Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wrocław

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Kas_ia »

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź !
Ok, to jak 2 zajęcia, to nie będę na to polować w bibliotece A warto mieć do APów jeszcze jakieś inne książki niż Patologia ogólna i szczegółowa Madeja i Patomorfologia chorób zakaźnych Kaszubkiewicza ? No i oprócz skryptu ( to prawda, że musi być nowy?)
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Korczaszko »

Musi być nowy, żeby móc rysować. U nas w ogóle chcieli najnowsze wydanie.
A Gliński przyda się przede wszystkim na zakaźnych psów i kotów.
1.jpg
1.jpg (12.97 KiB) Przejrzano 1146 razy
Choć osobiście wolę Frymusa.
Ankosik
Posty: 30
Rejestracja: 22 sie 2011, o 12:21

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Ankosik »

na pierwszy semestr musi być nowy i jak najnowszy, a na drugi wystarczy wypożyczony z biblioteki
Awatar użytkownika
ponka
Posty: 423
Rejestracja: 1 sty 2008, o 20:30

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: ponka »

mam do sprzedania materiały na 1., 2., 3. i 4. rok wety, jeśli ktoś chciałby coś kupić lub ma wątpliwości, co warto kupić, to chętnie opowiem, co warto, a czego koledzy chcą się pozbyć, a Wam wcisnąć
Awatar użytkownika
Zireael
Posty: 116
Rejestracja: 14 lip 2012, o 14:46

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Zireael »

to ja mam pytanie, czy Compendium Pathologicum Animale to pozycja warta uwagi czy nie przejmować się, że jest nie-do-zdobycia?
Awatar użytkownika
ponka
Posty: 423
Rejestracja: 1 sty 2008, o 20:30

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: ponka »

pozycja jak najbardziej do zdobycia, ja mam chociażby dwie do sprzedania . warto do egzaminu, ja się z tego uczyłam i zdałam w 1. terminie. ponoć sami prowadzący kiedyś mówili, że z tego trzeba się uczyć do egzaminu, są tam podziały różnych rzeczy, których wymagają, a które są tylko tam. no i to jest to, co prof ma na swoich slajdach na wykładach, więc fajnie to mieć i wiedzieć, co zostało dokładnie przerobione i robić sobie z boku notatki, z tego co mówi prof.
co do wykładów, to prof naprawdę ma pamięć fotograficzną i pamięta, kto chodził na wykłady, zwłaszcza, jeśli chodzi na nie kilkanaście osób. potem dzięki obecnościom można iść na przedtermin lub ma się u niego fory .
Awatar użytkownika
Zireael
Posty: 116
Rejestracja: 14 lip 2012, o 14:46

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Zireael »

a to się dużo różni od krążących w pdfie wykładów z apów? Tam właśnie są te jego schematy itd
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Korczaszko »

Ta książka to takie suche schematy z tego co pamiętam. Taki bryk D uczyłam się z tego do egzaminu, ale było to fu i nieprzyjemne.
Nie wiem jakie pdfy, ale sama z APów miałam materiały bardziej opisowe, a ta książka jest jednym wielkim wypunktowaniem.
gallina
Posty: 1
Rejestracja: 3 paź 2014, o 20:37

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: gallina »

Czy są jakieś określone godziny w jakich mogą przychodzić pomagać na klinikach studenci niższych lat? Słyszałam, że ponoć rano nie można/nie warto, ponieważ odbywają się wtedy staże, ale niestety mam taki plan, że tylko do południa mam wolne.
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Kas_ia »

Czy ktoś może powiedzieć z jakich książek uczyć się na patofizjo do Krolowej? Fitko i Atlas hematologiczny to wiem, ale czy cos jeszcze? Ryzewski/Maslinski się przydaje u niej?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Korczaszko »

Nie miałam z nią zajęć, ale do niej chyba nie uczyli się z Fitko. Fitko to jakieś stare gó*no to się nadaje tylko do profesora.
Do niej uczyli się z tej książki do hematologii i różnych kserówek i notatek.
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Kas_ia »

Ok, czyli wychodzi na to, ze trzeba sobie zalatwic te magiczne notatki
To jeszcze jedno pytanie. Na diagnostyce doktorantka powiedziala nam, ze u niej skrypt Nicponia i Janiak nie wystarczy i poleciła nam do nauki książkę Diagnostyla kliniczna zwierząt autor Walter Baumgartner. Miał ktoś styczność z tą książką i może mi powiedzieć, czy ona nam się jeszcze później przyda ? Bo zastanawiam się czy kupić, czy po prostu skserowac
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Korczaszko »

Z kim masz zajęcia? Z ciekawości, za moich czasów nie było tej książki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości