I ROK - LEKARSKI

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Ziomek123 »

A tak z ciekawości jak wygląda aktualna statystyka, ile osób odpada po 1 roku?

Za moich czasów po 1 odpadła 1/3.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Giardia Lamblia »

Jeszcze nie wiadomo. List grup dziekańskich dopiero w przyszłym tyg można się spodziewać.
strateg37
Posty: 25
Rejestracja: 27 cze 2014, o 22:33

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: strateg37 »

Potrzebuję na coś pilnej odpowiedzi. Ile Łódzki Uniwersytet Medyczny przyznaje darmowych ECTSów? Pytam zarówno o zużywane na same studia lekarsko-cywilne (zrobione do końca), jak również o to, ile dodatkowych do dowolnego wykorzystania pozostanie, jeżeli w ogóle takowe są.
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Ziomek123 »

Dzwoń do dziekanatu
Awatar użytkownika
ColdMartini
Posty: 249
Rejestracja: 13 lip 2013, o 16:08

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: ColdMartini »

Mam pytanie odnośnie atlasu Sobotty:
Bo znalazłem wersję 2013 (z nomenklatura angielską) rozumiem, że polskiej tam nie ma.
allegro 4599971133
ale jest MEGA DROGA.

Natomiast wydanie 2012 kosztuje o wiele mniej, ale nie jest napisane jaka nomenklatura, może mi ktoś rozjaśnić?

allegro 4630604777
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Giardia Lamblia »

strateg37, ta ustawa o opłatach za studia została unieważniona przez TK jakiś czas temu. Nawet już w międzyczasie nowelizowano drugą ustawę. Pojęcie darmowych ECTSów (w zakresie dawnego ich limitu) na studia stacjonarne w tym momencie nie ma większego sensu, bo na studiach stacjonarnych nie będą pobierać za nie opłaty (nie mówię o repetach i innych sytuacjach).

ColdMartini, masz napisane atlas anatomii człowieka - jest w języku polskim.

Mam Sobottę angielskiego i szczerze mówiąc nie był mi on zbytnio potrzebny. Tzn. atlas po angielsku. Możesz spokojnie kupić tańszy atlas i posiłkować się słownikiem.

Ten nowy Sobotta bardziej jako ozdoba na półkę. Ciężka kobyła, ale jest po prostu piękny. Nie tyle wnętrze, co zewnętrze. Przez tą biel łatwo go niestety ubrudzić.
Awatar użytkownika
ColdMartini
Posty: 249
Rejestracja: 13 lip 2013, o 16:08

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: ColdMartini »

Dzięki za info.

A mam pytanie co jest potrzebne w ogóle na pierwszy rok:
mam 2 zeszyty czyste, jakies kredki na histo i taki
1.jpg
czy oprócz ksiazek cos jeszcze bedzie mi potrzebne?
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Ziomek123 »

ColdMartini pisze:czy oprócz ksiazek cos jeszcze bedzie mi potrzebne?
Przeczytaj temat od początku, wszystko jest napisane.

Co do kredek to warto mieć wiele odcieni różowego i fioletowego inne mogą nigdy się nie przydać
Awatar użytkownika
ColdMartini
Posty: 249
Rejestracja: 13 lip 2013, o 16:08

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: ColdMartini »

Ok poczytalem pobieżnie i oprócz fartucha jednego nic nie trzeba, zadnych czepkow, zmiennego obuwia, etc.

A rękawiczki
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Giardia Lamblia »

Te kredki to i tak tylko pic na wodę. Tak samo jak zeszyty do biologii. Jedni asystenci pilnują bardziej, inni mniej. Nie dajmy się zwariować.

NIE polecam sklepu papierniczego obok anatomicum. Facet wyczaił biznes i sprzedaje czyste zeszyty A4 po 10zł! Rozbój w biały dzień. Przekazujcie dalej - niech zbankrutuje przez tą swoją pazerność.

Zakład funduje 1 parę rękawiczek na zajęcia. Jak chcesz więcej, to albo musisz podkradać, albo sam sobie kupić.

1 para wystarcza/nie wystarcza w zależności od tego, czy preparat jest bardzo mokry i jak często tam zaglądasz
Awatar użytkownika
ColdMartini
Posty: 249
Rejestracja: 13 lip 2013, o 16:08

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: ColdMartini »

A jeszcze mam pytanie co do przyjętych, czy opłata za legitymację jest na jakieś jedno konto studenckie (wszyscy mają wspólne), czy każdy ma swoje subkonto?

Chciałem zrobić przelew, ale zgubiłem tę kartkę

I ostatnia sprawa, czy trzeba się już czegoś nauczyć, czy można wszystko ogarnąć na tygodniu w dniu rozpoczęcia?

Sorry jak pytania już były.
adu93
Posty: 95
Rejestracja: 4 lut 2014, o 16:51

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: adu93 »

Jeżeli jesteś stacjonarny, to wtedy opłacasz legitymację na konto podane na stronie

Kod: Zaznacz cały

lekarski.umed.lodz.pl/?page_id=625
jeżeli niestacjo, wtedy masz swój personalny numer konta
Słyszałam, że warto chociaż zajrzeć do kończyn, bo nie pytają na pierwszych zajęciach, jednak trudno na drugie nagle ogarnąć dwa tematy
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Ziomek123 »

ColdMartini pisze:I ostatnia sprawa, czy trzeba się już czegoś nauczyć, czy można wszystko ogarnąć na tygodniu w dniu rozpoczęcia?
Jeszcze nie zacząłeś się uczyć? Jak ty chcesz zaliczyć pierwszy rok?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości