Nauka do matury 2016

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Fify715 »

Pocieszę Was My jesteśmy na kwasach i mszakach Ale kupę lekcji przepadło przez próby, bo nasza klasa wylosowała organizację akademii na 11 listopada.
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: makebelieve »

Tak tylko wtrącę się jako odrobinę starsza koleżanka- vademecum Gutowskiej jest ok, ale te starsze wydanie (które posiadam) ma trochę wiadomości, które się zmieniły do nowej podstawy, głównie nazewnictwo. Więc polecam bardziej repetytorium ze WSiPu, bo jest napisane pod nową podstawę i jest obszerniejsze
chemonk06
Posty: 72
Rejestracja: 24 paź 2014, o 20:20

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: chemonk06 »

Fify715 pisze:Pocieszę Was My jesteśmy na kwasach i mszakach Ale kupę lekcji przepadło przez próby, bo nasza klasa wylosowała organizację akademii na 11 listopada.
My zaczęliśmy sole i paprotniki, więc szału nie ma
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: ryniofit8000 »

chemonk06, dobrze idziecie z materiałem
Ja mam w zeszycie z tamtego roku wpisaną ocenę z odpowiedzi z mszaków i paprotników, data: 15.11.2013. A w przyszłym tygodniu zaczynamy ekologię Czyli powinniście się wyrobić bez problemu.
Awatar użytkownika
szymek48
Posty: 99
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 14:49

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: szymek48 »

O jezu, my już potencjały wodne mamy
Yates
Posty: 75
Rejestracja: 25 gru 2013, o 10:49

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Yates »

My tez. A co powiecie o chemii z czego robić zadania itd.
Wszyscy zdajecie maturę rozszerzona z angielskiego? Ja nie wiem czy warto czy dać sobie spokój. Co sądzicie.

Awatar użytkownika
Ath
Posty: 92
Rejestracja: 1 lis 2010, o 07:58

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Ath »

Wszyscy zdajecie maturę rozszerzona z angielskiego? Ja nie wiem czy warto czy dać sobie spokój. Co sądzicie.
Ja zdaję r z niemieckiego Ale zastanawiam się też nad angielskim, bo jeśli nie będę go zdawać to na pewno nic się go nie będę uczyć, jakbym zdawała to nie chciałabym wypaść tragicznie i cokolwiek bym zrobiła. Ale nie jest mi to raczej do niczego potrzebne, więc chyba sobie odpuszczę. Co do niemieckiego to jestem zdecydowana, bo wiem, że nauka typowo pod maturę dużo czasu mi nie zajmie - zrobię arkusze, napiszę kilka wypracowań i generalnie tyle.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Nitrogenium32 »

Ath pisze:
Wszyscy zdajecie maturę rozszerzona z angielskiego? Ja nie wiem czy warto czy dać sobie spokój. Co sądzicie.
Ja zdaję r z niemieckiego Ale zastanawiam się też nad angielskim, bo jeśli nie będę go zdawać to na pewno nic się go nie będę uczyć, jakbym zdawała to nie chciałabym wypaść tragicznie i cokolwiek bym zrobiła. Ale nie jest mi to raczej do niczego potrzebne, więc chyba sobie odpuszczę. Co do niemieckiego to jestem zdecydowana, bo wiem, że nauka typowo pod maturę dużo czasu mi nie zajmie - zrobię arkusze, napiszę kilka wypracowań i generalnie tyle.
Ode mnie z grupy wyższej z angielskiego maturę rozszerzoną nie zdają 3 osoby spośród 15.

Co do pogrubionego - języka nie uczy się dla matury, ale w ogóle. Zupełnie jakby po maturze przygoda z nim się kończyła.
Awatar użytkownika
szymek48
Posty: 99
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 14:49

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: szymek48 »

Hmm. Angielskiego uczę się już 12 lat, dlatego szkoda by było nie sprawdzić swojej wiedzy. Jednakże nie będę wcale się przejmować, bo po co. Są ważniejsze rzeczy
Awatar użytkownika
Ath
Posty: 92
Rejestracja: 1 lis 2010, o 07:58

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Ath »

Co do pogrubionego - języka nie uczy się dla matury, ale w ogóle. Zupełnie jakby po maturze przygoda z nim się kończyła.
Oczywiście, że nie uczę się angielskiego do matury jako celu samego w sobie Ewentualna matura ma mnie tylko zmotywować, żeby się pouczyć. Chodzi o to, że mam mnóstwo rzeczy do roboty i jeśli czegoś nie muszę zrobić, to już wolę sobie odpocząć. A gdybym sobie dała przymus ucz się, bo matura to czegoś bym się nauczyła i byłoby to korzyścią dla mnie, bo bym więcej umiała. A matura to tylko taki motywator żeby cokolwiek zrobić
chemonk06
Posty: 72
Rejestracja: 24 paź 2014, o 20:20

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: chemonk06 »

Yates pisze:Wszyscy zdajecie maturę rozszerzona z angielskiego? Ja nie wiem czy warto czy dać sobie spokój. Co sądzicie.
Ja zdaję same podstawy obowiązkowe + chemia r i biologia r. Z angielskim daję sobie spokój, bo mam dość spory problem z czasami.
Awatar użytkownika
szymek48
Posty: 99
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 14:49

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: szymek48 »

Oczywiście, jak to dla ciebie dodatkowy powód do stresu to odpuść sobie te rozszerzenie.
Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Fify715 »

Ja też angielski podstawowy. Bo ja tylko gadać umiem, żeby się dogadać, ale generalnie z gramatyki i tych innych rzeczy nie jestem aż taka dobra

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości