Przerobiony materiał - matura 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: black-cat »

A ja myślę nad zakupem jakiejś książki do chemii- chodzi o teorię, bo zbiory zadań już posiadam.
Myślałam nad repetytorium Jeśli chodzi o teorię to z tego co pamiętam mam bardzo dużo notatek (z których głównie się uczę), podręcznik do nieorganicznej (wprawdzie jest on do podstawy, ale przydaje się ) i repetytorium z Grega (ale jak na razie jestem średnio zadowolona z niego).
Myślę nad zakupem drugiego repetytorium, polecalibyście takie: Chemia od A do Z M. Klimaszewskiej?
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

Może jakoś zaktualizujemy ten temat?

Ja w szkole teraz przerabiam tak:
- biologia - układ nerwowy równocześnie powtórkowo - cytologia
- chemia - skończyliśmy alkohole, w tym miesiącu przerobimy co najmniej fenole, aldehydy i ketony równocześnie powtórkowo - systematyka, roztwory i reakcje w roztworach (sprawdzian pod koniec miesiąca)
- fizyka - jednorodne pole elektryczne, w tym miesiącu na mur beton zaczniemy już prąd elektryczny
- matematyka - skończyliśmy kombinatorykę, zostaje nam rachunek prawdopodobieństwa i statystyka, potem powtórki
- j. angielski - pierwszy dział (człowiek) z czternastu, może nie tak źle
- j. polski - heh, w końcu Lalka i po niej kończymy pozytywizm i idziemy prosto przez modernizm i dalej. Niezły poślizg. D

A jak u was?
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: DonaBasia »

Nitrogenium32 pisze:- j. polski - heh, w końcu Lalka i po niej kończymy pozytywizm i idziemy prosto przez modernizm i dalej. Niezły poślizg. D
"Lalka ? :O Przerabiałam to w grudniu.

Biologia: rozrodczy + powtórki - jeden sprawdzian co 2 tygodnie z materiału drugiej klasy,
chemia: zostały nam tylko bloki pierwiastków, końcówka kinetyki i cały materiał przerobiony ,
fizyka: prąd stały (zostały jeszcze: pole magnetyczne i optyka),
matma: jakieś pierdoły, jak to na podstawie + powtórki,
polski: zaczynamy dwudziestolecie + powtórki

Myślę, że tempo całkiem okej szczególnie z biologii, gdzie w tygodniu czasem wypadają 3 sprawdziany.
Awatar użytkownika
Sheaa
Posty: 31
Rejestracja: 19 cze 2011, o 10:08

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Sheaa »

U mnie
Biologa układ rozrodczy + powtórzenie wirusy bakterie grzyby
Chemia kinetyka
Polski - współczesność + powtórzeniowy test już ze średniowiecza
Awatar użytkownika
milva1395
Posty: 111
Rejestracja: 6 sie 2014, o 14:22

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: milva1395 »

A u mnie:
biologia - nic, bo nie mam
chemia - nic, bo nie mam
fizyka - nic, bo nie mam
matematyka - powtórki z ciągów (ogólnie cały rok to będą zestawy zadań powtórkowych i testy)
j. polski - właśnie skończyliśmy Przedwiośnie"
j. angielski - dział praca", chyba 4 z całego repetytorium jeśli zdążymy go do końca roku przerobić to jakiś cud będzie
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

DonaBasia pisze:
Nitrogenium32 pisze:- j. polski - heh, w końcu Lalka i po niej kończymy pozytywizm i idziemy prosto przez modernizm i dalej. Niezły poślizg. D
"Lalka ? :O Przerabiałam to w grudniu.
Pozazdrościć. W grudniu ja miałem dopiero romantyzm, i to początek (robiliśmy go jakieś 4 miesiące). Sama Lalka zadana była na koniec kwietnia, no cóż, nie wszyscy się wyrabiają.
DonaBasia pisze:chemia: zostały nam tylko bloki pierwiastków, końcówka kinetyki i cały materiał przerobiony ,
Jakoś dziwnie idziecie. Ja miałem wszystko po kolei, termodynamika, kinetyka, reakcje w roztworach, równowaga, bloki pierwiastków i teraz organiczna.
DonaBasia pisze:Myślę, że tempo całkiem okej szczególnie z biologii, gdzie w tygodniu czasem wypadają 3 sprawdziany.
Ja bym płakał. Dwa sprawdziany z biologii w jednym tygodniu to u mnie rzecz jeszcze nie spotkana (spodziewam się, że będzie taki moment, w dodatku niedługo). W piątek mamy jeden sprawdzian, a w poniedziałek kolejny i już cała klasa traci humor.
Sheaa pisze:Polski - współczesność
W moim przypadku to chyba marzenie ściętej głowy.
milva1395 pisze:j. angielski - dział praca", chyba 4 z całego repetytorium jeśli zdążymy go do końca roku przerobić to jakiś cud będzie
Chyba żartujesz! My zaczęliśmy przerabiać repetytorium pod koniec września, bodajże w ostatnim tygodniu. Sporo jesteście do przodu.
Awatar użytkownika
Latimeria_
Posty: 155
Rejestracja: 11 sty 2014, o 21:46

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Latimeria_ »

to jakoś wolno idziecie z tym repetytorium. my od początku września zrobiliśmy 3 działy (pierwszy jeszcze w zeszłym roku), a robimy poza tym mnóstwo różnych innych ćwiczeń, matury i takie tam.

z biologii rozrodczy, z chemii zaczęliśmy niedawno organiczną dopiero, polski-kończymy Młodą Polskę.
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: DonaBasia »

Nitrogenium32 pisze:Jakoś dziwnie idziecie. Ja miałem wszystko po kolei, termodynamika, kinetyka, reakcje w roztworach, równowaga, bloki pierwiastków i teraz organiczna.
Dla każdego po kolei wygląda trochę inaczej
Organiczną robiliśmy cały drugi semestr zeszłego roku. Nauczycielka sporo nam poszerzała.
Nitrogenium32 pisze:Ja bym płakał. Dwa sprawdziany z biologii w jednym tygodniu to u mnie rzecz jeszcze nie spotkana (spodziewam się, że będzie taki moment, w dodatku niedługo). W piątek mamy jeden sprawdzian, a w poniedziałek kolejny i już cała klasa traci humor.
Po prostu siadasz i piszesz Ja akurat lubię zap***dalać.
W zeszłym tygodniu zrobiliśmy układ hormonalny w jeden dzień i na następnej lekcji był sprawdzian, bo nie ma czasu".
kubasmile96
Posty: 7
Rejestracja: 11 lip 2014, o 22:49

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: kubasmile96 »

Z biologii mieliście już genetykę, ewolucjonizm i ekolegię? Bo jak tak czytam to nie wiem czy my jesteśmy tak do przodu, czy wy tak do tyłu :p Jestem w połowie genetyki a wszystko robimy żółwim tempem :p

Ale z chemii dopiero węglowodory aromatyczne
Dolczii
Posty: 148
Rejestracja: 26 wrz 2013, o 19:32

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Dolczii »

milva1395 pisze:A u mnie:
biologia - nic, bo nie mam
chemia - nic, bo nie mam
fizyka - nic, bo nie mam
matematyka - powtórki z ciągów (ogólnie cały rok to będą zestawy zadań powtórkowych i testy)
j. polski - właśnie skończyliśmy Przedwiośnie"
j. angielski - dział praca", chyba 4 z całego repetytorium jeśli zdążymy go do końca roku przerobić to jakiś cud będzie
Na angielskim jestem w pierwszym dziale. A zaczęliśmy repetytorium na początku października. fajny taki przeskok jest bo 2lata reazlizujesz rozszerzenie i rozszerzenie rozszerzenia (ksiazki byly b.trudne i nawet nauczycielka mowila ze do matury malo potrzebne ale trzeba bylo je realizować ) a teraz podstawa łatwe i przyjemne ćwiczenia )

Awatar użytkownika
milva1395
Posty: 111
Rejestracja: 6 sie 2014, o 14:22

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: milva1395 »

Nitrogenium32 pisze:
milva1395 pisze:j. angielski - dział praca", chyba 4 z całego repetytorium jeśli zdążymy go do końca roku przerobić to jakiś cud będzie
Chyba żartujesz! My zaczęliśmy przerabiać repetytorium pod koniec września, bodajże w ostatnim tygodniu. Sporo jesteście do przodu.
Ale uwzględnij, że ja nie jestem w 3 klasie LO tylko w 4 technikum, więc idzie nam niekoniecznie szybko
Lullaby15
Posty: 257
Rejestracja: 8 sie 2014, o 13:10

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Lullaby15 »

Biologia - skończyliśmy człowieka, będziemy robić trzecią książkę
Chemia - zostały mi tylko końcówka bloku p i blok d
Matematyka- prawdopodobieństwo (podstawa) powtórka wektorów i jednokładności (rozszerzenie)
Polski - Młoda Polska, a dokładniej Wesele"
Angielski - dział zdrowie, ale repetytorium zaczęliśmy w tamtym raku we wrześniu.(podstawa), a z rozszerzenia to przerabiamy już trzeci dział(zaczęliśmy nowe repetytorium we wrześniu)
I chyba tyle z przedmiotów maturalnych
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Olafek »

Ja w szkole teraz przerabiam tak:
- chemia - kończymy blok p chyba nie zdążymy do matury
- fizyka - zaczęliśmy prąd
- matematyka - zaczynamy funkcje wykładnicze, została cała 3 książka
- j. angielski - 2 dział na 14 z repetytorium
- j. polski - jakiś czas już robimy współczesność
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości