Jak samodzielnie przygotować się do matury ?? [R Chem.Biol.]

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
DrAero0
Posty: 1
Rejestracja: 9 lis 2014, o 10:10

Jak samodzielnie przygotować się do matury ?? [R Chem.Biol.]

Post autor: DrAero0 »

Witam,

Umywając od szczegółów tak jak w temacie. I proszę bez odpowiedzi nie dasz rady stary, za duży nakład materiału za mało czasu itp. Formalnie jestem studentem rolnictwa na sggw, jednakże interesują mnie inne kierunki i już nie chodzę na uczelnię. Potrzebuję przynajmniej 50% na rozszerzeniu z chemii lub biologii, a najlepiej 80% z obydwu. Będę uczył się praktycznie od podstaw.

Jakie znacie kursy (Warszawa), podręczniki, zbiory zadań z którymi mógłbym pracować ? Mam rok wolnego czasu poza pracą i chciałbym zacząć naukę już od zaraz. Myślałem o rozwiązywaniu testów maturalnych w dużych nakładach, wpierw jednak wolałbym zapoznać się w mniejszym lub większym stopniu z materiałem. Podawajcie konkretne pozycje (tytuły) w które warto byłoby się zaopatrzyć, oraz namiary na jakieś solidne kursy jeśli znacie.

Sugestie, porady oraz inne własne w charakterze wsparcia wysoce doceniam .

Ważne: Mając zaliczoną maturę 2014 (j.polski, matematyka, j.angielski P i R) przystępując do matury z biologii oraz chemii w 2015 będę podchodzić do testu wg. starej matury

Przede wzystkim proszę o tytuły podręczników i zbiorów zadań, żeby zapobiec stagmacji. Niestety po liceum wyrzuciłem wszystką szkolną makulaturę czego teraz żałuję.

Z góry dziękuję i pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Jak samodzielnie przygotować się do matury ?? [R Chem.Bi

Post autor: Giardia Lamblia »

Zdajesz sobie sprawę, że nie jesteś pierwszą, dziesiąta, ani nawet setna osobą która o to pyta?

Wymagasz, a sam nie poświęciłeś nawet sekundy, żeby przejrzeć inne tematy - jest ich tutaj chmara. Twój problem jest tak typowy, że bardziej być już nie może.

Nikt nic nowego ani odkrywczego tutaj nie doda. Więcej stracisz czekając na odpowiedź, ewentualnie opierając się na kilku opiniach, niż jakbyś przeszukał forum i miał nieproporcjonalnie większą ich ilość.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości