, że repetytoria z WSiP-u są aż nazbyt dokładne? Biją na głowę te z OPERON-u.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: ryniofit8000 »

14 zadanie nie jest trudne, trzeba mieć mangan wyuczony i tyle, wiedzieć jak KMnO4 zachowuje się w środowisku kwaśnym, obojętnym i zasadowym. To jest wszystko przy bloku d.
Mangan, chrom, żelazo to pierwiastki, które na maturę trzeba mieć bardzo dobrze obcykane razem z kolorkami.
Dolczii
Posty: 148
Rejestracja: 26 wrz 2013, o 19:32

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Dolczii »

Szukam dobrego repetytorium z chemii. Najlepiej z zadaniami krok po kroku, (taki idealny dla humanisty. no i żeby cena była przystępna. jak zobaczylam cienkie repetytorium z operonu do chemii za 80zl to myslalam ze to zart.


Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

Dolczii pisze:Szukam dobrego repetytorium z chemii. Najlepiej z zadaniami krok po kroku, (taki idealny dla humanisty. no i żeby cena była przystępna. jak zobaczylam cienkie repetytorium z operonu do chemii za 80zl to myslalam ze to zart.


Poleciłbym raczej WSiP niż OPERON - to drugie to raczej pieniądze w błoto.
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: distinguished »

-MatMati- pisze:Powiedzcie mi co zrobić jak nauczyciel źle uczy i w ogóle nie tłumaczy jak się jakieś zadanie robi tylko my mamy się domyśleć z jakiego twierdzenia skorzystać? Nie analizuje w ogóle zadań. Co zrobić jak błędnie rozwiązuje i nie potrafi nam wyjaśnić tylko robi to po to, aby zrealizować program i mieć z głowy bo nie umie wytłumaczyć po prostu?
Mogę Ci powiedzieć jak było u mnie z taką nauczycielką.
W pierwszej kl. dostaliśmy na bio starszą nauczycielkę, której nie było słychać w 3 ławce, na pierwszej lekcji robiliśmy krzyżówkę i ogólnie z lekcji nie umieliśmy nic, bo słyszały ją tylko pierwsze ławki (a wcale to nie były wielce merytoryczne wykłady), więc reszta robiła olewkę i zajmowała się sobą. Zrobiliśmy bunt, bo w klasie obok była nauczycielka, która bardzo cisnęła i wszyscy mówili, że mają tyle nauki, a my prawie nic. Były rozmowy z rodzicami na wywiadówkach, rozmowy z wychowawczynią, z dyrekcją. Ta starsza miała łzy w oczach jak nasza wychowawczyni z nią rozmawiała, ale każdy chciał się uczyć, więc od 2 klasy dostaliśmy tą lepszą i to był pogrom. Była świetna, ale nikt z nas nie był przyzwyczajony do takiego tempa nauki i potem dużo osób marudziło, bo np. był jakiś temat i ta nauczycielka coś powtarzała z materiału z 1 klasy, a my w ogóle nie wiedzieliśmy z czym to się je. Potem jakoś poszło i każdy ją bardzo lubił.
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: distinguished »

Dolczii pisze:Szukam dobrego repetytorium z chemii. Najlepiej z zadaniami krok po kroku, (taki idealny dla humanisty. no i żeby cena była przystępna. jak zobaczylam cienkie repetytorium z operonu do chemii za 80zl to myslalam ze to zart.


Trener z chemii PWN to moim zdaniem dobre repetytorium. Dużo informacji, przykłady rozwiązań, wyjaśnienia definicji i kilka zadań do rozwiązania po każdym dziale.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości