Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Mårran »

Ale spoczko, czasem coś przydatnego się trafi
Pani Buka
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Aksolotl »

Np. na biofizyce nam powiedzieli że jak komuś odpowiednio wymasujemy tt. szyjne wspólne to dostanie zapaści. Tylko nie wiem, na ile to się da wykorzystać jako speszjal move w walce
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Mårran »

Nom, tam jest kłębek szyjny, uczyli nas na anatce, można się zatrzymać ] Ponoć tego używają w walkach różnych.
Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: randomlogin »

Jeszcze na oczka mozna nacisnac/pociagnac. Tez radosnie dziala, tez mozna stosowac w walce. Ale generalnie z tego co zauwazylem poki co najwazniejsze zastosowanie to sprawdzanie przez szczekowcow/laryngologow/sporadycznie innych zabiegowcow, czy anestezjolog nie spi jak pacjent w ciagu sekund leci z normalnego rytmu do zatrzymania. Co w sumie glupie troche jest, bo masaz zaczyna i tak operator, pracy sobie tylko dodaja, ale ich nie ogarniesz.

BTW zapasc. Pani Halince ze spozywczego wolno tak mowic, fizykom raczej tez, ale na leku jednak raczej nie wypada, bo to okreslenie tak z wczesnego sredniowiecza.
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Madridistka »

my na biofizyce mierzymy np. SEM ogniwa stężeniowego
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Aksolotl »

randomlogin pisze:BTW zapasc. Pani Halince ze spozywczego wolno tak mowic, fizykom raczej tez, ale na leku jednak raczej nie wypada, bo to okreslenie tak z wczesnego sredniowiecza.
No to już wiem :p okok
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Alra »

A u mnie na biofizie przez miesiąc było fascynujące mierzenie aktywności próbek radioaktywnych P.
Teraz zaczęliśmy kolejny dział - jakieś ekg, mierzenie ciśnienia jest w programie ćwiczeń, wciąż w maksymalnie fizycznym aspekcie, ale choć trochę bardziej medyczne".
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Mårran »

My też na bioizie mieliśmy ekg, ale nikt nie wiedział, co na nim jest, tylko wyznaczyliśmy oś serca, chociaż nikt nie wiedział, do czego to służy
Pani Buka
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Smile_Forever »

Ja EKG robiłam na praktykach w szpitalu na wakacjach Na biofizie jak do tej pory wyznaczaliśmy tylko moduł Younga kości i mosiądzu. Byłoby fajnie, gdyby nie to, że maszyna odmawiała posłuszeństwa
ymk
Posty: 69
Rejestracja: 10 lut 2014, o 00:37

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: ymk »

Alra pisze:Też się czasem przekomarzam, że nie wstaję z łóżka, rzucam studia, pójdę za rok na jakąś filologię od podstaw i będę rysować szlaczki w zeszyciku przez pierwsze dwa miesiące, jak moi znajomi .
Na wielu filologiach nauki jest sporo i nie na zasadzie zakuwania do sesji wbrew temu co mogłaś podpatrzeć u znajomych.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Alra »

ymk, takie opinie też słyszałam, bo kilka moich licealnych koleżanek wybrało różne filologie, więc tak serio to nie śmiem twierdzić, że na każdej filologii się opieprzają, a ja haruję. Po prostu przypomniało mi się, jak niedawno oglądałam zeszyt koleżanki do rosyjskiego od podstaw (kierunek to miks dwóch języków, nibylingwistyka) i słuchałam, że uczą się w żółwim tempie literek.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Mårran »

Na każdym kierunku (no prawie.) mona siedzieć i zakuwać. Zawsze jest co. A że na niektórych większość się opierdala, to inna sprawa.
Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: randomlogin »

Tylko pytanie na ile odsetek opierdalajacych sie jest faktycznie pochodna kierunku, a na ile po prostu rodzaju ludzi, ktory na dany kierunek ida.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości