Fizyka medyczna czy biofizyka molekularna

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
maaaturzystka
Posty: 4
Rejestracja: 30 cze 2014, o 15:14

Fizyka medyczna czy biofizyka molekularna

Post autor: maaaturzystka »

Hej, pisałam w tym roku maturę, jednak biologia nie poszła mi tak, jak tego oczekiwałam. Zastanawiam się nad zgłoszeniem na UW na fizykę medyczną lub biofizyka molekularna lub projektowanie molekularne i bioinformatyka. Który kierunek, z tych trzech, najlepszy? Może ktoś z Was miał kontakt z tymi kierunkami?
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Fizyka medyczna czy biofizyka molekularna

Post autor: deVries »

Biofizyka molekularna i projektowanie to ten sam kierunek - zastosowanie fizyki w biologii i medycynie. Specjalności wybiera się jakoś dość późno już na studiach, więc wahasz się właściwie między zastosowaniami i fizyką medyczną. Różnice są dość znaczne i wyłapiesz je na pewno, przeglądając programy studiów. Ja bym zdecydowanie poszedł na projektowanie molekularne i bioinformatykę (albo bioinformatykę i biologię systemów - na wydziale matematyki).
maaaturzystka
Posty: 4
Rejestracja: 30 cze 2014, o 15:14

Re: Fizyka medyczna czy biofizyka molekularna

Post autor: maaaturzystka »

A jak z pracą po tym kierunku? I czy osoba po biol-chemie da sobie radę?
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Fizyka medyczna czy biofizyka molekularna

Post autor: deVries »

Nie wypowiadam się jak z pracą, bo tylko absolwenci mają do tego prawo. Co do tego, czy dasz radę - wszystko jest do ogarnięcia, na prawdę.
patupat
Posty: 1
Rejestracja: 4 gru 2014, o 16:28

Re: Fizyka medyczna czy biofizyka molekularna

Post autor: patupat »

Zastosowania fizyki w biologii i medycynie ma 5 specjalizacji, wśród nich fizyka medyczna. Jeszcze w tamtym roku zajęcia na I roku były wspólne, teraz (będąc na drugim roku) różnica jest tylko w jednym przedmiocie. Ale od roku 2014/2015 zajęcia nie są już wspólne i biofizyka jak i projektowanie mają odrębne zajęcia. Jeśli chodzi o pracę - oferty są. W labie pod Warszawą (po doktoracie) dają 13 tys miesięcznie. Niemniej, program ciężki, przynajmniej dla mnie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości