mączniaki

Grzyby, grzybki w naszych lasach, ale także szeroko pojęta mikologia - nauka o grzybach, ich systematyce, budowie, fizjologii, a także znaczeniu dla człowieka
martynka
Posty: 11
Rejestracja: 20 sty 2007, o 16:38

mączniaki

Post autor: martynka »

witam. mam taką mała prośbe a propo mączniaków. mianowicie chodzi o cykle rozwojowe mączniaka agrestu, mączniaka prawdziwego jabłoni i mączniaka prawdziwego zbóż i traw. niestety nie udało mi sie dotrze do szczególowych cykli rozwojowych tych gatunków a w kszce cykl jest ujęty ogólnie i odnosi się do wszystkich workowców tak wiec jesli ktos posiada info na ten temat bylabym niezwykle wdzieczna i zobowiazana z gory dziekuje
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: mączniaki

Post autor: malgosi35 »

Mączniak prawdziwy zbóż i traw: Erysiphe graminis DC.
Przenosi się wiosną ze zbóż ozimych na jare, następnie poraża samosiewy skąd zarodniki konidialne rozprzestrzeniane są przez wiatr ponownie na oziminy. Żródłem pierwotnego zakażenia ozimin jesienią jak również i wiosną są także zarodniki workowe które tworzą się w otoczniach na resztkach pożniwnych porażonych roślin, jeśli są niedostatecznie głęboko przyorane. Na wiosnę na grzybni roziwjają się zarodniki konidialne, które powodują bardzo szybkie rozprzestrzenianie się grzyba.

To udało mi się znależć, może się przyda.
martynka
Posty: 11
Rejestracja: 20 sty 2007, o 16:38

Re: mączniaki

Post autor: martynka »

dziękuje bardzo na pewno sie przyda
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość