Nauka do matury 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
oksytocyna
Posty: 67
Rejestracja: 16 sie 2014, o 21:37

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: oksytocyna »

Vatras pisze:A posiada ktoś z was któryś z tych zbiorów
Ja mam ten drugi zbiór. Połowa książki to odpowiedzi. Zadania nie są jakoś bardzo wymagające myślenia. Jedyny plus to taki, że na próbnej maturze dali kilka podobnych zadań co były w przykładowych arkuszach zawartych w tym zbiorze.
irlaloch
Posty: 34
Rejestracja: 5 paź 2014, o 09:40

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: irlaloch »

Liczyliście już sobie ile mniej więcej macie % z próbnej z biologii ?
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: DonaBasia »

irlaloch pisze:Liczyliście już sobie ile mniej więcej macie % z próbnej z biologii ?
nie dużo było materiału, który przerabiałam ostatnio jakieś 3 lata temu, jeszcze w gimnazjum. Nie zrobiłam zadania z obliczaniem częstotliwości (dopiero jak wyszłam, to nagle mnie olśniło, ale wybaczam sobie, bo jeszcze tego nie miałam). Z ewolucji coś wyskrobałam, ale również na bazie gimnazjum. Dlatego nie uważam, żeby wynik był miarodajny.

Swoją drogą mam pytanie techniczne. Teraz na próbnej sporo osób konsultowało się ze sobą, niektórzy ściągali z telefonów - nauczyciele nie reagowali. W maju będą też osoby spoza szkoły w komisji, zapewne mniej tolerancyjni Jeśli kogoś złapią z telefonem w ręce albo podczas owych konsultacji", to jakie będą tego konsekwencje? Odpowie za to tylko osoba złapana czy cała sala?
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Mikrotrabekule »

Nas straszyła wychowawczyni, że cała sala. Ale ona miała skłonności do przesady, więc lepiej żeby ktoś jeszcze się w tym temacie wypowiedział zresztą, powinno to być napisane w regulaminie jakimś, na stronie cke pewnie jest.
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: makebelieve »

Nam mówiła nauczycielka, że jak zadzwoni telefon to egzamin jest przerywany w całej szkole
enuo
Posty: 96
Rejestracja: 6 lut 2013, o 22:11

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: enuo »

irlaloch pisze:Liczyliście już sobie ile mniej więcej macie % z próbnej z biologii ?
~70%, mogłoby być lepiej, ale ewolucjonizmu nie mieliśmy jeszcze, więc całe ostatnie zadanie w pupę.
irlaloch
Posty: 34
Rejestracja: 5 paź 2014, o 09:40

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: irlaloch »

Ja też słyszałam, że jeżeli zadzwoni telefon to przerywają egzamin wszystkim na sali. Ciekawe jak jest z tym, jeżeli przyłapią jedną osobę, która korzysta z telefonu
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Alra »

Przerywają egzamin całej sali, szkole, może w ogóle całemu miastu? Tak, wiem, to ulubione teksty nauczycieli. A w oficjalnych procedurach cke jest jedynie info o tym, że unieważniają egzamin osobie, która to ów dzwoniący telefon posiada, tudzież w jakiś inny sposób narusza przepisy przeprowadzania egzaminu.
doktorowa
Posty: 110
Rejestracja: 28 paź 2013, o 19:34

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: doktorowa »

Dlatego u mnie w szkole jest odgórny zakaz wnoszenia na salę telefonów, toreb, plecaków, nawet wody (chyba, że ktoś ma do wzięcia leki) na wszelakie egzaminy, łącznie z próbnymi.
yorkshire34
Posty: 55
Rejestracja: 3 lis 2014, o 10:58

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: yorkshire34 »

bo ludzie sa glupi i nie umia czytac ze zrozumieniem , jak sie mowi , ze tel nie wolno to nie wolno a potem u niewazniaja caly egzamin! przez takich debili ktortzy wnosza tel do sali egzaminacyjnej .
agusia30000
Posty: 39
Rejestracja: 1 lis 2014, o 10:29

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: agusia30000 »

przemkoooo pisze:ja zaznaczylem tylko lodyge, w korzeniu tez jest korek? przeciez przeszkadzalby w transportowaniu wody.nie chce mi sie nawet sprawdzac jutro moze ogarne na necie jakis klucz i popatrze ile mialbym procent

I jak z tym czlowiekiem, no bo neandertalczyk jako pierwszy uzywal narzedzi tak? no to jakis zreczny musial sie zrobic, potem myslalem ze dopiero po tym ze zreczny bedzie wyprostowany i wspolczesny. a wlasnie niektoryz mowia ze najpierw wyprostowany, szkoda niektorych punktow, ale ogarniam dobrze material od wrzesnia wiec zle nie bylo. jeszcze kupa czasu, daj boze latwa mature
Ja własnie sprawdziłam klucz i jestem z siebie dumna, patrząc na to, że moja nauka nie jest regularna i pilna, a poza tym nie jestem na biol-chem to super. Jak się przyłożę to na pewno ładnie pójdzie. Troszkę mi ta próba oczy otworzyła, ale plusem jest też to, że dużo pamiętałam z klasy I także korzeń i łodyga zaznaczona, całe drzewko przodków również dobrze, a narzędzia robił człowiek zręczny
przemkoooo
Posty: 268
Rejestracja: 6 maja 2013, o 16:38

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: przemkoooo »

A ktos dobrze ogarniety co by powiedzial o maturce? Trudna czy latwa? Wg mnie latwa(moglaby byc taka majowa), na tej glownej ma byc tak wlasnie ze bedzie mniej zadan ale wiecej podpunktow do nich?
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: makebelieve »

Nas dzisiaj babka z chemii opierdzieliła za maturę, że porobiliśmy mega dużo durnych błędów, ale w środe nam pokaże arkusze.
Kolega spotkał wczoraj w galerii babkę z biologii to powiedziała, że juto też dostaniemy opieprz za biologię hah P
A polski generalnie słabo poszedł w szkole, moja koleżanka z mat-fizu miała 23 %
O dziwo z matmy zaliczyłam, 54% więc jestem w pozytywnym szoku
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości