Matura 2015 - fizyka

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
paulisslaw
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2013, o 16:53

Matura 2015 - fizyka

Post autor: paulisslaw »

Witam, mam pytanie odnośnie fizyki na maturze, przeczytałam już wszystkie możliwe wątki dotyczące tego tematu jak i przedmiotów potrzebnych na medycynę. Do tej pory w większości potrzebna była jedynie podstawowa fizyka ( często zamienna z matematyką ) niestety po zmianach nie ma możliwości zdania podstawy, stąd też moje pytanie czy warto uczęszczać na takie lekcje czy je sobie odpuścić. Przyznam, że z fizyką mam spore problemy, tak jak z chemią i biologią sobie poradzę, tak z fizyką będzie ciężko.

Bardzo proszę o pomoc !
isoteak
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 15:52

Re: Matura 2015 - fizyka

Post autor: isoteak »

Cześć Jestem obecnie w 2 klasie i uważam, że warto mieć alternatywę dla chemii, dlatego polecam fizykę w zakresie rozszerzonym. Sam zdaję biol+chem+fiz . Poza tym, na studiach jest biofizyka, gdzie gruntowna znajomość fizyki ułatwi sprawę (tak przynajmniej twierdzi mój profesor )
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Matura 2015 - fizyka

Post autor: DonaBasia »

paulisslaw pisze:z fizyką będzie ciężko.
Jeśli masz się męczyć, to nie warto
isoteak pisze:Cześć Jestem obecnie w 2 klasie i uważam, że warto mieć alternatywę dla chemii, dlatego polecam fizykę w zakresie rozszerzonym. Sam zdaję biol+chem+fiz . Poza tym, na studiach jest biofizyka, gdzie gruntowna znajomość fizyki ułatwi sprawę (tak przynajmniej twierdzi mój profesor )
Większość osób na początku 2 klasy w mojej szkole też chciało zdawać fizykę, też mówili bo będzie łatwiej", też nauczyciele nam wmawiali, że bez fizyki się nie da. A tu niespodzianka, jednak się da

W statystykach:
1) ilość osób chcących zdawać fizykę R:
-w 2. klasie: 20
-w 3. klasie: 3 (żadna nie celuje w kierunki medyczne)

Na początku 2. klasy jest miło i przyjemnie (kinematyka, dynamika itp.). Od połowy roku zaczął się pogrom. Nie chodzi o to, że jest trudno, tylko po prostu są ważniejsze rzeczy niż fizyka.

2) całkowita ilość osób:
-w 2. klasie: 35
-w 3. klasie: 23 (pouciekali właśnie przez fizykę)

Biofizyka ma się nijak do fizyki z liceum. A potrzebne informacje można nadrobić w jeden wieczór.
Sama zdaję fizykę i muszę przyznać, że z trzema rozszerzeniami (biol + chem+ fiz) jest sporo pracy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości