Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Mårran »

Ja mam uraz do kartek świątecznych od kiedy w dzieciństwie mnie babcia zmuszała do wypisywania kartek do wszystkich ciotek i wujków, których nawet nie znałam
Pani Buka
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Wyżlin »

M&#xE5rran pisze:Ja mam uraz do kartek świątecznych od kiedy w dzieciństwie mnie babcia zmuszała do wypisywania kartek do wszystkich ciotek i wujków, których nawet nie znałam
Znam ból. Ja to miałam na pierwszą komunię
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Mårran »

To ja na komunię miałam spokój: kasa, prezenty i wolność
Pani Buka
Karibu
Posty: 375
Rejestracja: 2 lut 2013, o 11:44

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Karibu »

Wyżlin, dobra! nie mam talentu, ale co tam. Wyślę! postaram się żeby była śliczna:- p

ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: ameba11 »

Witajcie
Ja również poprawiam maturę z biologii i chemii w 2015 roku(jestem rocznikiem 95,ale temat mnie dotyczy dlatego piszę tu )) Mam pytanie,z jakich zbiorów zadań i podręczników korzystacie?,bo ja:
-biologia: podręcznik operon(czasem uzupełniany o tematy w nowej erze)
zbiór Witowski i Persona
-chemia: podręcznika nie mam żadnego,jedynie notatki ze szkoły i repetytorium Persony
zbiór Witowski i Persona

Co o tym myślicie? Może powinnam kupić podręcznik Rożaka do chemii?
Robicie notatki z biologii?
Co już powtórzyliście z biol i chem? Ja z biol botanikę i zoologię, a z chem dysocjację i redoxy,bardzo boję się że nie zdążę
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: ameba11 »

Studiujecie coś czy zajmujecie się tylko poprawą matury? Ja poszłam na Biologię,myślałam że jakoś pomoże mi to w przygotawaniu do matury,z biol i chem(bo w końcu wykłady,wiedza akademicka itd.) Niestety jak stwierdziłam ostatnio zabiera mi to bardzo dużo czasu,i do poprawy muszę uczyć się tylko pózno w nocy albo w weekendy.A oprócz tego obawiam się ewntualnej kary za wykorzystane ECTS-y(podobno za semestr na leku,jeśli bym się dostała musiałabym zapłacić jakieś kilkanaście tyś,wie ktoś może więcej na ten temat?)
Boję się jednak że jeżeli zrezygnuję i nie dostanę się również w tym roku mogę zostać na lodzie",niestety Biologia nie daje perspektyw na pracę(absolutnie nie chcę pracować w szkole ) i może właśnie po ukończeniu jej dopiero będę na lodzie jako magister pracujący w zawodzie kelnerki albo w kwiaciarni.Proszę doradzcie co robić
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: randomlogin »

ameba11 pisze:A oprócz tego obawiam się ewntualnej kary za wykorzystane ECTS-y(podobno za semestr na leku,jeśli bym się dostała musiałabym zapłacić jakieś kilkanaście tyś,wie ktoś może więcej na ten temat?)
To jest niesamowite. Jak faktycznie to weszlo, to ludzie nic nie wiedzieli i ich to zaskakiwalo, bylo niedowierzanie, oburzenie, placz i kyrzk. Teraz, pare miesiecy po tym, kiedy sie z tego wycofano, zaczelo sie to przedzierac do powszechnej swiadomosci i nagle ludzie zaczeli sie przejmowac czyms, co juz nie istnieje.
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Wyżlin »

randomlogin pisze:
ameba11 pisze:A oprócz tego obawiam się ewntualnej kary za wykorzystane ECTS-y(podobno za semestr na leku,jeśli bym się dostała musiałabym zapłacić jakieś kilkanaście tyś,wie ktoś może więcej na ten temat?)
To jest niesamowite. Jak faktycznie to weszlo, to ludzie nic nie wiedzieli i ich to zaskakiwalo, bylo niedowierzanie, oburzenie, placz i kyrzk. Teraz, pare miesiecy po tym, kiedy sie z tego wycofano, zaczelo sie to przedzierac do powszechnej swiadomosci i nagle ludzie zaczeli sie przejmowac czyms, co juz nie istnieje.
Czyli już nie ma tego, że jak się jest na czymś innym i się zrezygnuje i pójdzie np. na lekarski to nie trzeba płacić?
Czy mógłbyś powiedzieć, na jakiej stronie można o tym poczytać? Niestety nie wiedziałam o tym
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: ameba11 »

Wiesz to na pewno? Gdzie są jakieś informacje o tej zmianie ? Moja wiedza na temat ECTS-ów opiera się głównie na forach i opiniach ludzi z roku .Studiujesz coś czy jeszcze poprawiasz mature? jeśli mozna wiedzieć oczywiście
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: iSzymur »

A deklaracje maturalne juz trzeba bylo zlozyc?

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: randomlogin »

Wyżlin, ameba11, nie, nie ma tego, tak, na pewno. Co do oficjalnych zrodel to polecam najoficjalniejsze: znowelizowana ustawe Prawo o szkolnictwie wyzszym, zmieniona w wakacje, aby dostosowac ja do tego, co orzekl Trybunal Konstytucyjny pare miesiecy wczesniej. Licze na to, ze takie informacje wystarcza do znalezienia odpowiednich linkow. Bylo tez z tej okazji mnostwo materialow w prasie i tak dalej, tez dosc latwo do znalezienia.

iSzymur, jak zwykle - pierwsze - tak, poprawkowe - nie.
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Wyżlin »

randomlogin pisze:Wyżlin, ameba11, nie, nie ma tego, tak, na pewno. Co do oficjalnych zrodel to polecam najoficjalniejsze: znowelizowana ustawe Prawo o szkolnictwie wyzszym, zmieniona w wakacje, aby dostosowac ja do tego, co orzekl Trybunal Konstytucyjny pare miesiecy wczesniej. Licze na to, ze takie informacje wystarcza do znalezienia odpowiednich linkow. Bylo tez z tej okazji mnostwo materialow w prasie i tak dalej, tez dosc latwo do znalezienia.

iSzymur, jak zwykle - pierwsze - tak, poprawkowe - nie.
Jej, szczere dzięki, że tutaj wspomniałeś o tej nowelizacji ustawy, bo tak to dalej by żył człowiek w błędzie, a tak to faktycznie, poczytałam i niby jednak znieśli te opłaty
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: ameba11 »

Robicie notatki z biologii? Co myślicie o podręcznikach z Operonu do biol i Rożaka z chem? bo nie wiem czy warto kupować czy wystarczy repetytorium z Medyka/Persony
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości