Nauka do matury 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Aksolotl »

sunset, w K2MnO4 masz dyć za wiele potasu. Mangan na VII, tlen na -II. Policz dobrze.

Istnieja sole typu KNaSO4, no ale wtedy, kiedy wgl jest miejsce i na sod, i potas :p
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: distinguished »

Dolczii pisze:Mógłby mi ktoś powiedzieć czy trener i zadania z pwn zawsze są takie same na każdy rok? Czy drukują nowe, niepowtarzajace sie zadania? Są takie zbiory z omegi, widzialam z tamtego roku, zadania maturalne poziom rozszerzony i podstawowy to lepiej kupić stary czy nowy pod naszą mature? (Mam nadzieje ze napisalam tak ze da sie zrozumieć )

Porównałam trenera z chemii z 2010 r. z przykładową stroną wydania 2014 r. i niczym się nie różni. Spis treści taki sam, więc raczej zadania są takie same. Nowe wydania raczej są poprawione o jakieś literówki.
Takie zbiory nie mają raczej co roku nowych zadań. Na stronie wydawnictwie zazwyczaj jest informacja jakie zmiany zaszły od poprzedniego wydania.
Dolczii
Posty: 148
Rejestracja: 26 wrz 2013, o 19:32

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Dolczii »

Ktoś posiada nowy zbiór omegi do matury 2015?

Dolczii
Posty: 148
Rejestracja: 26 wrz 2013, o 19:32

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Dolczii »

distinguished pisze:
Dolczii pisze:Mógłby mi ktoś powiedzieć czy trener i zadania z pwn zawsze są takie same na każdy rok? Czy drukują nowe, niepowtarzajace sie zadania? Są takie zbiory z omegi, widzialam z tamtego roku, zadania maturalne poziom rozszerzony i podstawowy to lepiej kupić stary czy nowy pod naszą mature? (Mam nadzieje ze napisalam tak ze da sie zrozumieć )

Porównałam trenera z chemii z 2010 r. z przykładową stroną wydania 2014 r. i niczym się nie różni. Spis treści taki sam, więc raczej zadania są takie same. Nowe wydania raczej są poprawione o jakieś literówki.
Takie zbiory nie mają raczej co roku nowych zadań. Na stronie wydawnictwie zazwyczaj jest informacja jakie zmiany zaszły od poprzedniego wydania.
Dziękuję )

doktorowa
Posty: 110
Rejestracja: 28 paź 2013, o 19:34

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: doktorowa »

sunset pisze:
Ludki, macie jakiś pomysł jak uzgodnić taką reakcję redoksem?

Na2SO3+ KMnO4+ NaOH K2MnO4+ Na2SO4+ H2O

Bo nijak nie chce mi się potas wyrównać / Wiem, że można zamiast NaOH dać KOH i wtedy wyjdzie, ale w podręczniku nowej ery (doświadczenie 53) jest taka reakcja i w jej zapisie jonowym jest uzgodniona w taki sposób:

2MnO4(-)+SO3(2-)+2OH(-)2MnO4(-)+SO4(2-)+H2O

I zastanawiam się skad oni to wzieli, czy ja czegoś nie widzę czy to jakiś błąd? Niby z bilansu wychodzą te dwójki, ale co z tym potasem
Czy może być tak, że produktem jest KNaMnO4?
Ten jonowy wyszedł mi taki sam

na tej stronie:

Kod: Zaznacz cały

pl.webqc.org/balance.php?reaction=KMnO4+%2B+Na2SO3+%2B+NaOH+%3D+K2MnO4+%2B+Na2SO4+%2B+Na2MnO4+%2B+H20
masz dobrane współczynniki, pomijając wodór, gdzie zamiast H 20", powinno być 10H2"
doktorowa
Posty: 110
Rejestracja: 28 paź 2013, o 19:34

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: doktorowa »

wróć, przepraszam, nie te produkty. po wpisaniu Twojej reakcji wyskakuje, że jest niemożliwa do zajścia.

w jonowym wychodzi ok, bo się redukuje, ale tam rzeczywiście brakuje wg mnie jednego produktu.k2mno4
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

-MatMati- pisze:Za powstanie tego poziomu struktury przestrzennej odpowiada cysteina, która zawiera siarkę

ja napisałem, że jest to trzeciorzędowa struktura białka a w odpowiedzi jest, że drugorzędowa.więc jaka jest?
Coś mi tu śmierci arkuszami maturalnymi z NE. No niby mostki dwusiarczkowe są w strukturze trzeciorzędowej, więc pewnie wkradł się błąd.
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: DonaBasia »

Mam pytanie do uczących się fizyki - na jakim dziale jesteście? Mnie zostało jeszcze pole magnetyczne, elektromagnetyzm i optyka. Strasznie dużo I drugie pytanie: są już w księgarniach podręczniki i zbiory NE? To trochę dziwne, że tak długo nie wydają książek, gdzie większość szkół już dawno wyprzedziła materiał
sunset
Posty: 294
Rejestracja: 18 lut 2014, o 12:55

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: sunset »

Aksolotl pisze:sunset, w K2MnO4 masz dyć za wiele potasu. Mangan na VII, tlen na -II. Policz dobrze.

Istnieja sole typu KNaSO4, no ale wtedy, kiedy wgl jest miejsce i na sod, i potas :p
To znaczy może nie rozumiem o czym piszesz, ale w K2MnO4 mangan jest na VI a nie na VII, więc wtedy potasów musi być 2. W substracie mangan jest na VII, to ma być redoks

Zaczynam tracic wiare w moje chemiczne umiejetnosci.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

DonaBasia pisze:Mam pytanie do uczących się fizyki - na jakim dziale jesteście? Mnie zostało jeszcze pole magnetyczne, elektromagnetyzm i optyka. Strasznie dużo I drugie pytanie: są już w księgarniach podręczniki i zbiory NE? To trochę dziwne, że tak długo nie wydają książek, gdzie większość szkół już dawno wyprzedziła materiał
To mało, my dopiero zaczęliśmy trzecią część podręcznika NE. Niestety niedługo nasza pani idzie na urlop na 3 tygodnie i trochę będziemy w plecy, chyba że dostaniemy zastępstwo w postaci normalnych lekcji fizyki, a nie ciągle biologia i chemia (chemią bym nie pogardził).

Myślałem, że Lalka na poniedziałek to jest dużo, a jednak przebija ją nauka 110 rekcji czasownika z niemieckiego do końca października.
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: DonaBasia »

Nitrogenium32 pisze:To mało, my dopiero zaczęliśmy trzecią część podręcznika NE. Niestety niedługo nasza pani idzie na urlop na 3 tygodnie i trochę będziemy w plecy, chyba że dostaniemy zastępstwo w postaci normalnych lekcji fizyki, a nie ciągle biologia i chemia (chemią bym nie pogardził).
Moi znajomi z mat-fizów (wiem, przypał mieć znajomych na mat-fizie) za miesiąc kończą materiał
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: sassa »

jaki przypał, masz zajebistych znajomych w takim razie
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Aksolotl »

sunset, ja pierdziele, strasznie przepraszam mialam jakies dzikie zacmienie, nie wpatrzylam sie w to. W ramach przeprosin w drodze na wyklad z bio o 7.45 po raz pierwszy od matury zaczelam sobie rozpisywac redoksa. Odzyskaj wiare w swoje chemiczne umiejetnosci, bedzie KNaMnO4. Ja stracilam wiare w swoje.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości