Nauka do matury 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

Aksolotl pisze:polecam czytac, bo lektury zwykle sa wbrew pozorom fajne, zwlaszcza te koncowolicealne - Dostojewski, Zeromski, Prus. Rly.
Dostojewski - Zbrodnia i kara zajebista Żeromski - jeszcze przede mną (w gimnazjum Syzyfowe prace odłożyłem po kilkunastu stronach) Prus - Lalka tylko w ćwierci, nuda.

Mi lektury też nie przeszkadzają, tym bardziej że obecnie nic nie robimy na polskim (ach, ta gramatyka.).
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Madridistka »

Ja też czytałam wszystkie lektury, a a miałam całe 60%
Castellano
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2014, o 17:02

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Castellano »

Aksolotl pisze:Well, to nam sie w sumie przy konczynie gornej wszystko chrzanilo z dolna ktora przerabialismy wczesniej, i wychodzily nam jakies prostowniki piszczelowe nadgarstka : D

Ja dziś przegrałam walkę z obwodowym.
Patologia, całą anatomię rozłożyli nam na 3 miesiące, ostatnio w życiu nie robię niczego innego poza anatomią
Tak, wiem, jak jakimś cudem dostanę się na anatomię to się przekonam
Castellano
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2014, o 17:02

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Castellano »

Castellano pisze:
Aksolotl pisze:Well, to nam sie w sumie przy konczynie gornej wszystko chrzanilo z dolna ktora przerabialismy wczesniej, i wychodzily nam jakies prostowniki piszczelowe nadgarstka : D

Ja dziś przegrałam walkę z obwodowym.
Patologia, całą anatomię rozłożyli nam na 3 miesiące, ostatnio w życiu nie robię niczego innego poza anatomią
Tak, wiem, jak jakimś cudem dostanę się na anatomię to się przekonam
*Na lekarski.
Moja podświadomość żyje anatomią
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: makebelieve »

Alra tyle, że u nas jest taki problem, że fakultety mamy z góry obowiązkowe i są w planie D Ja podejrzewam, że od 2 semestru też nie będę chodzić.
Widzisz jak można polepszyć sobie humor przy maturzyście d

Witam o 6.09 czas na streszczenie z polskiegolt/3 Chyba zasnę dziś w szkole
Awatar użytkownika
inarlie
Posty: 121
Rejestracja: 13 gru 2013, o 13:14

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: inarlie »

Castellano to na której uczelni ty jesteś? O.o

snorli12
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2014, o 18:26

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: snorli12 »

Witajcie

Mam pytania do tegorocznych maturzystów:

1. w których działach jesteście w biologi i chemii ? czy biotechnologie molekularną, ekologie, i ewolucje organizmów wasze panie traktuja pobieżnie i nie męczą was w tych działach ? Bo u mnie np. z biotechnologi molekularnej sa tylko prezentacje.

2. czy oprócz matury z operonu będziemy pisać próbną maturę z CKE bo u nas się o tym mówi ? czy nie będzie już innej próbnej matury ?

3. Czy w waszych klasach też dużo osób chodzi na korki z chemii już od września bo u mnie włącznie ze mną około 80% ? czy raczej większość uczy się sam albo nie zdają matury

4. czy wam tez sie wydaje ze materiału z chemii zabraknie do końca roku ? (NOWA ERA)
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: makebelieve »

snorli12, z biologii kończymy układ rozrodczy i 2 część podręcznika, z chemii skończyliśmy ketony i jutro mamy sprawdzian z dotychczasowej organicznej.
2. moja szkoła np w ogóle nie pisze matur z wydawnictw, za każdym razem nauczyciele sami układają, co do matury z CKE powiedzieliśmy o tym dla pani od biologii i powiedziała, że jak będzie taka możliwość to ją napiszemy.
3. w sumie nie wiem ile dokładnie osób z klasy chodzi na korki bo nie gadam ze wszystkimi, ale moich znajomych chodzi ok 60-70%.
4. jak to zabraknie?że będzie za dużo wolnego czasu? My teoretycznie mamy skończyć organiczną w 1 semestrze, ale jesteśmy trochę w tyle więc raczej się nie wyrobimy, a potem arkusze, powtórzenia itp. Z biologii tak samo od 2 semestru arkusze.
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Olafek »

snorli12 pisze: 4. czy wam tez sie wydaje ze materiału z chemii zabraknie do końca roku ? (NOWA ERA)
Nie wiem ile macie lekcji w tygodniu ale my dopiero w przyszłym tygodniu zaczynamy organiczną
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: DonaBasia »

1. Z chemii zaczęliśmy powtórki (na razie budowa atomu, kinetyka, redoksy, cała organiczna). Mamy do przerobienia jeszcze bloki pierwiastków, to czeka nas niedługo. A potem powtarzamy resztę i arkusze. Myślę, że tempo całkiem okej
Z biologii genetyka mendlowska + sprawdziany powtórkowe co 2-3 tygodnie.
2. U nas piszemy maturę z Operonu, CKE, jakiegoś jeszcze wydawnictwa i coś słyszałam o maturze Witowskiego, ale to niepotwierdzone info
3. Trudno stwierdzić, ile dokładnie chodzi, bo niektórzy to ukrywają Za zdających maturę z chemii na korki nie chodzi na 100% tylko 2 , ale uwzględniając cichociemnych nieodzywających się do mnie od pierwszej klasy to będzie jakieś 5-6 osób. Część z chodzących zaczęła od września, ale zeszłego roku Jak dla mnie marnowanie pieniędzy, ale co kto lubi
4. Pewnie tak, bo ogólnie z chemii nie ma dużo materiału (w porównaniu z biologią czy fizyką).
Lullaby15
Posty: 257
Rejestracja: 8 sie 2014, o 13:10

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Lullaby15 »

Ja z biologii mam właśnie regulację ekspresji genów, a z chemii zostały mi ostatnie pierwiastki do przerobienia całego materiału pod maturę, a potem arkusze.
Z tym ze ja na chemii nie mam w szkole i chodzę tylko na korki od października pierwszej klasy A z tych co zdają u mnie chemię wszyscy chodzą na korki, a z bioli prawie połowa zdających.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

snorli12,
1. Z biologii zaczęliśmy dzisiaj rozmnażanie i rozwój, przed feriami bożonarodzeniowymi zaczniemy trzecią część podręcznika na 100%. Z chemii zatrzymaliśmy się na estrach, ale z powodu nagłej zmiany nauczyciela na 2-4 miesiące wypadają nam dwie godziny tygodniowo (mieliśmy sześć), sądzę jednak, że się wyrobimy ze wszystkim.
2. My piszemy w grudniu matury z CKE (dzisiaj się właśnie dowiedziałem). Z Operonowskich szkoła zrezygnowała w tym roku.
3. Trudno powiedzieć - pewnie mniej niż połowa klasy. Większość osób radzi sobie sama.
4. Na pewno.
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: makebelieve »

Nitrogenium32, przez listopad i grudzień zamierzacie robić rozmnażanie i ten ostatni dział- choroby? D My rozmnażanie zrobiliśmy w tydzień :gt

Strasznie sobie zmarnowałam sprawę z prawkiem i od połowy kwietnia nadal je ciągnęlt Uczę się na teorię ale słabo widzę, że ją zdam jak mam milion innych rzeczy na głowie /
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości