Ocena pracy badawczej i wspólne ozgadnianie liczby pkt.

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Paulina536
Posty: 26
Rejestracja: 16 mar 2014, o 11:41

Ocena pracy badawczej i wspólne ozgadnianie liczby pkt.

Post autor: Paulina536 »

Cześć

Czy to prawda ,że jesli osoba z komisji ktora ocenia prace badawczą nie jest pewna co do ilosci pkt jaka powinna przyznac, konsultuje sie z innymi oceniajacymi i liczba punktow jest wspólnie podejmowana?

Bardzo proszę o odp.
Awatar użytkownika
grysiiia
Posty: 59
Rejestracja: 23 lip 2014, o 12:08

Re: Ocena pracy badawczej i wspólne ozgadnianie liczby pkt.

Post autor: grysiiia »

Nic o tym nie słyszałam, ale kto tam wie co naprawdę się dzieje Osobiście, wydaje mi się, że to jednak jest ocena recenzanta - jednego, a nie kilku. A o jakichś prawnych zapiskach nic mi nie wiadomo
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Ocena pracy badawczej i wspólne ozgadnianie liczby pkt.

Post autor: AnnaWP »

Nie powinno tak być. Jednak w sytuacji, kiedy np. różnica punktów przyznanych przez szkołę i przez recenzenta jest znacznie różna, może być powołany drugi recenzent. Nie powinien znać punktacji przyznanej przez inne osoby.
Ostatecznie decyduje komisja, w skład której nie wchodzą recenzenci.
Paulina536
Posty: 26
Rejestracja: 16 mar 2014, o 11:41

Re: Ocena pracy badawczej i wspólne ozgadnianie liczby pkt.

Post autor: Paulina536 »

AnnaW_UO pisze:Nie powinno tak być. Jednak w sytuacji, kiedy np. różnica punktów przyznanych przez szkołę i przez recenzenta jest znacznie różna, może być powołany drugi recenzent. Nie powinien znać punktacji przyznanej przez inne osoby.
Dokładnie mnie taka sytuacja spotkała ze własnie byla duza rozbierzność punktów i oceniał mnie drugi recenzent. Tylko własnie zastanawiałam sie czy to w ogole jest zgodne z prawem D
Na szczescie i tak przeszlam do kolejnego etapu

Dzieki za odp
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Ocena pracy badawczej i wspólne ozgadnianie liczby pkt.

Post autor: AnnaWP »

Oczywiście, TO właśnie jest zgodne z prawem. Jest to dobra praktyka, bowiem niweluje ewentualność niesprawiedliwej oceny.
Im więcej recenzentów, tym wpływ jednego stronniczego jest mniejszy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości