LEK Warszawa i matematyka

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
lily11
Posty: 14
Rejestracja: 12 sty 2012, o 19:17

LEK Warszawa i matematyka

Post autor: lily11 »

Witajcie, jestem z rocznika 95 i w tym roku poprawiam maturę z biologii (chemia bezpieczna). I zastanawiam się czy myśleć o poprawie matematyki (95%) lub w ogóle podejściu do matematyki rozszerzonej. Jak myślicie, czy rocznik 96 masowo zdaje matematykę R? A jeśli tak to czy prawdopodobne jest, że ich wyniki będą przekraczały 70%? Bardzo zależy mi na Warszawie właśnie i dlatego trochę się boję.
Awatar użytkownika
Joao Paulo
Posty: 82
Rejestracja: 4 maja 2013, o 21:39

Re: LEK Warszawa i matematyka

Post autor: Joao Paulo »

moim zdaniem tak, nie, nie
podejść, nie będą zdawały masowo i będą mieć słabe wyniki
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: LEK Warszawa i matematyka

Post autor: tchorz »

U mnie (Kraków) cały biolchem wybierajacy sie na medycynę zdawał rozszerzona matmę. Bo po pierwsze łatwiej zdać podstawę na blisko sto % jak ma się przerobione rozszerzenie (ci którzy wybierali sie na CM UJ),
a i do pobliskiego Zabrza mogło by sie okazać, że łatwiej uzyskać więcej z matematyki rozszerzonej niż chemii czy fizyki.
Wyniki były bardzo zrónicowane 50-90%. Praktycznie wszyscy decydowali się na matmę rozszerzona dopiero w trzeciej klasie.
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: LEK Warszawa i matematyka

Post autor: DonaBasia »

W mojej szkole większość osób z biol-chemów zdaje mat/fiz R. W szkole koleżanki zrobili maturę próbną z tych przedmiotów (z materiału, który już przerobili). Wyniki były zróżnicowane, ale średnia wynosiła 61 %. Jak na początek 3. klasy i brak maturalnego przygotowania, to całkiem nieźle. Pisali to z marszu, bo dowiedzieli się kilka dni przed. Dyrekcja chciała ich odstraszyć, bo się bała, że uczniowie popsują im statystyki
lily11 pisze: Jak myślicie, czy rocznik 96 masowo zdaje matematykę R? A jeśli tak to czy prawdopodobne jest, że ich wyniki będą przekraczały 70%?
Nie spodziewałabym się masowego zdawania matematyki R, ale jestem pewna, że znajdzie się te kilkaset osób na całą Polskę, którzy napiszą ją całkiem dobrze.
lily11
Posty: 14
Rejestracja: 12 sty 2012, o 19:17

Re: LEK Warszawa i matematyka

Post autor: lily11 »

Dziękuję Wam za opinię. Z tego, co wiem, w moim mieście niewiele osób będzie zdawało matematykę rozszerzoną, ale faktycznie w skali kraju może się znaleźć dość dużo osób, które jednak napiszą ją nieźle.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości