Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze sposoby

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Dynamique
Posty: 33
Rejestracja: 5 gru 2013, o 11:47

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Dynamique »

Z&#x105bek21 pisze:Ja też poprawiam maturę tzn. biologię bo chemię piszę pierwszy raz, moim marzeniem jest stomatologia więc kuję ile mogę. Mam problem tylko z chemią bo za nic nie mogę zrozumieć niektórych rzeczy, albo jedne zadania mi wychodzą robię kolejne i już jest źle. Uczę się z Witowskiego ale chyba muszę go zamienić na coś innego, sama nie wiem co robię źle.
Może warto zainwestować w dobrego korepetytora?:)

Dziewczyny, jak wrażenia po próbnych z operonu?:) Widzałyście arkusze?:) jak wrażenia?:)
yorkshire34
Posty: 55
Rejestracja: 3 lis 2014, o 10:58

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: yorkshire34 »

ja nie robilam probnych maturek moge zrobic w kazdej chwlili , mysle ze w tym roku mi sie uda i tak qrde te same arkusze robie i robie to samo czytam i czytam i maturki oficjalne mi nie ida moze oni tak specjalnie robia spisek jakis zebym sie nie dostala ? bo jak te maturki w domq robie to mi zawsze wychodza na ok 85% procent a potem w maju jest lipa !
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Reptilia »

yorkshire34 pisze:ja nie robilam probnych maturek moge zrobic w kazdej chwlili , mysle ze w tym roku mi sie uda i tak qrde te same arkusze robie i robie to samo czytam i czytam i maturki oficjalne mi nie ida moze oni tak specjalnie robia spisek jakis zebym sie nie dostala ? bo jak te maturki w domq robie to mi zawsze wychodza na ok 85% procent a potem w maju jest lipa !
Moze sprawdzasz sobie zbyt pobłażliwym okiem? Ja tez swojego czasu robiłam maturki, wychodziło dobrze ale jak juz pisze na korkach i sprawdza je korepetytorka ( były egzaminator ) to juz nie jest tak kolorowo:P

A mature z operonu planuje sobie zrobic dzisiaj wieczorem Mogłabym prosic kogoś o link z matura z chemii ( operon ) ?

Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Mikrotrabekule »

Nie żadne spiski, tylko jak się poleceń nie czyta dokładnie to takie są skutki. Ludzie nie rozumieją różnicy miedzy np. słowami ułatwia a umożliwia a potem pretensje do wszystkich tylko nie do samego siebie

Reptilia,

Kod: Zaznacz cały

arkusze.gieldamaturalna.pl/?utm_source=operon.pl&utm_medium=www&utm_campaign=operon.pl%20banner
Mam nadzieję, że link działa
Dynamique
Posty: 33
Rejestracja: 5 gru 2013, o 11:47

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Dynamique »

Arkusze, szczególnie te z chemii robią się coraz bardziej niestandardowe. Naprawdę coraz częściej niewiadomo czego się spodziewać

yorkshire34 - może warto aby ktoś inny spojrzał na nie świeżym okiem? Szczególnie tak jak dziewczyny tutaj mówią - egzaminator

Dzisiaj taka brzydka pogoda, że aż się nic nie chcę
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: black-cat »

Dynamique pisze:Arkusze, szczególnie te z chemii robią się coraz bardziej niestandardowe. Naprawdę coraz częściej niewiadomo czego się spodziewać
Dokładnie tak, niestety( Kiedyś wystarczyło ogarnąć zadania ze zbiorów p.Witowskiego i p.Pazdry, a także przejrzeć arkusze z poprzednich lat i to spokojnie starczyło na dobry wynik z chemii. A teraz? Nawet nie wiem z jakich książek by tu jeszcze robić zadania/ Mam niby kilka zbiorów, a i niedługo zaczynam rozwiązywać arkusze, ale cały czas mam obawy czy to na pewno wystarczy ( Czuję, że w porównaniu do zeszłego roku, kiedy to się uczyłam chemii od podstaw, zrobiłam postępy, i to mnie pociesza. A jak to wyjdzie- zobaczymy:)

Co do pogody, to mnie się chyba bardziej nie chce jak jest piękna pogoda. Bo wtedy człowiekowi aż żal, że jest słonecznie, a tu trzeba siedzieć w domu i się uczyć. Ale bez względu na pogodę staram się uczyć systematycznie i według planu, jaki sobie ułożyłam. Niestety nie ma jednej metody nauki idealnej dla każdego. Ja trzymam się swojego grafiku i zasady nr 1- systematyczność. Z jakim efektem- okaże się w maju)
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Jocisko »

Kochani, biologia - jakie podręczniki?
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Mikrotrabekule »

Wszystkie
patrykgym
Posty: 78
Rejestracja: 9 lis 2013, o 21:35

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: patrykgym »

Ja się uczę w takim schemacie:
PWN Bukała Campbell (głównie same schematy i dochodzenia naukowe)
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Jocisko »

Kochani, Waszym zdaniem nam, poprawiającym, opłata się kupić nowego Witowskiego?
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Reptilia »

Jocisko pisze:Kochani, Waszym zdaniem nam, poprawiającym, opłata się kupić nowego Witowskiego?
Do biologii odradzam, lepiej kupić sobie zbiór Żelaznej czy Bukałe. Co do chemii to do nauki gruntownej przydatny ale jest bardzo monotonny, kilkanaście takich samych zadań pod rząd, lepszy o wiele jest Medyk ( Persona ). W nim znajdziesz też te zadania co w Witku tyle że lepiej wyselekcjonowane + fajne autorskie zadania

Ma z Was ktoś może tydzień po tygodniu-chemia"? Jaką formę ma ta książka czy tak jak tytuł mówi cały materiał jest podzielony itp? Ma zagadnienia co trzeba umieć ?
Castellano
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2014, o 17:02

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Castellano »

black-cat pisze:
Dynamique pisze:Arkusze, szczególnie te z chemii robią się coraz bardziej niestandardowe. Naprawdę coraz częściej niewiadomo czego się spodziewać
Dokładnie tak, niestety( Kiedyś wystarczyło ogarnąć zadania ze zbiorów p.Witowskiego i p.Pazdry, a także przejrzeć arkusze z poprzednich lat i to spokojnie starczyło na dobry wynik z chemii. A teraz? Nawet nie wiem z jakich książek by tu jeszcze robić zadania/ Mam niby kilka zbiorów, a i niedługo zaczynam rozwiązywać arkusze, ale cały czas mam obawy czy to na pewno wystarczy ( Czuję, że w porównaniu do zeszłego roku, kiedy to się uczyłam chemii od podstaw, zrobiłam postępy, i to mnie pociesza. A jak to wyjdzie- zobaczymy:)

Co do pogody, to mnie się chyba bardziej nie chce jak jest piękna pogoda. Bo wtedy człowiekowi aż żal, że jest słonecznie, a tu trzeba siedzieć w domu i się uczyć. Ale bez względu na pogodę staram się uczyć systematycznie i według planu, jaki sobie ułożyłam. Niestety nie ma jednej metody nauki idealnej dla każdego. Ja trzymam się swojego grafiku i zasady nr 1- systematyczność. Z jakim efektem- okaże się w maju)
Ja mam zupełnie odwrotnie - jestem paskudnie niesystematyczna, a to wszystko przez studia - na szczęście zaliczenia powoli się kończą.
Ale tak generalnie to robię zadania z zielonych operonów. Skończyłam pierwszą część, teraz siedzę w organicznej i może skończę do świąt. Teoria z Danikiewicza. W święta mam zamiar ostro jechać z Personą i Pazdro z tego, co już zrobiłam, a potem właściwości pierwiastków. Robię sobie powolutku arkusze podstawowe, a po pierwiastkach zacznę rozszerzone.
Jeśli chodzi o mój plan z biologii - nie mam planu
Ogólnie będę się starała wykorzystywać cały wolny czas na zadania przeróżne.
Dynamique
Posty: 33
Rejestracja: 5 gru 2013, o 11:47

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Dynamique »

Naprawdę z aż tylu książek się uczycie? Kiedy znaleźć na to czas ?
Ja PWN i Vademecum z operonu w celu podkreślenia niektórych informacji - jeśli chodzi o biologie. Dużo osób u mnie na kursie uczy się z podręczników operonowskich myślałam nad tym aby sobie wypożyczyć (ciężko z kasą). Chwalą sobie że uniwersalne, istotnie posegregowane informacje. Ktoś potwierdzi?:)
Z Chemii właśnie zamówiłam używany zbiór pazdry dla zakresu rozszerzonego. Wiele osób sobie chwali. Oprócz tego wiadomo - siedzę w w książkach typowo pod studia i skryptach no i wciąż z liceum posiadam moje książki z chemii operonowskie. Według mnie są super jeśli chodzi o taką podstawową wiedzę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości