Różnorakie zbiory zadań

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
znudzonywirusolog
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2014, o 12:27

Różnorakie zbiory zadań

Post autor: znudzonywirusolog »

Otóż, uczę się rozszerzonej biologii w liceum (w tym momencie klasa druga), i akurat pojawiła się szansa by dokupić sobie trochę materiałów do nauki. W szkole przerabiam Biologię na czasie i do tego Arkusze maturalne Nowej Ery, i myślę o dokupieniu sobie podręczników z Operonu, może też Tablic Adamantanu. Wiadomo, zawsze lepiej mieć więcej źródeł wiedzy, a niestety nie posiadam jakichś innych podręczników ani encyklopedii dostosowanych do mojego poziomu nauki.
Przyda mi się też jakiś dobry zbiór zadań, i tutaj pojawia się mój problem - przejrzałam MNÓSTWO różnych opinii dotyczących różnych zestawów i mimo wszystko uznałam, że lepiej zrobić własny wątek.
Najbardziej polecane są tutaj te od Witowskiego i Omegi, chociaż też ze wszystkimi możliwymi komentarzami. Jest też wiele różnych zbiorów od Omegi. Przydałaby mi się książka, która przygotuje mnie do nowej matury, szczególnie pod kątem myślenia biologicznego - nie jest u mnie najlepiej wypracowane, więc muszę coś z tym zrobić przez najbliższe dwa lata. Czasu w sumie mam trochę, chociaż też wiele już poświęcam na zadania z chemii.
Który zbiór możecie polecić? (Cieszyłyby mnie jak najszybsze opinie )
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Różnorakie zbiory zadań

Post autor: Blathmac »

Witowski i Omega są najlepsze, ale trzeba uważać na błędy. Jak coś wygląda podejrzanie, to lepiej sprawdzić w podręczniku czy tam Ville/Campbellu.
Najbardziej opłaca się robić zadania z matur z poprzednich lat (w tych dwóch zbiorach), bo te wszystkie ćwiczenia innych wydawnictw są dość słabe i nijak się mają do matury
A co do nauki, to jeszcze dobre są Notatki z lekcji Iwony Żelazny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość