Nauka do matury 2016

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
szymek48
Posty: 99
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 14:49

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: szymek48 »

Moja nauczycielka akurat ma fioła na punkcie roślin Czasami jej wypowiedzi na temat kwiatków wprawiają nas w wesoły nastrój. Bardzo przeżywa, że kaktusik nie wypuścił liści z powodu złego kąta ustawienia doniczki na parapecie Pozytywna kobieta, duży nacisk kładzie na umiejętności praktyczne. Dzisiaj pokazywała nam rozkład materiału na maturze. W sumie 60% zadań polega na formułowaniu wniosków, argumentacji i projektowaniu doświadczeń!
Awatar użytkownika
Ath
Posty: 92
Rejestracja: 1 lis 2010, o 07:58

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Ath »

Czy ja wiem czy taki ciekawy dział Nie no, pewnie tak, ale jakoś mi nie przypasował, trochę mnie to nudzi. Aktualnie powinnam się tego uczyć, a już wolę zająć się jakimś hisem i czytaniem kodeksu drogowego
W sumie 60% zadań polega na formułowaniu wniosków, argumentacji i projektowaniu doświadczeń!
Dlatego będę mieć problem. Czasem jak widzę zadanie z doświadczeniem to w ogóle nie wiem o co w nim chodzi. W ogóle to trochę dziwne opisywać doświadczenie, którego się nigdy nie robiło ani nawet nie widziało. Jasne, wiem, na podstawie posiadanej wiedzy mam wymyślić jakieś obserwacje/wyniki i podać wniosek, ale to trochę głupie.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Nitrogenium32 »

Ath pisze:już wolę zająć się jakimś hisem
chemonk06
Posty: 72
Rejestracja: 24 paź 2014, o 20:20

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: chemonk06 »

Zaczęliśmy dzisiaj sole, z biologii skończyliśmy budowę liścia, więc powoli, ale dość dokładnie.
Eleenaa pisze: Wie ktoś czy w II tomie Wita jest systematyka związków nieorganicznych? chodzi mi o te nowsze wydania
W II tomie tegorocznego wydania są działy:
- chemia fizyczna(entalpia reakcji, reguła przekory, stała równości reakcji, szybkość reakcji chemicznych)
- reakcje w roztworach wodnych
- teorie kwasów i zasad
- reakcje utlenianie i redukcji
- podstawy elektrochemii(ogniwa, korozja, elektroliza, akumulatory).
Nitrogenium32 pisze: Botanika. Dział ciekawy, ale nie jeśli nauczycielka uwielbia ją i daje trudne zadania (jak moja).
Nienawidzę roślinek.
Ath pisze:
W sumie 60% zadań polega na formułowaniu wniosków, argumentacji i projektowaniu doświadczeń!
Dlatego będę mieć problem. Czasem jak widzę zadanie z doświadczeniem to w ogóle nie wiem o co w nim chodzi. W ogóle to trochę dziwne opisywać doświadczenie, którego się nigdy nie robiło ani nawet nie widziało. Jasne, wiem, na podstawie posiadanej wiedzy mam wymyślić jakieś obserwacje/wyniki i podać wniosek, ale to trochę głupie.
Też mam ten problem.
Awatar użytkownika
eatyourbroccoli
Posty: 9
Rejestracja: 17 lis 2014, o 19:52

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: eatyourbroccoli »

grupa 2016 to się przyłącze

z bio zaczęliśmy ostatnio bezkręgowceltżeganaj botaniko! w końcu!gt
a z chemii temat zależy od nastroju nauczyciela, ostatni był w humorze na mole i sole

a ogólnie co do matury to przynajmniej u nas jest jakaś dziwna tendencja żeby stresować się polskim, wszyscy o bioli na luzie ale przerażeni wypowiedzią ustną
chemonk06
Posty: 72
Rejestracja: 24 paź 2014, o 20:20

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: chemonk06 »

eatyourbroccoli pisze: a ogólnie co do matury to przynajmniej u nas jest jakaś dziwna tendencja żeby stresować się polskim, wszyscy o bioli na luzie ale przerażeni wypowiedzią ustną
Patrząc na dzień dzisiejszy, to z ręką na sercu mogę powiedzieć, że biologia i chemia pójdzie mi znacznie lepiej od obowiązkowych podstaw.
Strasznie boję się ustnego polskiego i całego angielskiego, matmy może troszkę mniej.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Nitrogenium32 »

eatyourbroccoli pisze:z bio zaczęliśmy ostatnio bezkręgowceltżeganaj botaniko! w końcu!gt
a z chemii temat zależy od nastroju nauczyciela, ostatni był w humorze na mole i sole
Pocieszyć was? Ja mam w zeszytach takie daty:
- biologia - 19.11.13 r. - wyjście roślin na ląd, tkanki roślinne (zoologia dopiero od 03.02.14 r., ale robiliśmy przed tym metabolizm)
- chemia - 19.11.13 r. - obliczenia stechiometryczne z nadmiarem reagenta
Awatar użytkownika
eatyourbroccoli
Posty: 9
Rejestracja: 17 lis 2014, o 19:52

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: eatyourbroccoli »

Nitrogenium32 pisze: Pocieszyć was? Ja mam w zeszytach takie daty:
- biologia - 19.11.13 r. - wyjście roślin na ląd, tkanki roślinne (zoologia dopiero od 03.02.14 r., ale robiliśmy przed tym metabolizm)
- chemia - 19.11.13 r. - obliczenia stechiometryczne z nadmiarem reagenta
Nam poszło szybciej, bo zaczęliśmy rozszerzenie w zeszłym roku z biologii, we wrześniu zaczynaliśmy od wirusów już. Na luty zapowiedziała kolejny podręcznik
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Nitrogenium32 »

eatyourbroccoli pisze:
Nitrogenium32 pisze: Pocieszyć was? Ja mam w zeszytach takie daty:
- biologia - 19.11.13 r. - wyjście roślin na ląd, tkanki roślinne (zoologia dopiero od 03.02.14 r., ale robiliśmy przed tym metabolizm)
- chemia - 19.11.13 r. - obliczenia stechiometryczne z nadmiarem reagenta
Nam poszło szybciej, bo zaczęliśmy rozszerzenie w zeszłym roku z biologii, we wrześniu zaczynaliśmy od wirusów już. Na luty zapowiedziała kolejny podręcznik
No to nieźle. Chociaż niektórzy jak zaczynali organiczną dopiero w III klasie to się martwili, że nie wyrobią się z materiałem.
kabiologia
Posty: 112
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 14:05

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: kabiologia »

My z biologii juz dość daleko, bo skończylismy pierścienice z tym że fizjologie roślin pominęlismy, za to z chemii dopiero sole i wolno nam to idzie. Z polskiego z maturą ustną masakra, ciągle nas z tego pyta.

Awatar użytkownika
szymek48
Posty: 99
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 14:49

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: szymek48 »

Ach ta nieszczęsna pierwsza klasa. Gdyby było u nas dwa lata wcześniej w szkole znacznie mniej niezdecydowanych osób, to może nasz rocznik już w pierwszej klasie w drugim semestrze zaczynałby rozszerzenie.
Słyszałem, że pewna dziewczyna dopiero teraz chce się przenieść na inny profil. ale 3 miesiące to moim zdaniem ciężki kawałek chleba do nadrobienia.
My się aż tak polskim nie przejmujemy. Nasza polonistka stwierdziła, że możemy zdać maturę ustną na podstawie znajomości piosenek Marii Peszek.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Mårran »

szymek48 pisze:Słyszałem, że pewna dziewczyna dopiero teraz chce się przenieść na inny profil. ale 3 miesiące to moim zdaniem ciężki kawałek chleba do nadrobienia.
Ja nadrobiłam półtora roku
Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: randomlogin »

szymek48 pisze: Słyszałem, że pewna dziewczyna dopiero teraz chce się przenieść na inny profil. ale 3 miesiące to moim zdaniem ciężki kawałek chleba do nadrobienia.


EDIT: niedobra Buka mnie ubiegla.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości