Mikroskop Delta Optical EVOLUTION 100 BINO

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
tomchris
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2014, o 12:47

Mikroskop Delta Optical EVOLUTION 100 BINO

Post autor: tomchris »

Witam szanowne grono mam zamiar zacząć poznawać mikroświat i mam pytanie czy ten mikroskop będzie odpowiedni Mikroskop Delta Optical EVOLUTION 100 BINO chodzi mi oczywiście o mikroorganizmy w kropli wody moż później jakieś bakterie itp jest do niego jeszcze okular x16. Jest dobry na początek kwota nowego to 1990 zł czy sie oplace czy moze doradzicie coś innego na początek w tym przedziale cenowym interesuje mnie wszystko co się rusza tylko jakieś żywe organizmy Dziekuje
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop Delta Optical EVOLUTION 100 BINO

Post autor: planapo »

Doczytaj artykul o zakupie mikroskopu i zastanow sie raz jeszcze nad wyborem. Odpusc sobie zdecydowanie okular 16x.

Delta evo 100 to jest dobry mikroskop, ale warto rozwazyc inne rozwiazania, a przede wszystkim opcje sprzetu uzywanego.

temat potem zostanie przeniesiony do watku zbiorczego.
tomchris
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2014, o 12:47

Re: Mikroskop Delta Optical EVOLUTION 100 BINO

Post autor: tomchris »

a jakie jest użyteczne powiększenie tego mikroskopu pisze że są fabrycznie takie okulary okulary (x10) 4 obiektywy (x4, x10, x 40, x100
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop Delta Optical EVOLUTION 100 BINO

Post autor: planapo »

uzyteczne powiekszenie = 1000xNA obiektywu (ta cyferka obok powiekszenia)

Max 1250x z obiektywami dostepnymi u producentow takich jak Delta, generalnie sprowadza sie to do 1000x w praktyce (nie maja okularow 12,5x, a wyzsze daja juz puste powiekszenie i sa tylko chwytem marketingowym).

Polecam artykul, tam wszystko jest.
tomchris
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2014, o 12:47

Re: Mikroskop Delta Optical EVOLUTION 100 BINO

Post autor: tomchris »

dziękuje znawcą za odpowiedz
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Mikroskop Delta Optical EVOLUTION 100 BINO

Post autor: Wojtek37 »

Zajrzyj na PW
Mam dla Ciebie propozycje.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop Delta Optical EVOLUTION 100 BINO

Post autor: planapo »

Acha! Jak konieczne chcesz Delte to chyba na allegro jeszcz wisi uzywany model, pod inna nazwa ale t to samo.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości