Poprawa matury

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: poprawa matury

Post autor: Madridistka »

Ja też polecam Bukałę Co prawda ma nadprogramowych rzeczy trochę, ale do matury ich nie trzeba się uczyć, a przeczytać sobie można, bo potem jak zobaczy się jakąś nazwę, która była w Bukale, na studiach to od razu w głowie zostaje. Do tego ten nowy zbiór Bukały co wyszedł rok temu, czarnocki.
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: poprawa matury

Post autor: placek »

cr777 pisze:Moglibyście mi polecić jakiś podręcznik, w którym bardzo prosto jest wytłumaczona botanika? Już procesy zachodzące w komórce jestem w stanie sobie łatwiej wyobrazić, dlatego wasza pomoc będzie dla mnie nieoceniona
Botanika Szweykowskich jest bardzo fajna : )
cr777
Posty: 15
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 15:51

Re: poprawa matury

Post autor: cr777 »

oo dziękuję bardzo a materiał tam jest na poziomie zwykłego podręcznika (wsip, operon) czy tak ponad jak bukała? albo może jeszcze bardziej niż ona? bo nie chcę się się przestraszyć
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: poprawa matury

Post autor: Mikrotrabekule »

Przestraszysz się ale fajna do zagadnień których się nie ogarnia, bo jest dobrze wszystko wyjaśnione.
Castellano
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2014, o 17:02

Re: poprawa matury

Post autor: Castellano »

Miałam tyle fajnych planów odnośnie poprawy matury, aż tu nagle studia
ale nie poddaję się, w końcu na wykładach z filozofii nie wolno mitrężyć czasu, chemia tak ładnie na mnie patrzy
Castellano
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2014, o 17:02

Re: poprawa matury

Post autor: Castellano »

Ale tak poza tym, studia to bardzo fajna sprawa, o ile są tak ciekawe jak moje, polecam
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: poprawa matury

Post autor: Mårran »

Fajna sprawa studia, chociaż czasem bywają przydługie
Pani Buka
cr777
Posty: 15
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 15:51

Re: poprawa matury

Post autor: cr777 »

Mikrotrabekule pisze:Przestraszysz się ale fajna do zagadnień których się nie ogarnia, bo jest dobrze wszystko wyjaśnione.
Wiesz jak zachęcić na starcie ale i tak dziękuję, przynajmniej już wiem na co się piszę
Co do zbiorów z chemii to również bardzo polecam maturalnie Sama się zastanawiam nad personą, ale słyszałam kiedyś że to bardziej zadania pod dawne egzaminy na uczelnie niż pod maturę.
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: poprawa matury

Post autor: Mikrotrabekule »

Persona z chemii jest świetna . Natomiast z biologii jej nie polecam
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Re: poprawa matury

Post autor: Wyżlin »

Mikrotrabekule pisze:Persona z chemii jest świetna . Natomiast z biologii jej nie polecam
Serio? a ja właśnie kupiłam bio persona
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: poprawa matury

Post autor: Mikrotrabekule »

Wyżlin, znam Twój ból, cała moja klasa ją zamówiła, a potem wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że średnio się przydaje. Za mało zadań typowo maturalnych, te abcd nadają się w sumie tylko do sprawdzenia wiedzy, choć i tak z tego co wiem niektóre wykraczają poza materiał maturalny.
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Re: poprawa matury

Post autor: Wyżlin »

Mikrotrabekule
a jaki zbiór zadań z chemii Ci najlepiej przypadł oprócz Persona?
I przy okazy jeszcze zapytam jaki z biologii?
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: poprawa matury

Post autor: Mikrotrabekule »

Chemia - druga część zbioru z operonu, pazdro, parę dni temu kupiłam zbiór zadań maturalnych z omegi Barbary Pac (przeglądałam tylko, ale słyszałam pozytywne opinie i wydaje się naprawdę dobrą pozycją) i abc maturalne które jest prawie niedostępne (kupiłam w piątek w kosmicznej cenie i teraz czekam na przesylkę, ale myślę, że super zbiór bo o żadnym tylu dobrych opinii nie słyszałam)

Biologia - maturalnie że zdasz takie w miarę, zbiór z omegi Żelaznej (zadania z poprzednich matur, ale również autorskie, które są bardzo dobre), a przede wszystkim zadania z treningu przed maturą bukały (wszytskie części) niektóre bardzo trudne, ale można się z nich wiele nauczyć

Edit : z bio jeszcze ćwiczenia czarnockiego (chyba tak się nazywają) i abc maturalne. Obok bukały to dwa najlepsze zbiory.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości