Przygotowanie do olimpiady 2015

Wzajemna pomoc osób przygotowujących się do olimpiady chemicznej. Wykaz niezbędnych materiałów. Opis atmosfery panującej na egzaminach.
Willja24
Posty: 70
Rejestracja: 20 lis 2013, o 20:18

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Willja24 »

Mi jeszcze nie wiem czemu wyszedł troszkę inny stosunek masowy przy nieorganicznej, no i fizyczna zwalona trochę. Mam nadzieję, że nie zrobiłem więcej błędów tak jak w zadaniu 5, gdzie trzeba było podać nazwę reakcji a ja taki zadowolony z siebie podałem systematyczną nazwę produktu. Muszę jakoś się ogarnąć, żeby na decydującym 2 etapie tego nie było. Ej a u was był obiad, bo u nas tylko kanapki dawali?
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Olafek »

Kanapki i cały zestaw typu owoce i batoniki
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

Willja24 pisze:u was był obiad, bo u nas tylko kanapki dawali
W warszawskim przychodziły panie i rozdawały kanapki oraz herbatę lub kawę (no i te hałasy na sali: Ile słodzisz? Jedną? Dwie? Trzy? Ile wlezie? ).
Willja24
Posty: 70
Rejestracja: 20 lis 2013, o 20:18

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Willja24 »

No to mieliście pełen wypas. I co skusiliście się? Bo ja postanowiłem skorzystać z okazji, że za darmo.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

Ja wziąłem jedną, bo jedną wziąłem ze sobą z domu. Kawy nie lubię, a herbaty nie chciałem, wystarczyła mi własna woda. Chociaż niektórzy brali po dwie kanapki i herbatkę (standardowy komplet), a mieli jeszcze napoje energetyczne, batony, czekolady etc.
Caynne
Posty: 80
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 15:28

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Caynne »

Matko. Ja tam zrobiłam tyle głupich błędów, jak np. z fizycznej zaproponowałam te wzory, nawet z Kx wyliczyłam z tymi molowymi ale nie wiem dlaczego nie przyrównałam do 0. Z kolei z organicznej woda z mózgu bo nie zasugerowałam się tym, że to miały być wzory empiryczne (a czytałam to, tylko jak widać nie zwróciłam na to większej uwagi)i ten formaldehyd z kwasem octowym coś mi nie grał to szukałam innych rozwiązań i strata czasu Innych wole nie mówić, więc jak przejdę to cudem a raczej muszę się udać na kurs czytania ze zrozumieniem To pewnie przez stres, ale no na spokojnie bo mogę jeszcze za rok a przynajmniej wiem jak mniej więcej to wygląda - wąskie ławki i zepsuty kalkulator
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Olafek »

Mi też poleciały 2 punkty za czytanie ze zrozumieniem (byłyby 4 ale i tak tych 2 bym nie zdobył nawet jakbym doczytał ). W czwartym faktycznie czytając też na początku myślałem że chodzi o wzory rzeczywiste, ale pierwszych dwóch związków byłem na 100% pewien i się skapnąłem że chodzi o empiryczny. Dzisiaj robiliśmy na lekcji izomerię alkanów (nazewnictwo) i się śmiałem z kolegą że nie pokonała mnie olimpiada to pokonał mnie alfabet (bo myślałem że p jest przed m ).
Caynne
Posty: 80
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 15:28

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Caynne »

A no widzisz, ale ty ogarnąłeś a ja to skreśliłam i napisałam coś innego co jest głupie no ale cóż
atrepner14a
Posty: 11
Rejestracja: 26 lip 2014, o 13:04

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: atrepner14a »

Jeśli o mnie chodzi, to powinienem przekroczyć 50%, więc pewnie mnie przepuszczą. Ale nie zrobiłem w zasadzie 2 zadań, z czego jednego nie umiałem (ciśnienia), a w przypadku zad. 2 nie wiem dlaczego ale głupi błąd - niedoczytanie polecenia i już całe zadanie źle. Bo liczyłem stosunek masowy produktów reakcji, a nie mieszaniny. Ale za to w 1 mam jeden błąd, za który może stracę 4 pkt, choć wątpię bo sposób miałem dobry, taki jak oni, tylko coś źel przekształciłem. 4 całe dobrze zrobiłem, a w piątym tylko ostatniego podpunktu nie zrobiłem. Więc powinienem dostać co najmniej 52 pkt.
Ernestoo
Posty: 222
Rejestracja: 20 lip 2013, o 10:45

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Ernestoo »

wąskie ławki
Mów mi jeszcze! Pewnie i tak nie byłaś z mojego okręgu, ale ławki były tak przeraźliwie niewygodne i MAŁE, że no po prostu pomijając już fakt, że były pod skosem i dosłownie wszystko się z nich zsuwało.

Ja najbardziej byłem zadowolony z tego, że zgadłem termin polimorfizm i zły na siebie, bo gdybym dwa miesiące temu słuchał na chemii a nie robił Galusa to bym teraz miał 100%pkt z 2 xD
Caynne
Posty: 80
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 15:28

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Caynne »

Jak jeszcze skosne to nie mój okręg Polimorfizm. Wiedziałam ze będzie to cos takiego ale żeby w 100% wiedzieć co to, nie byłam w stanie. Gdzie o tym jest fajnie napisane? Cos czuje ze w Bielańskim ale może cos innego? A mam pytanie co fo zadania 3 - jeśli nie przeksztalcilam wzoru na KP a ogólnie wyprowadzilam dobrze to dostanę jakis punkt lub pol? Bo w moim przypadku wszystko się liczy za tak głupie błędy. A najgorsze jes to, ze jak w domu usiadlam nad tym nagle wszystko stało się dla mnie zrozumiałegt,<

Willja24
Posty: 70
Rejestracja: 20 lis 2013, o 20:18

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Willja24 »

Ej a ja dopiero po przeczytaniu waszych postów skapnąłem się, że była tam zdanie o tym wzorze empirycznym. Normalnie na olimpiadzie nawet go nie zauważyłem.
Hubo11
Posty: 92
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 07:39

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Hubo11 »

Przygotowywujecie sie na 2 etap?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości