Położnictwo. Gdzie studiować?

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
XYZ96
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2014, o 21:47

Położnictwo. Gdzie studiować?

Post autor: XYZ96 »

Jestem w klasie maturalnej, zdecydowałam się na studiowanie położnictwa. Póki co jestem optymistycznie nastawiona.

Zastanawiam się jedynie gdzie najlepiej studiować położnictwo? Chodzi mi o miejsce ze zdrowymi relacjami student-profesor, a także o to gdzie uda mi się zdobyć dobre wykształcenie


Proszę o opinię studentek położnictwa. Doradźcie mi
lexie913
Posty: 33
Rejestracja: 30 cze 2014, o 20:57

Re: Położnictwo. Gdzie studiować?

Post autor: lexie913 »

Hej! Jestem na pierwszym roku położnictwa, które było moim wymarzonym kierunkiem. W zeszłym roku miałam podobny problem, bo nie wiedziałam, które miasto mam wybrać. Przede wszystkim złóż papiery na kilka uczelni, bo nigdy nie wiesz jaki będzie na danej próg w konkrentym roku. Ja wybierałam pomiędzy Warszawą, Bydgoszczą a Poznaniem i koniec końców wybrałam Poznań. Pomimo, że do domu mam z tą niecałe 400 km nie żałuję wyboru a wręcz jestem nim zachwycona. Po pierwsze, zdecydowanie mniejsza liczba przyjętych studentów. Na mój rok przyjęto 75 osób, do Bydgoszczy 90 a do Warszawy 137! Po drugie stosunek wykładowców do studentów jest całkiem pozytywny, nie jesteśmy traktowani z góry w stosunku do lekarskiego, wręcz przeciwnie, na ćwiczeniach z anatomii się nie ponudzisz generalnie plan jest wypełniony po brzegi praktycznie codziennie zajęcia trwają od 7:30 d0 18 materiału jest sporo, często trzeba zrezygnować z kilku godzin snu, żeby być przygotowanym, ale jeżeli jesteś całym sercem za tym kierunkiem będziesz cieszyć się nawet tymi nocami spędzonymi nad miednicą z opowiadań dziewczyn ze starszych roczników wynika, że nie odpada tak dużo osób jak na innych uczelniach, może też przez to, że przyjmują nas mniej, nie wiem. Ja mam nadzieję, że utrzymam się, bo po 2 miesiącach spędzonych na UMP nie wyobrażam sobie studiować czegokolwiek innego. Z pełną szczerością powiem, że nie idzie się nudzić
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości