PRaca po wecie

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Frescoo
Posty: 101
Rejestracja: 19 maja 2009, o 20:49

PRaca po wecie

Post autor: Frescoo »

Zarejestrowałam się na weterynarię do Wrocławia i mam w związku z tym pytanie jakie są perspektywy pracy po tych studiach i zarobki
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: PRaca po wecie

Post autor: Korczaszko »

Absolwenci weterynarii mogą znaleźć zatrudnienie w:

* klinikach i przychodniach dla zwierząt
* ośrodkach badających produkty spożywcze, w rzeźniach
* laboratoriach
* firmach farmaceutycznych
* wojewódzkich i powiatowych inspektoratach weterynaryjnych
* ogrodach zoologicznych
no i na przeróżnych fermach

z tego co słyszałam dobra kasa jest w rzeźniach i w fermach w rzeźni do tego stopnia, że bardzo liczą się układy
kwestia zarobków - wszystko zależy od tego jak się ustawisz, czy masz po kimś coś do przyjęcia, czy będziesz mieć szczęście
zarobki od 1000 do 50 000 zł miesięcznie przy czym te ostatnie to rzadkość, ale się zdarza nie ma co liczyć na kokosy tuż po studiach. w sumie to nie wiem kiedy można na nie liczyć.
a no i pracę nie jest aż tak łatwo znaleźć - opinie świeżych absolwentów/studentów V i VI roku ]
na uczelni od początku października pojawiło się ok. 20ofert pracy, jak na 150 absolwentów to niedużo (przy czym nie wiadomo,czy ofert nie wisiały i na innych wydziałach ) no ale nie każdy ogłasza, że potrzebuje pracownika

[ Dodano: Wto Cze 23, 2009 21:47 ]
ale sądzę, że bezrobocie raczej nie grozi, o miejsca pracy walczą tylko absolwenci weterynarii nikt inny nie ma takich uprawnień jak oni
placebo9
Posty: 16
Rejestracja: 31 sie 2013, o 09:04

Re: PRaca po wecie

Post autor: placebo9 »

A można liczyć na jakieś pieniądze na stażu?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: PRaca po wecie

Post autor: Korczaszko »

988 zł staż unijny, staż finansowany przez urząd pracy 988zł - podatek
placebo9
Posty: 16
Rejestracja: 31 sie 2013, o 09:04

Re: PRaca po wecie

Post autor: placebo9 »

zawsze coś:) ale staż to dopiero na 5 roku?
Ines1993
Posty: 89
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:41

Re: PRaca po wecie

Post autor: Ines1993 »

Staże na studiach na 5 roku są bezpłatne. Możesz iść na staż z urzędu pracy lub unijny po zakończeniu studiów, gdy masz prawo wykonywania zawodu i teoretycznie można taką osobę zatrudnić normalnie (ale pozostaje kwestia umiejętności i przygotowania do pracy po studiach, które z tego co słyszę jest wątpliwe, choć zawsze zależy od podejścia danej osoby).
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: PRaca po wecie

Post autor: Korczaszko »

Staże na studiach nie są płatne, staże na studiach są w ramach zajęć i odbywa się je na uczelni. Już nie przeginajmy w drugą stronę.

Staż po studiach z urzędu pracy (to urząd przydziela czy unijny czy zwykły) można odbyć po ukończeniu studiów, wystarczy zaświadczenie z uczelni, nie trzeba mieć prawa wykonywania zawodu.

Co do umiejętności - zależą od osoby, część moich znajomych poszło do pracy od razu po studiach, z pominięciem stażu i radzą sobie dobrze.
Awatar użytkownika
Convallaria
Posty: 105
Rejestracja: 16 maja 2012, o 15:11

Re: PRaca po wecie

Post autor: Convallaria »

jeśli się ktoś orientuje, czy mógłby napisać jak obecnie wygląda sytuacja z pracą po wecie?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: PRaca po wecie

Post autor: Korczaszko »

Pisałam o tym już parę razy. Wejdź w mój profil i przejrzyj posty z ostatnich paru miesięcy Trochę to zajmie, ale w końcu trafisz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości