XLIV Olimpiada Biologiczna

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
mike77
Posty: 7
Rejestracja: 1 maja 2013, o 18:29

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: mike77 »

Tak, na Śląsku próg wyniósł 225 pkt, czyli przy max punktacji ze szkoły należało dostać 34 pkt z recenzji by przejść,a przeszło podobno 61 osób.

maxictbg
Posty: 14
Rejestracja: 30 kwie 2014, o 22:12

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: maxictbg »

O.o próg bardzo niski patrząc na to że kolega (Podkarpacie) sie z 40 nie dostał.
Razar
Posty: 79
Rejestracja: 29 gru 2013, o 19:54

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Razar »

Miałem 30 i się nie dostałem. W jednym z wyjaśnień napisali że zawyżyłem wykrytą liczbę gatunków ponieważ w Polsce nie ma tyle gatunków roślin wodnych. Jestem zdziwiony bo w legendzie napisałem że jest to ilość roślin ogółem (rozumieć trzeba że nie tylko wodnych). I co zrobisz, nic nie zrobisz. A co do testu to wiedzowo jestem świetnie przygotowany. Ale co z tego testu i tak nie napisze. A tym co przeszli gratuluję i życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

Razar, spróbuj się odwołać . Co prawda trudno jest cokolwiek tym wywalczyć, ale może akurat rozpatrzą to pozytywnie? . Tym bardziej, że z tego co piszesz, źle zrozumieli to co opracowałeś w pracy, więc masz o czym napisać w odwołaniu.
Razar
Posty: 79
Rejestracja: 29 gru 2013, o 19:54

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Razar »

Dzięki za radę Glikoproteina ale nie skorzystam. Zająłem odległe miejsce w moim województwie, dlatego musiałby się zdarzyć cud żebym się dostał. Mój nauczyciel biologii mówi że odwoływanie nie ma sensu. Praca była zwyczajnie słaba. P. S. około 10 miesięcy temu Ty Glikoproteina i Alra zaczęłyście mi pomagać w przygotowaniach do OB (dzięki wam sam jestem pod wrażeniem co umiem, ale testu nie napisze. Bywa. ) Żegnam się bo już raczej nie będę się udzielał na tym forum. Z wyrazami szacunku - Razar (Łukasz)
maxictbg
Posty: 14
Rejestracja: 30 kwie 2014, o 22:12

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: maxictbg »

Takie pytanko, co oznacza że praca została nominowana do wyróżnienia? Jakieś dodatkowe egzaminy mnie czekają ? ^^
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alra »

Po prostu mała pogawędka z komisją .
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: placek »

No i może jak okrąg jest fajny to da jakąś ekstra nagrodę .
Natomiast na centralce jak praca jest wyróżniona można dostąpić zaszczytu opublikowania tej pracy w gazecie Biologia w Szkole, oczywiście jeśli Pan Borsuk uzna twą pracę za godną : P
U mnie rok temu na okręgówce dziewczynie powiedzieli dopiero po teście że jej praca jest wyróżniona, biedna się zdziwiła.
Akinom124
Posty: 29
Rejestracja: 6 mar 2013, o 17:37

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Akinom124 »

A jeżeli w recenzji mam napisane: proponuję pracę do wyróżnienia to oznacza to, że czeka mnie pogawędka z komisją"? Czy może to jeszcze nie jest pewne?
Szczerze to wolałabym się tym dodatkowo nie stresować przed testem
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alra »

To już jest pewne. Praca jest proponowana do wyróżnienia", bo właśnie po tej pogawędce zapadnie ostateczna decyzja.
Nie stresuj się, bo nic nie tracisz, możesz zaś:
a) przetrenować obronę pracy i być przygotowanym na ewentualny ustny na centralce
b) dostać jakąś nagrodę, uznanie szanownej komisji i takie tam d
Gost96
Posty: 117
Rejestracja: 26 lip 2011, o 15:58

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Gost96 »

Na jakim etapie powtarzania mniej wiecej jestescie? Dużo przerobiliscie? Mam wrażenie że nie starczy mi czasu
remiczyzna
Posty: 34
Rejestracja: 15 lip 2014, o 07:13

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: remiczyzna »

Ja Jeszcze prawie całe strunowce, biotechnologia z genetyką, ostatnie szlify człowieka i gatunki roślin, a Ty ?

Gost96
Posty: 117
Rejestracja: 26 lip 2011, o 15:58

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Gost96 »

Kończę człowieka, cała zoologia + poł fizjologii zwierząt, procaryota, biogeografia ogólnie to mam wrażenie że nic teraz nie pamiętam z tego co się uczyłem / Nie wiem też czy uczyć się teraz wszystkiego stricte bo skoro zmieniła się forma testu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości