Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
pawelsl
Posty: 307
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:25

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: pawelsl »

avis pisze: I semestr w zabrzu jest lajtowy bo macie same zapychacze i mało przedmiotów głównych, w drugim semestrze będzie mniej kolorowo.
Potwierdzam, w drugim semestrze Zabrze zobaczy co to życie
Zapytajcie się lek-dentu czy czują, że moją luzy, w drugim semestrze dostaniecie ich plan zajęć -)
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Mikrotrabekule »

Gdyby Katowice były takie złe, to na pewno nie byłoby tak, że na pierwszej liście przyjętych w tym roku większość osób wybrała Katowice a nie Zabrze.

Z tego co wiem, to określenie Mordor wynikało ze starej kadry, której obecnie nie ma. No ale chyba już się tak przyjęło i każdy kto się w to nie zagłębił i nie posłuchał różnych opinii kojarzy ten wydział tylko z tym

Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Ewakuacja »

osoby piszące nową-nową maturę, będą ją miały ocenianą w sposób holistyczny (tak cudnie ujęto to na stronie cke). czy to oznacza, że osoby poprawiające maturę, też będą oceniane w ten sposób czy tylko w zgodzie z kluczem?
Adasko1
Posty: 233
Rejestracja: 28 maja 2014, o 13:55

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Adasko1 »

Ale chwila, czy ja mówiłem że w Zabrzu są wakacje całe studia a w Kato nauka? Chyba normalnym jest, że na medycynie trzeba się uczyć, mówię o róznicach w programie, ocenie itd itp. Np mnie się bardziej podoba system jakim robimy Anate w Zabrzu niż w Katowicach, gdzie jest to kompletnie onaczej zrobione, przykładow mozna mnożyć.
A jak wydawać opinie, przeciez nie da się studiować na kilku wydziałach jednocześnie. Ludzie wybierają Kato ze względu na miasto, szczególnie jeśli ktoś przyjeżdża spoza śląska i nie chce iść do jakiegoś Zabrza . Zresztą jest u nas chłopak który studiowal w Kato, nie wiem czy go wywalili czy sam zrezygnował ale mówił że jest do dupy. A o kolosa pytałem bo mnie to zaciekawiło, słyszałem że są jakies jaja tego roku z ta katedrą.

Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Erick »

No właśnie słyszałem", opinie od osób, które wywalili/przeniosły się (skoro się przeniosły to normalne, że się im nie podobało), a potem ludzie nie mający z tym wydziałem styczności robią opinie. Jaj z katedrą anatomii nie ma żadnych, przynajmniej ja nie zauważyłem. Raczej nam na rękę idą. Po anulowaniu 1 terminu kolokwium zrobili nam cały tydzień przeglądy preparatów, żebyśmy na spokojnie sobie przypomnieli wszystko.
Nie mówię, że w Kato jest super i w ogóle rzygamy tęczą, bo trzeba się dużo uczyć, przynajmniej w 1 semestrze, ale na pewno nie jest tak jak z zasłyszanych opinii.
Co do poprawiających/uwalonych w Kato to przynajmniej Ci, z którymi mam kontakt na zajęciach to sobie serio zasłużyli.
Adasko1
Posty: 233
Rejestracja: 28 maja 2014, o 13:55

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Adasko1 »

Ilu ludzi tyle opini)
Dochodzi do tego stosunek wykładowcow studentow, no i sami ludzie tworzący wydział. Muszę powiedziec, że miło się zaskoczylem kiedy okazało się że w mojej grupie nie śmierdzi kujoństwem, są spoko ludzie i do flaszki i pomocni nawzajem na zajęciach. A wiadomo że to na leku nie jest oczywistość.

avis
Posty: 182
Rejestracja: 10 lip 2012, o 22:51

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: avis »

Muszę powiedziec, że miło się zaskoczylem kiedy okazało się że w mojej grupie nie śmierdzi kujoństwem, są spoko ludzie i do flaszki i pomocni nawzajem na zajęciach. A wiadomo że to na leku nie jest oczywistość.
na każdych studiach tak jest nie tylko na leku
na 1 roku z reguły wszyscy sobie pomagają
na wyższych latach może być trochę gorzej jak ludzie zaczną walczyć o stypendium naukowe ( 1 rok jest po to by przetrwać)

Ludzie wybierają Kato ze względu na miasto, szczególnie jeśli ktoś przyjeżdża spoza śląska i nie chce iść do jakiegoś Zabrza . Zresztą jest u nas chłopak który studiowal w Kato, nie wiem czy go wywalili czy sam zrezygnował ale mówił że jest do dupy

bardziej tam gdzie mają bliżej, gdzie jest lepszy dojazd
dużo osób wybiera kato ze względu na kliniki bo jest mniej turystycznie niż w Zabrzu.

Z analityki po 1 roku cześć osób dostało się do zabrza a część do kato ( porównując miedzy sobą rózne kolokwia, zaliczenie itp rzeczywiście w zabrzu mniej cisną i się tak szczegółów nie czepiają co częściowo przekłada na wyniki lepu.

Nie oznacza to że osoby z zabrza będą gorszymi lekarzami
doświadczenie zdobywa się głównie na stażu i rezydenturze
a na studiach masz dużo wiedzy pamięciowej na zasadzie zakuć i zapomnieć a szczegółów to się w ogóle nie pamięta w przyszłości a z reguły się przez nie oblewa
jak zabraknie punktów do wymarzonej specki to lek zawsze można poprawić
Adasko1
Posty: 233
Rejestracja: 28 maja 2014, o 13:55

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Adasko1 »

Powiedzmy sobie szczerze, ile znaczy lek? Na większośc specjalizacji nie ma zbyt wygórowanych wymagań, oczywiście nie mówie o sytuacji w której ktos zda na styk wtedy może być problem ale tak to niezbyt. Chyba że ktoś celuje w coś prestiżowego, wtedy trzeba mieć wiecej ale i tak istnieje mozliwość zajlepania sobie miejsca na pozarezydencki, że juz nie wspomnę o plecach.
A co do ludzi to nie jest takie oczywiste, ktos tu opisywał sytuację w której przenosił sie 3 razy do innych grup bo nie mógł wytrzymać.

Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Erick »

To ciekawe, bo z tego co wiem to nie ma możliwości przenosin z grupy do grupy.
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Aksolotl »

To ciekawe nawet gdyby byla, ze ktos sie nie zorientowal przed przenosinami jakich ludzi bedzie mial w nowej grupie, tylko tak na slepo

avis
Posty: 182
Rejestracja: 10 lip 2012, o 22:51

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: avis »

To ciekawe, bo z tego co wiem to nie ma możliwości przenosin z grupy do grupy.
jeżeli w grupie jest miejsce ( do pełnej nie można wbić) i jest zielone światło od dziekanatu to można tylko trzeba mieć konkrety powód
To ciekawe nawet gdyby byla, ze ktos sie nie zorientowal przed przenosinami jakich ludzi bedzie mial w nowej grupie, tylko tak na slepo
no właśnie dopiero dowiaduje się jacy są towarzysze przy bliższym długotrwałym kontakcie.
Z wywiadu środowiskowego tego nie uzyskasz.
Adasko1
Posty: 233
Rejestracja: 28 maja 2014, o 13:55

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Adasko1 »

Erick to chyba była inna uczelnia, mówię poglądowo.

Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Jocisko »

Ewakuacja pisze:osoby piszące nową-nową maturę, będą ją miały ocenianą w sposób holistyczny (tak cudnie ujęto to na stronie cke). czy to oznacza, że osoby poprawiające maturę, też będą oceniane w ten sposób czy tylko w zgodzie z kluczem?
A to nei dotyczy tylko egzaminu z polskiego?
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości