XLIV Olimpiada Biologiczna

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Mizgal
Posty: 4
Rejestracja: 26 lis 2014, o 20:24

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Mizgal »

Nie chcę siać niepotrzebnie zamętu, ale też czytałem kiedyś na stronie olimpiady o ujemnych punktach.
maxictbg
Posty: 14
Rejestracja: 30 kwie 2014, o 22:12

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: maxictbg »

część A – nie więcej niż 70 zadań zamkniętych w formie zadań wielokrotnego wyboru z pięcioma zaproponowanymi odpowiedziami, spośród których jedna jest prawidłowa. Każde pytanie pozwala na zdobycie 1 pkt, a prawidłowe rozwiązanie wszystkich zadań w części A – do 70 pkt.



część B – nie mniej niż 10 zadań zamkniętych, na przykład typu „prawda-fałsz”, „na dobieranie” i „na uporządkowanie” zbliżone do poniższych przykładów. Pytania typu prawda/fałsz oraz na dobieranie zawierają trzy lub pięć wierszy w tabelach. W każdym pytaniu, za 5 poprawnych odpowiedzi uczeń zdobywa 2 pkt., 3-4 poprawne odpowiedzi to 1 pkt., a 1-2 poprawne odpowiedzi to zero punktów. Pytania „na uporządkowanie” są oceniane na jeden punkt, jeżeli uczeń uszereguje etapy procesu biologicznego poprawnie, niezależnie od liczby etapów (wierszy w tabeli). W teście mogą też pojawić się wyjątkowo inne formy pytań zamkniętych. Każde pytanie w części B pozwala na zdobycie od 1 do 5 pkt, a prawidłowe rozwiązanie wszystkich zadań w części B – do 40 pkt (test na zawodach okręgowych) lub 80 pkt (test na zawodach centralnych).


Prosto ze strony KGOB ani słowa o punktach ujemnych więc chyba nie ma co gdybać
pawel17041995
Posty: 214
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 17:26

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: pawel17041995 »

nie ma żadnych pkt ujemnych, po prostu wszystko zależy od liczby podpunktów, jak są 3 i zrobisz błąd to nie dostajesz pkt za zadanie, jak 5 i zrobisz 1 błąd to masz jeden pkt mniej z tych możliwych do uzyskania za zadanie a nie ze zdobytej puli
Gost96
Posty: 117
Rejestracja: 26 lip 2011, o 15:58

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Gost96 »

Uczycie się dużo z Campbella? Które działy na pewno warto przeczytać?
Lotta
Posty: 19
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 17:35

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Lotta »

Ja przerobiłam całego Campbella, ale fakt jest nieco tematów, które wykraczają poza OB
Awatar użytkownika
Willson
Posty: 62
Rejestracja: 25 mar 2014, o 16:23

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Willson »

Można dowiedzieć się dlaczego posty dotyczące zakłamanych wyników OB są usuwane? No proszę was ludzie.
Gost96
Posty: 117
Rejestracja: 26 lip 2011, o 15:58

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Gost96 »

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego prawidłowa jest odp A, a według źródeł które znalazłem E?

Wskaż środowisko o największej produktywności:

A.pole uprawne
B.łąka
C. sad
D.kosodrzewina
E. las liściasty

Okręg 2014 pyt. 14
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

Gost96, pamiętam że A było poprawną odpowiedzą, pola uprawne są w sumie specjalnie po to stwarzane, żeby uzyskiwało się tam wysoką produktywność plonów. Las równikowy też ma bardzo wysoką produktywność, liściasty ma dużą ale nie aż tak .
remiczyzna
Posty: 34
Rejestracja: 15 lip 2014, o 07:13

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: remiczyzna »

Wiecie może jakie organizmy mają 4 błonowe chloroplasty? I Mam jeszcze dylemat nad rozmieszczeniem bakterii w wodzie, są one losowo rozmieszczone?

Gost96
Posty: 117
Rejestracja: 26 lip 2011, o 15:58

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Gost96 »

Glikoproteina pisze:Gost96, pamiętam że A było poprawną odpowiedzą, pola uprawne są w sumie specjalnie po to stwarzane, żeby uzyskiwało się tam wysoką produktywność plonów. Las równikowy też ma bardzo wysoką produktywność, liściasty ma dużą ale nie aż tak .
Dziękuję No też właśnie na dedukcję potem wymyśliłem rozwiązanie do A, jednak ucząc się np. z Campbella miałem pewne sprzecznosci
remiczyzna
Posty: 34
Rejestracja: 15 lip 2014, o 07:13

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: remiczyzna »

Czy jeszcze tylko mi się wydaje że tegoroczny test w porównaniu do poprzednich to był strasznie trudny? Jakie macie wyniki około?

Gost96
Posty: 117
Rejestracja: 26 lip 2011, o 15:58

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Gost96 »

remiczyzna pisze:Czy jeszcze tylko mi się wydaje że tegoroczny test w porównaniu do poprzednich to był strasznie trudny? Jakie macie wyniki około?

Zgadzam się. Nie chce nawet myśleć co dadzą na centralnym, oby się udało uzbierać to 45 pkt /
Gost96
Posty: 117
Rejestracja: 26 lip 2011, o 15:58

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Gost96 »

Jak ida przygotowania do centralnego? Dużo się uczycie? Ja ostatnio dużo czasu poświęciłem na nadgonienie chemii i mat i obawiam się ze mój stan wiedzy jest dość mizerny jak na Warszawę /
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości