Nauka do matury 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
paatixx3
Posty: 411
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 22:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: paatixx3 »

A pisaliście tą z wsipu też z całej nieorganicznej ale pod koniec 2 klasy? Jak wyniki?
paatixx3
Posty: 411
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 22:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: paatixx3 »

Tak o tą właśnie pytam Dla mnie też była prosta, jakby taka była majowa
Awatar użytkownika
taida
Posty: 265
Rejestracja: 26 gru 2013, o 19:55

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: taida »

ej nie wiecie czasem czy są zbiory, ktore zawieraja same zadania z matur, same matury? chociazby te glowne, cke, z chemii, biologii, matmy? rozchodzi się o to, ze chce zaczac organizować sobie matury, a moja drukarka jest hmm nie bardzo w stanie, a tak o z komputera w zyciu nie moglabym rozwiazywac.

jakies wskazowki?
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: kate27 »

taida, są strony internetowe , gdzie zebrano w jedno miejsce wszystkie arkusze, ale nie słyszałam o czymś takim w wersji książkowej


może pościągaj sobie na dysk wszystkie arkusze ze strony cke i przejdź się do jakiegoś punktu xero (ale pousuwaj brudnopis, żeby było mniej stron ). strzelam, że jeden pełny arkusz bez brudnopisu to będzie ~15 stron, możesz upakować dwie strony na jednej kartce a4 (tak pionowo"). załóżmy, że będą sobie liczyć 15gr za kartkę - wychodzi ok. złotówki za jeden arkusz
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

Ja to w ogóle nie wiem, kiedy i jaka będzie u mnie w szkole matura próbna.
Lullaby15
Posty: 257
Rejestracja: 8 sie 2014, o 13:10

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Lullaby15 »

Ja będę mieć dwie próbne z operonu i z Cke gdzieś w grudniu. Na pewno będę pisać z biologii, ale nie wiem czy uda mi się z chemi. Bardzo bym chciała, ale zobaczymy

sunset
Posty: 294
Rejestracja: 18 lut 2014, o 12:55

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: sunset »

taida pisze:tak, w grudniu

ja mam problem nie z biologia, ale z chemia - mianowicie z zadaniami obliczeniowymi, eh reakcje to wszystkie uwielbiam, budowa atomu tez np ebz problemu a juz np stechiometria, wgl mi nie wychodzi macie jakies sposoby na zadania obliczeniowe? nie, ze robic ich jak najwiecej bo ja nie wiem jak sie zabrac za nie, chyba musze poszukac jednak korepetycji ewidentne braki mam
Też ze stechiometrią mam problemy Mam wrażenie, że nie ma jednej reguły, prawie każde zadanie trzeba rozwiązywać inaczej i mieć inny pomysł na nie. Ale jednak to jest fakt, że im więcej ich robię tym łatwiej to przychodzi. Jak czegoś nie potrafię sama rozwiązać to szukam w necie, nawet na zadane.pl i staram się zrozumieć, jak zobaczę rozwiązanie to zwykle już załapię. Trzeba ćwiczyć i mieć nadzieję, że w maju nie będzie za dużo zadań z tego
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Olafek »

Stechiometria jest dosyć matematycznym działem, co za tym idzie niektórzy uważają to za banał (w tym ja) a inni kompletnie nie wiedzą o co chodzi. Jak dla mnie to wszystkie zadania ze stechiometrii są na jedno kopyto i nie zgodzę się że na każde trzeba mieć inny pomysł. Jedyne co tu jest potrzebne to wprawa i minimum myślenia. Żeby to ogarnąć nie wystarczy zrobić 3 zadań, musi ich być 50 lub więcej (absolutnie nie przesadzam). Wziąć Galusa albo coś i trzaskać po kolei aż się nauczycie. Po 5 takich samych zadaniach na pewno wejdzie
Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Fify715 »

Hejka Miał ktoś może do czynienia ze wszystkimi/minimum dwoma podręcznikami do nowej matury: tymi z NE i Operonu (są dwa - Ciekawi świata i Odkrywamy na nowo)? Jeżeli mieliście to powiedzcie, który z nich jest najlepszy? Bo w szkole w sumie korzystamy ze wszystkich (a tak na prawdę z żadnego) i nauczycielka powiedziała, że obojętne, który będziemy mieć. Póki co cz. 1 to mam z Ciekawi świata i Odkrywamy na nowo (tyle, że do matury się z niego nie pouczę, bo jest pożyczony i muszę go w lutym oddać tegorocznej maturzystce). W którym z nich jest najwięcej przydatnej treści do matury i który ma najmniej błędów? Z góry dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: ryniofit8000 »

Fify715, na pewno odkrywamy na nowo jest lepsze niż ciekawi świata. NE i odkrywamy na nowo najlepiej na zmianę czytać
czarna1996
Posty: 56
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 19:08

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: czarna1996 »

Pisze ktoś też w środę 12 listopada jakąś diagnozę z polskiego

sunset
Posty: 294
Rejestracja: 18 lut 2014, o 12:55

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: sunset »

Olafek pisze:Stechiometria jest dosyć matematycznym działem, co za tym idzie niektórzy uważają to za banał (w tym ja) a inni kompletnie nie wiedzą o co chodzi. Jak dla mnie to wszystkie zadania ze stechiometrii są na jedno kopyto i nie zgodzę się że na każde trzeba mieć inny pomysł. Jedyne co tu jest potrzebne to wprawa i minimum myślenia. Żeby to ogarnąć nie wystarczy zrobić 3 zadań, musi ich być 50 lub więcej (absolutnie nie przesadzam). Wziąć Galusa albo coś i trzaskać po kolei aż się nauczycie. Po 5 takich samych zadaniach na pewno wejdzie
To chyba kompletnie się do tego nie nadaję, bo zrobiłam dużo ponad 50 zadań z tego działu, a dalej za niektóre zadania nie mam pojęcia jak się zabrać.
doktorowa
Posty: 110
Rejestracja: 28 paź 2013, o 19:34

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: doktorowa »

Być może będę pisała. Ostatnio mam bardzo często niezapowiedziane matury z różnych przedmiotów to może i diagnozę z polskiego napiszemy, czemu nie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości