Podręczniki: ANATOMIA?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Madzia_I.
Posty: 20
Rejestracja: 3 sie 2006, o 17:32

Podręczniki: ANATOMIA?

Post autor: Madzia_I. »

Z jakich podręczników anatomii się uczyliście? Sobotta?
Ostatnio zmieniony 10 sie 2006, o 20:22 przez Madzia_I., łącznie zmieniany 1 raz.
bagatha

Re: Podręczniki: ANATOMIA?

Post autor: bagatha »

podstawowa biblia to Bochenek, moim zdaniem nie ma lepszego podrecznika poza tym atlasy, dzo ogladania!
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: Podręczniki: ANATOMIA?

Post autor: Rayne »

Bagatho,czy Bochenek nadaje się dla chętnych na medycyne?Czy tylko dla studentów?
Po drugie.czy tą książkę łatwo znaleźć w księgarniach?
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Podręczniki: ANATOMIA?

Post autor: MiRACiDiUM »

Rayne, anatomię Bochenka można zamówić w internetowej księgarni PZWL, jeśli chodzi o tradycyjne księgarnie to raczej w tych akademickich. Wydaje mi się, że dla licealisty Bochenek to przesada. Pięciotomowy komplet to spory wydatek, obecnie w księgarni PZWL w ofercie specjalnej 299 zł. Ja bym polecał dla zainteresowanych anatomią Anatomię i fizjologię człowieka Michailika i Ramotowskiego, jest to kontynuacja wydań Sylwanowicza. no chyba, że ktoś jest naprawde bardzo zdeterminowany, że pójdzie na medycynę to może sobie zafundować takiego Bochenka. Poza tymi publikacjami dobrym podręcznikiem jest też Anatomia człowieka J. Sokołowskiej-Pituchowej.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Podręczniki: ANATOMIA?

Post autor: Vinci »

Dodam tylko ze atlas anatomi Sobotta jest w wersji na CD, mozna sobie scignąć z pewnej strony z torrentami)
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: Podręczniki: ANATOMIA?

Post autor: Rayne »

Dziękuję za propozycje książek.Może jednak uzbieram na tego Bochenka
bagatha

Re: Podręczniki: ANATOMIA?

Post autor: bagatha »

bochenek niestetytroche kosztuje, ale ja szczerze mowiac nie wyobrazam sobie nie miec go w domu. Przede wszystkim jego zaleta jest fakt,ze pisze lekko i mozna go czytac nie tylko w celach czysto naukowych a dla samej przyjemnosci.

jest latwo dostepny, moim zdaniem (i nie tylko ) najpopularniejszy i najlepszy podrecznik do anatomii

z Bochenka zaczelam korzystac na studiach, wczesniej nie przydawal sie (tylko sporadycznie), poniewaz nie wymagano az takich szczegolow.
linka

Re: Podręczniki: ANATOMIA?

Post autor: linka »

jeśli chodzi o anatomię, wydaje mi się Że najlepszy atlas to ren sobotty.
Myślicie Że warto zaopatrzyć się teŻ w atlas fotograficzny? słyŻałam Że niezłe są mcminna i yokochi
bagatha

Re: Podręczniki: ANATOMIA?

Post autor: bagatha »

swietny jest atlas Pernkopfa, ale nie wiem czy dostepny.
delacroixM
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:08

Re: Podręczniki: ANATOMIA?

Post autor: delacroixM »

Sprzedam wszystkie pięć tomów Bochenka, tanio, jeżeli ktoś potrzebuje
witek_932
Posty: 142
Rejestracja: 25 mar 2011, o 14:37

Re: Podręczniki: ANATOMIA?

Post autor: witek_932 »

Uczyć się anatomii z Bochenka to lekka przesada jednak. Można z niego ewentualnie doczytywać czasami pewne rzeczy, ale nie wyobrażam go sobie jako podstawowego podręcznika. Na mojej uczelni wystarczy skawina/grey/pituchowa i można spokojnie zdać. Do tego atlas fotograficzny McMinn.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Podręczniki: ANATOMIA?

Post autor: Medycyna Lwów »

a ja się uczyłem jako z podstawowego źródła i też mogę powiedzieć, że sobie nie wyobrażam uczyć się anatomii z czegoś innego.
Co kto lubi, gdzie ile wymagają. I tak większość rzeczy z niej się nie przydaje lub się je zapomina bardzo szybko.
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Podręczniki: ANATOMIA?

Post autor: Sofia »

Skoro sie nie przydają i sie je szybko zapomina to po co sie ich uczyć z Bochenka i marnowac na to czas?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości