Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
aguu
Posty: 60
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:46

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: aguu »

U nas z JKN też na początku były takie jazdy a potem potrafiła zaliczyć koło bez pytania zależy od humoru
Awatar użytkownika
Convallaria
Posty: 105
Rejestracja: 16 maja 2012, o 15:11

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: Convallaria »

nie wiem gdzie to napisać, w wyszukiwarce nie znalazłam takiej odpowiedzi, a mam pytanie: co to znaczy, że ktoś ukończył studia uzyskując tytuł lekarza weterynarii z wyróżnieniem?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: Korczaszko »

Że tak siebie nazywa szczerze nie pamiętam czy ktoś oficjalnie dostał wyróżnienie". Na absolutorium (czy też dyplomatorium) dawano milion nagród - dla osób z najwyższą średnią w ogóle, ale też z danej izby czy Wrocławia. W sumie każdy z nich może powiedzieć, że ma wyróżnienie
Awatar użytkownika
ponka
Posty: 423
Rejestracja: 1 sty 2008, o 20:30

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: ponka »

a co jest wpisywane na dyplom z ocen?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: Korczaszko »

Do dyplomu dostajesz suplement, gdzie masz wszystkie oceny, a właściwie średnie z ocen (czyli jak coś jest dwu semestrowe to średnia z tego). Zaś na samym dyplomie jest średnia ze wszystkiego. Mimo że dopiero co kończyłam to nie pamiętam czy ona jest prosta czy ważona. Ogólnie jest stworzony system, gdzie wpisuje się wszystkie swoje oceny, potem to drukuje i zanosi do dziekanatu na sczytywanie ocen. O ile dobrze pamiętam to to automatycznie liczyło średnią. Ogólnie większość osób ma 4,0 i 4,5
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: Kas_ia »

Czy ktoś, kto miał patofizjo z dr K moglby mi powiedziec, czy to prawda, ze w przypadku, kiedy dostanie się trzecią dwóję na cwiczeniach to ma się niedopuszczenie do egzaminu? Bo powiedziala, nam tak na pierwszych zajęciach, ale czy faktycznie się tego trzyma, skoro potrafi dać 2, za to , że się źle nabrało krew do mieszalnika? I czy osoby z dwójami jakoś potem szczegolnie dopytuje na zajęciach ?
Awatar użytkownika
aguu
Posty: 60
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:46

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: aguu »

Kas_ia pisze:Czy ktoś, kto miał patofizjo z dr K moglby mi powiedziec, czy to prawda, ze w przypadku, kiedy dostanie się trzecią dwóję na cwiczeniach to ma się niedopuszczenie do egzaminu? Bo powiedziala, nam tak na pierwszych zajęciach, ale czy faktycznie się tego trzyma, skoro potrafi dać 2, za to , że się źle nabrało krew do mieszalnika?
U nas nikt takiej sytuacji nie miał więc ciężko mi powiedzieć.
Kas_ia pisze: I czy osoby z dwójami jakoś potem szczegolnie dopytuje na zajęciach ?
Kolega dostał 2 i konsekwencje ograniczały się do tego, że przy sprawdzaniu obecności mówiła to pan powiedział, że coś tam coś tam"
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: Kas_ia »

Dzięki za odpowiedz

Głównie chodzi mi o to, czy jesli ktos ma dwie dwóje to ma się bardzo bac, ze dostanie kolejną, bo Krolowa się do czegos przyczepi i powie, ze nie zalicza cwiczen.
I czy przy zaliczaniu oni tam wyliczają jakąś srednią z ocen jak na APach, czy po prostu trzeba miec zaliczone wszystkie kolokwia?
szluwka
Posty: 256
Rejestracja: 5 paź 2012, o 12:19

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: szluwka »

pytanie naiwnego. czy do egzaminu z biochemii wystarczą krótkie wykłady? Na Harpera i tego drugiego zanudzacza patrzeć nie mogę
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: Kas_ia »

szluwka pisze:pytanie naiwnego. czy do egzaminu z biochemii wystarczą krótkie wykłady? Na Harpera i tego drugiego zanudzacza patrzeć nie mogę
Generalnie to na egzaminie są mniej szczegółowe pytania niż na kołach, więc możliwe, że by starczyło (przynajmniej na 1 termin) + prezentacje z wykładów. najlepiej jest przerobić sobie te wszystkie pytania z zeszłych lat (krążą jakieś zestawy, tam jest generalnie chyba wszystko ) . Porównaj sobie te pytania z tym co jest w Krótkich Wykładach i zobacz U nas w zeszłym roku wymagali krótkich odpowiedzi, a pytania były konkretne, nieraz wystarczyło napisać 2 słowa - np. w ktroym cyklu jest jakiś tam związek. rysowanie jakichś reakcji/ wzorów tez było, ale to raczej takich, które są w Krotkich wykładach/ prezentacjach z wykładów.
lajlaa
Posty: 28
Rejestracja: 14 maja 2014, o 17:33

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: lajlaa »

Hej Mam pytanie. Jak Wam się podoba we Wrocławiu na wecie? Profesorowie dobrzy, sprzęt odpowiedni, jaka jest atmosfera i czy ma się czas na życie?
La_Venda
Posty: 5
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 21:04

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: La_Venda »

A czy jest tu ktoś kto miał koło z farmakologii z wykładów - o środkach przeciwpasożytniczych ? Jakie pytania ? Bo podobno rocznik wyżej nie miał kolokwiów z wykładów.
Awatar użytkownika
angepisst
Posty: 29
Rejestracja: 10 paź 2011, o 15:23

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: angepisst »

A z tej biochemii nieszczęsnej powtarzają się zestawy? Bo krąży jakieś takie 10 pięknie opracowanych zestawów pytań, ale jakie są szanse że będzie to samo?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości