Referaty, prace, prezentacje i projekty związane z ekologią

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Pawe³

Re: "¦rodowisko moich marzeń"

Post autor: Pawe³ »

iwus. rozgryzals mnie ogolnie to to jest praca naodwal sie ale juz nie za takie prace sie dostawalo laury 8) taki poziom nauczania :P
dzieki za ocene! poprawki wprowadze
animik
Posty: 5
Rejestracja: 4 lut 2006, o 19:20

Re: Praca o ekologii - pomocy...

Post autor: animik »

Mam ewentualne propozycje, ponieważ sporo piałam i rozmyślałam na ten temat. Poszukaj w google hasłaczłowiek a przyroda - to moje dzieło które ukazało się jakiś czas temu w Dzikim Życiu. Może być pomocne, choć należałoby pominąć nieco filozofię skoro jesteś uczennicą. Jeśli twoja prośba jest jeszcze aktualna możesz skontaktować się ze mną - pewnie mam w swoich dokumentach podobny esej na tematCzłowiek a środowisko"
kontakt: anka-[at].pl
hej!
strawberry

oszczędzanie wody w moim domu i otoczeniu

Post autor: strawberry »

mam do napisania esej oszczędzanie wody w moim domu i otoczeniu"czy moglibyscie mi cos podpowiedziec, co powinnam napisac w nim.moze jakis maly wstep:D<lol z góry dziekuje za pomoc!
Ostatnio zmieniony 22 maja 2006, o 21:01 przez strawberry, łącznie zmieniany 1 raz.
Chlamydocassis
Posty: 179
Rejestracja: 5 mar 2006, o 15:05

Re: POMOCYYY!!!!!

Post autor: Chlamydocassis »

strawberry pisze:mam do napisania esej oszczędzanie wody w moim domu i otoczeniu"czy moglibyscie mi cos podpowiedziec, co powinnam napisac w nim.moze jakis maly wstep:D<lol z góry dziekuje za pomoc!
To raczej prosty temat. Rozwiń te punkty:
1) myjąc ręce czy zęby nie puszczam wody strumieniem.
2) używam pralki która oszczędza wodę
3) moja toaleta ma 2 rodzaję spłukiwania- oszczędną iwiększą"
4) kąpię się w wystrczającej ilości wody (przecież to nie Aqua Park)
5) mama używa wody z kąpieli do mycia np. schodów

Coś wymyślisz
Male_serduszko
Posty: 3
Rejestracja: 1 kwie 2006, o 18:53

STRATEGIE ŻEROWANIA

Post autor: Male_serduszko »

musze zrobic prezentacje power point na tematstrategii żerowania", ale nigdzie nie moge znaleźć tych strategii! Prosze niech mi ktos pomoze! Bo mam to na poniedzialek, a już sobota ltzałamanie
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: STRATEGIE ŻEROWANIA

Post autor: przyrodnik »

Musisz podawać na jakim poziomie (szkoła, studia, doktoranckie, konkurs.). Nikt nie napisze za Ciebie pracy. napisz czego dokładnie Ci brakuje (literatury, pomysłu na prace, itd.)
Male_serduszko
Posty: 3
Rejestracja: 1 kwie 2006, o 18:53

Re: STRATEGIE ŻEROWANIA

Post autor: Male_serduszko »

studia (robie prezentacje power point)

mam podane juz pare przykladow- np. o wilkach, ze poluja w stadzie, orki-i ich ogon, nietoperze i echolokacja, lisy, ptaki drapiezne i ich techniki łowieckie itd. brakuje mi jakiegos wstepu na temat strategii zerowania
Ambasador
Posty: 90
Rejestracja: 4 kwie 2006, o 14:58

Re: STRATEGIE ŻEROWANIA

Post autor: Ambasador »

we wstepie mozesz najpierw napisac co to jest strategia zerowania(jakas encyklopedia albo podręcznik) potem moze napisz od czego taka strategia moze zalezec- a zalezy głównie od tego czy jest sie drapieznikiem czy roslinozerca czy jakimś saprobiontem. mozesz tez nawiązac dokładnie do bazy pokarmowej lub też do srodowiska w jakim dany organizm bytuje, mozna by tez uwzględnic tutaj relacje ofiara-drapieżnik itd. w sumie to praktycznie wszystkie strategie drapiezników opieraja sie na zaskoczeniu ale u róznych gatunków jest to bardzo zróznicowane, tak naprawde mozna mnozyc różnie bardzo ciekawe przykłady u róznych organizmów strategia ta moze sie opierac takze na współpracy z innymi gatunkami np. słon zrzuca z drzewa duzo owoców a małe zwierzątka je zbierają z ziemi.Powodzenia wpisaniu napisz potem czy zaliczyłas
Male_serduszko
Posty: 3
Rejestracja: 1 kwie 2006, o 18:53

Re: STRATEGIE ŻEROWANIA

Post autor: Male_serduszko »

dostalam 4 jak ktos chce zobaczyc to moge wyslac
Ambasador
Posty: 90
Rejestracja: 4 kwie 2006, o 14:58

Re: STRATEGIE ŻEROWANIA

Post autor: Ambasador »

Male_serduszko, ja bym chciał zobaczyć [at].pl jak mozesz to wyślij
Magda

Cokolwiek robisz przewiduj skutki

Post autor: Magda »

Mam wykonać pracę na tematcokolwiek robisz przwiduj skutki techniką collage. MoŻe podsuniecie mi jakiś pomysł, bo nie mam pojęcia jaki obraz mogę ukazać.
poziomka
Posty: 109
Rejestracja: 25 sty 2006, o 15:01

Re: Cokolwiek robisz przewiduj skutki

Post autor: poziomka »

Proponuję najpierw obrazki jakichs zakladow przemyslowych, a potem obrazki srodowiska zniszczonego przez nie. Mogloby byc cos w tym stylu choc pewnie oryginalne to nie jest.
Krzyster
Posty: 12
Rejestracja: 6 mar 2006, o 23:30

Re: Cokolwiek robisz przewiduj skutki

Post autor: Krzyster »

A ja osobiście proponuje poruszyc problem wycinki lasów a zwłaszcza tych naturalnych np. problem wycinania drzew z puszczy białowieskiej. Pytanie po co? dla pieniedzy? a co potem? gdy juz nic nie pozostanie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości