Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Jocisko »

Więc może chodzi o wymiany prowadzone? I o przychylność wobec studenta?
pawelsl
Posty: 307
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:25

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: pawelsl »

Nie wiem czy przedmówca kierując się wyborem uczelni blisko domu był nastawiony na wymiany. Przychylność to rzecz mocno dyskusyjna. Dla jasności, gdybym miał wybór, wybrałbym np. Gdańsk. Ale sytuacja życiowa jest jaka jest. Ale obawiam się, że osoby narzekające na zasłyszane opowieści na temat ŚUM nie wiedzą co dokładniej powtarzają.
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Jocisko »

Dla mnie to wsio równo czy jak to tam
Awatar użytkownika
Kraina_czarow
Posty: 127
Rejestracja: 12 sty 2012, o 23:14

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Kraina_czarow »

Nie chodziło zapewne o poziom uczelni, tylko o to co wymagają żeby się tam dostać. Dla niektórych możliwość rekrutacji na lek - bez matury z chemii jest zdecydowanie lepsza.
krisyul
Posty: 23
Rejestracja: 16 lis 2014, o 11:21

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: krisyul »

Zostałem wywołany do tablicy, zatem spieszę z odpowiedzią.
Czytając ten i inne wątki i słuchając wypowiedzi ludzi spotykałem się z opiniami, że jeden lekarski jest lepszy a drugi gorszy itd. Tak samo ktoś już pisał o dopiero co powstających Kielcach, że będzie, na początku przynajmniej, niezbyt wysoki poziom. Dlatego nawiązałem do takich opinii stwierdzając, że wg. mnie wystarczą chęci (oczywiście pomijam wszelkie skrajne przypadki w tych rozważaniach) i w każdym miejscu można się rozwijać i być dobrym. Zatem wszelkie powyższe uwagi pawelsl nie powinny być adresowane do mnie-mam wręcz takie samo zdanie jak Ty. Podsumowując - jeśli ktoś chce być dobrym lekarzem, będzie gdziekolwiek się znajdzie. A nawet gdy coś go ominie z powodu jakichś niedociągnięć czy to w personelu, czy w wyposażeniu, to jestem zdania, że zawsze w życiu znajdą się okazje (dla tych co się starają) aby to nadrobić i iść dalej.

pzdr.
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Jocisko »

Z podstawową matmą gdzieś się da?
Awatar użytkownika
Kraina_czarow
Posty: 127
Rejestracja: 12 sty 2012, o 23:14

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Kraina_czarow »

Jocisko pisze:Z podstawową matmą gdzieś się da?

Kod: Zaznacz cały

medicus.edu.pl/system-rekrutacji.html
lt tu masz wszystko.
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Jocisko »

Dzięki
Fizjoterapeuta84
Posty: 30
Rejestracja: 6 paź 2014, o 11:56

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Fizjoterapeuta84 »

Witam. Czy ma ktoś z tu Obecnych arkusze czerwcowe 2014 z biologii?
Nigdzie nie mogę ich znaleźć więc może ktoś w tym towarzystwie je posiada i się podzieli
Adasko1
Posty: 233
Rejestracja: 28 maja 2014, o 13:55

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Adasko1 »

ZabrzeKatowice i każdy ślązak o tym wie
Osoby które zostały przerzucone do Zabrza teraz dziekuja niebiosom, że sie tu znalazły a nie w Mordorze. Nie wiem jak jest na innych uczelniach, ale jesli w obrębie jednego uniwerku są tak duże różnice zarówno programowe jak i w podejściu do studenta, to pewnie opowieści o tym nie są z dupy.
Btw czy na innych uczwlniach zdarzyło sie aby anulowali szpilki ze względu na słabe wyniki? Mówię o leku oczywiście.

Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Erick »

Adasko1 pisze:ZabrzeKatowice i każdy ślązak o tym wie
Osoby które zostały przerzucone do Zabrza teraz dziekuja niebiosom, że sie tu znalazły a nie w Mordorze. Nie wiem jak jest na innych uczelniach, ale jesli w obrębie jednego uniwerku są tak duże różnice zarówno programowe jak i w podejściu do studenta, to pewnie opowieści o tym nie są z dupy.
Btw czy na innych uczwlniach zdarzyło sie aby anulowali szpilki ze względu na słabe wyniki? Mówię o leku oczywiście.

Porównywanie wydziałów, studiując tylko na jednym jest bez sensu, ale prowadzić dyskusji na poziomie kogo bardziej kochasz tatę czy mamę nie mam zamiaru.
Wyniki Lepu/Leku mówią co innego.
A anulowanie kolokwium ze względu na słabe wyniki to pójście studentowi na rękę, bo mogli wszystkich uwalić, a nie chcieli i dzięki temu mamy jeden termin więcej, więc nie rozumiem twojej frustracji.
avis
Posty: 182
Rejestracja: 10 lip 2012, o 22:51

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: avis »

Osoby które zostały przerzucone do Zabrza teraz dziekuja niebiosom, że sie tu znalazły a nie w Mordorze.
I semestr w zabrzu jest lajtowy bo macie same zapychacze i mało przedmiotów głównych, w drugim semestrze będzie mniej kolorowo.

Od 3 roku wzwyż też przestanie być tak słitaśnie bo zaczną się
kliniki i będziesz jeździł po całym sląsku.
pawelsl
Posty: 307
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:25

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: pawelsl »

Dla zainteresowanych, odpowiedź CKE w sprawie formuły Centralnego Egzaminu Wstępnego:
1.png
Czyli:
Centralny Egzamin Wstępny będzie w formule do roku 2014.

I generalna rada: zamiast tracić czas na telefony lepiej pisać.
Wypełnienie wniosku przez ePUAP trwa niewiele dłużej od napisania posta na forum, a uruchamia ustawowy obowiązek udzielenia wiążącej odpowiedzi.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości