Nauka do matury 2016

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Yates
Posty: 75
Rejestracja: 25 gru 2013, o 10:49

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Yates »

To myśle teraz nad zakupem książek. Jak sądzicie witowski zbiory bedą sie dużo różniły jak kupię teraz a we wrześniu za rok? Bo nauczycielka będzie kazała wtedy kupić.
A wiec planuje kupić 10 tych książek bukaly trening przed matura i to co ktoś wyżej podał zbior zadań dwie części bukaly i repetytorium pyłki-gutowskiej. A co sądzicie o tym biologia pytania i odpowiedzi pyłki gutowskiej?
A chemia repetytorium persona, zbior witowskiego i co jeszcze polecacie?
Liczę na Wasza pomoc.
Dzieki

Awatar użytkownika
szymek48
Posty: 99
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 14:49

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: szymek48 »

Trudno mi jest coś powiedzieć na temat Witowskiego hipotetycznego. Na pewno dojdą zadania z nowej matury oraz autorskie, które będą bardziej dostosowane do jej wymagań (wszak trudno przewidzieć dokładnie wg informatora jak to wszystko się potoczy).
Myślę, że rewolucji nie będzie, ale jeśli wasza nauczycielka wymaga pracy z Witowskim na lekcji, to mogą się pojawić utrudnienia w postaci zmienionych numerów zadań.
Yates
Posty: 75
Rejestracja: 25 gru 2013, o 10:49

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Yates »

A powiedz reszta książek którego podalem są dobre? Starcza do matury czy tez coś polecacie? Pyłki-gutowska repetytorium czy jeszcze to co podałem. A moze zbiór zadań z chemii persony zamiast witowskiego teraz a potem repetytorium, bo podobno jest dobre tak?

Awatar użytkownika
Ath
Posty: 92
Rejestracja: 1 lis 2010, o 07:58

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Ath »

Podziwiam tych, którzy robią Witowskiego, bo ja już na to patrzeć nie mogę Zbiór jest na pewno bardzo dobry, ale denerwuje mnie to, że zawiera miliard takich samych zadań i przy setnym pytaniu o wiązania w cząsteczce amoniaku naprawdę zaczynam się denerwować

Zrobiłam sobie dzisiaj próbną maturę operonu z chemii z 2013/14, co prawda poziom podstawowy tylko, ale na r przyjdzie czas i na początku stwierdziłam, że organicznej nie robię bo nic nie wiem, ale potem to przeczytałam i wyszło na to, że sporo zrobiłam, tak intuicyjnie trochę, znając tylko jakieś podstawy. nie wiem czy właściwie się oceniłam na podstawie klucza, no ale wyszło w granicach 74-78%, może trochę mniej, bo nie wiem co by mi uznali. żeby było śmiesznie, punkty straciłam nie tylko na organicznej. taki wynik to dobrze czy źle?
Awatar użytkownika
szymek48
Posty: 99
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 14:49

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: szymek48 »

Moim zdaniem nie ma co jeszcze robić arkuszy (no chyba, że w ramach działu, który przerabiasz), a wynik jak najbardziej w porządku na tym etapie. Ale oczywiście i tak to przeklęte rozszerzenie jest najbardziej miarodajne.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: black-cat »

szymek48 pisze:Moim zdaniem nie ma co jeszcze robić arkuszy (no chyba, że w ramach działu, który przerabiasz), a wynik jak najbardziej w porządku na tym etapie. Ale oczywiście i tak to przeklęte rozszerzenie jest najbardziej miarodajne.
A kiedy Waszym zdaniem warto zacząć robić arkusze?)
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Nitrogenium32 »

black-cat pisze:A kiedy Waszym zdaniem warto zacząć robić arkusze?)
Jak przerobisz i opanujesz co najmniej większość materiału.
Awatar użytkownika
szymek48
Posty: 99
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 14:49

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: szymek48 »

W drugiej klasie trzeba skupić się na nauce.
W trzeciej materiał bieżący + powtórki. Arkusze nie wcześniej niż po nowym roku.
Taki podział jest wg mnie najbardziej sensowny.
Awatar użytkownika
Ath
Posty: 92
Rejestracja: 1 lis 2010, o 07:58

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Ath »

Tak z ciekawości, macie jeszcze jakieś życie poza szkołą? Co robicie w weekendy?

Ja ostatnio niewiele robię, nie mam głowy do nauki prawdę mówiąc, a mimo to jakoś to idzie i mam wrażenie, że mogę się uczyć mniej i że niepotrzebnie się przeuczałam, bo teraz już mam dość. Dzisiaj jedyne na co mam siłę to mambałaga w głośnikach i jakoś tak no, zebrać się nie mogę.
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: DonaBasia »

Ath pisze:Tak z ciekawości, macie jeszcze jakieś życie poza szkołą? Co robicie w weekendy?

Brzmi jak cichy krzyk rozpaczy.
Chociaż teraz jak tak sobie myślę, to sporo moich znajomych poświęca cały swój czas nauce (korki codziennie, po korkach uczenie się i czasem spanie). Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie po ch**a mi to?".

Tak naprawdę liczy się to, co robisz poza szkołą, jakich poznasz ludzi, jakie rzeczy zobaczysz (przepraszam, zrobiło się trochę patetycznie).
yorkshire34
Posty: 55
Rejestracja: 3 lis 2014, o 10:58

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: yorkshire34 »

tak ! wazne co robisz poza szkola , niedajcie sobie wmowic ze nauka i nauka ! znajdzcie paczke ziomqw i robcie cos wspolnie , ja uprawialam przez wiele lat hip hop jako dziecko ulicy ( sama sie na ulice pchalam , nikt mnie nie zmuszal ) , bawilismy sie dobrze przez lata , ale teraz troche wiecie . starosc ] robi sie co innego , ja sie zajmuje byciem wrozka mam takie hobby . a w czasach licealnych oprocz hip hopu byl jeszcze szkolny klub astronoma . hehe , ale mnie wywalili kto mysli logicznie , ten odgadnie czemu : D dziedziny pomylilam . : D
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Piotrr »

nie sądzisz, że to już sie robi nudnawe? złapałeś/aś kilka osób na początku do tej gry, potem się pośmialiśmy z wygłupów, ale już się to robi dziecinne i nudnawe. Jako ponoć inteligentny człowiek powinieneś/aś już sam/a do tego dojść, że ta zabawa się już wszystkim przejada. idź na piwo, albo obejrzyj film sobie, albo weź nadgodziny w pracy.
W końcu lekarz
yorkshire34
Posty: 55
Rejestracja: 3 lis 2014, o 10:58

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: yorkshire34 »

Piotrr ziomek spoko ! chillout Tobie sie przyda ! my tu tylko ladnie rozmawiamy . a piwa nie pije . alkochol musi byc wykwintny a nie .piwo ma okropny smak , wino smierdzi , szampan jest przereklamowany a wodka jest dla zuli ) na byle jakie imprezki do byle knajpek nie chodze
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości