Nauka do matury 2016

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Yates
Posty: 75
Rejestracja: 25 gru 2013, o 10:49

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Yates »

A powiedzieć dużo zadań robicie z chemii. Jakieś zbiory jesteście w stanie polecić?

Awatar użytkownika
szymek48
Posty: 99
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 14:49

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: szymek48 »

W ramach lekcji przerabiamy zbiór zadań z NE, sam w domu korzystam m.in. z Pazdry. Witowskiego nie zakupiłem za namową chemiczki.
Yates
Posty: 75
Rejestracja: 25 gru 2013, o 10:49

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Yates »

Sorry ze dużo pytam. Ktoś mówił ze ma zadania bukaly biologię. Można wiedzieć jakie to są i czy np. różnią sie od tych starszych bo nie wiem co wybrać. Macie jakieś inne książkami oprócz biooogii związkowy do nauki?

Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Fify715 »

Ja mam zbiór Bukały cz. I. O ten:
1.png
1.png (87.2 KiB) Przejrzano 426 razy
Niestety nie wiem czym się różni od starszych, ale ten wydaje się być ok Jeszcze nie zaczęłam go robić, zostawię sobie na deser przed maturą Na razie trzaskam Witowskiego, konkretnie paprotniczki
Awatar użytkownika
eatyourbroccoli
Posty: 9
Rejestracja: 17 lis 2014, o 19:52

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: eatyourbroccoli »

Ja z biologi poza podręcznikiem mam jeszcze Witowskiego i Vademecum Pyłki-Gutowskiej.
zbiór Bukały przeglądałam i wydaje się całkiem przyjemny , niektóre zadani się powtarzają z Witkiem
fajny, ale chyba zostawie sobie ta przyjemność na przyszły rok
Yates
Posty: 75
Rejestracja: 25 gru 2013, o 10:49

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Yates »

Witowskiego jakie zbiory polecacie, wszystkie tomy, bo chyba jest ich trochę? Bukale chyba zakupie ta ci kolega/koleżanka wspomniał/a. I jak na razie starczy? Możesz jeszcze powiedzieć jak masz tam dział wirusy to jak wyglada drugie zadanie? Bo mam ksero starszej wersji kilka dziale i chce zobaczyć czy jest to samo czy tez nie.

Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Fify715 »

Yates, to chyba do mnie? w tym zbiorze Bukały co go mam, nie ma wirusów, bo to jest dopiero część I, w której znajduje się: komórka, metabolizm, zoologia z elementami anatomii i genetyka. Wirusy będą prawdopodobnie w drugiej części, która ma wyjść na przełomie stycznia i lutego.
Yates
Posty: 75
Rejestracja: 25 gru 2013, o 10:49

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Yates »

Bo zastanawiam sie co wybrać i tutaj pytanie, jak można spytać. Lepsze bedą te dwie części, z których jedna masz czy tez tr co jest ich kilka części/tomów, podzielone na kręgowce, bezkręgowce itp. Czy to tylko takie maturalne a tam zadania, bo sam nie mam pojęcia.
Dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Fify715 »

Te części podzielone na kręgowce itd. to są bodajże takie jakby podręczniki", które zawierają (chyba) też zadania, ale jest ich mniej i są z tego co słyszałam trudniejsze.
Bo to zależy czego szukasz. Jeżeli chcesz sam zbiór to nie wiem czy jest sens kupowania całej serii książek Bukały. No, ale niech się wypowie ktoś kto miał je w rękach, bo ja niestety nic o nich nie wiem, jedynie ze słyszenia
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Mikrotrabekule »

Ja mam serię bukały. I tak jak mówiła Fify715 to są takie jakby podręczniki. Owszem są zadania po każdym dziale i to dość sporo, ale jeśli ktoś chce kupić to dla samych zadań to średnio się opłaca, bo to jednak nie jest zbiór zadań. Wszytskie części bukały są na chomiku, więc możesz sobie zobaczyć.
kabiologia
Posty: 112
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 14:05

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: kabiologia »

Jeśli nie chcesz podręcznikow możesz kupić Zbiór zadań Bukaly Pakiety Zadań i testy. Ja osobiście polecam Zbiór zadań maturalnych Iwony Żelazny oraz Biologia w pytaniach i odpowiedziach Pyłki Gutowskiej

Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Mikrotrabekule »

Tyle, że zbiór zadań maturalnych Iwony Żelazny to coś w stylu witka czyli zadania z matur + trochę autorskich. Ale jeśli ktoś chce kupić witowskiego to to rzeczywiście jest lepszą alternatywą, bo odpowiedzi lepsze i zadania autorskie bardzo dobre, jednak dla samych autorskich nie opłaca się kupować, bo z tego co zauważyłam przeważają te z matur.
Vatras
Posty: 79
Rejestracja: 16 cze 2013, o 14:09

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Vatras »

A posiada ktoś z was któryś z tych zbiorów aby wyrazić opinie na temat poziomu zadań i zgodności z maturą, i ogólnie coś, bo nie wiem co opłaca sie kupić - będę wdzięczny za odpowiedź
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości