Poprawa matury

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
natalka94
Posty: 130
Rejestracja: 31 sie 2014, o 08:56

Re: poprawa matury

Post autor: natalka94 »

tomsa1993 pisze:Co sądzicie o tym zbiorku
wiem coś o tym zbiorze, miałam jego poprzednią edycję. Jesli robisz medyka lub witowskiego- to jest Ci on niepotrzebny. Są tam same zadania z matur, kilka może dodatkowych. Ale szkoda pieniędzy.
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: poprawa matury

Post autor: tomsa1993 »

natalka94, dzięki
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: poprawa matury

Post autor: Collo »

Mam dwa pytanka od osoby, która chce poprawić chemię:
1) Jeśli w 2013 roku zadeklarowała się, że będzie pisać chemię, ale na nią nie przyszła to i tak pisze na starych zasad, tak?
2) Jak to jest z kartą wzorów dla osób poprawiających chemię? Na stronie cke nie ma nigdzie tej starej 2-stronnej wersji, a jeśli będzie pisać starszą wersję to chyba ona będzie obowiązywać.
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: poprawa matury

Post autor: Mikrotrabekule »

Collo,
1. Myślę że tak.
2. Pisze się w starej formule, więc tablice też są stare.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: poprawa matury

Post autor: Collo »

Mikrotrabekule, no ok, tablice można łatwo znaleźć w internecie, ale dlaczego nie ma ich na oficjalnej stronie cke?
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: poprawa matury

Post autor: Mikrotrabekule »

Collo, są:
tablice_chemia.pdf
(742.41 KiB) Pobrany 20 razy
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: poprawa matury

Post autor: Collo »

Faktycznie Sugerowałem się tylko tą sekcją
Dzięki za odpowiedź
natek
Posty: 103
Rejestracja: 28 lip 2013, o 18:01

Re: poprawa matury

Post autor: natek »

Hej, mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak rozwiązać tą reakcję redoks?

Mn(2+) + Pb3O4 + H(+)MnO4(-) + Pb(2+) + H2O

Z góry wielkie dzięki
natalka94
Posty: 130
Rejestracja: 31 sie 2014, o 08:56

Re: poprawa matury

Post autor: natalka94 »

Mam pytanie jeśli ktośma nowego witowskiego z chemii tom 2 zadanie 290 na stronie 98. Jak dla mnie brak tu jest wartości stałych dysocjacji. A może ja już czegoś nie zauważam ? Proszę o odpowiedź . Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Norcy
Posty: 37
Rejestracja: 16 sie 2014, o 22:55

Re: poprawa matury

Post autor: Norcy »

natalka94 pisze:Mam pytanie jeśli ktośma nowego witowskiego z chemii tom 2 zadanie 290 na stronie 98. Jak dla mnie brak tu jest wartości stałych dysocjacji. A może ja już czegoś nie zauważam ? Proszę o odpowiedź . Z góry dziękuję
dzięki podanym stopniom dysocjacji jesteśmy w stanie określić który kwas jest słabszy, a który jest mocniejszy.
Stopień określa liczbę cząst. zdysocjowanych w stosunku do całkowitej liczby cząst. wprowadzonych. Wiadomo, że elektrolity mocne dysocjują w 100%, więc im mocniejszy będzie kwas tym wyższy będzie jego stopień dysocjacji, bo będzie więcej cząst. zdysocjowanych.

Dlatego np. HCOOH jest tutaj najmocniejszy
natalka94
Posty: 130
Rejestracja: 31 sie 2014, o 08:56

Re: poprawa matury

Post autor: natalka94 »

Norcy pisze:
natalka94 pisze:Mam pytanie jeśli ktośma nowego witowskiego z chemii tom 2 zadanie 290 na stronie 98. Jak dla mnie brak tu jest wartości stałych dysocjacji. A może ja już czegoś nie zauważam ? Proszę o odpowiedź . Z góry dziękuję
dzięki podanym stopniom dysocjacji jesteśmy w stanie określić który kwas jest słabszy, a który jest mocniejszy.
Stopień określa liczbę cząst. zdysocjowanych w stosunku do całkowitej liczby cząst. wprowadzonych. Wiadomo, że elektrolity mocne dysocjują w 100%, więc im mocniejszy będzie kwas tym wyższy będzie jego stopień dysocjacji, bo będzie więcej cząst. zdysocjowanych.

Dlatego np. HCOOH jest tutaj najmocniejszy
Nie takiej odpoiwiedzi oczekiwałam. Wiem co to stopień dysocjacji. Chodzi mi o zadanie. Tam nie ma podanych żadnych stopni dysocjajcji. A w odp są już podane skąd mam to wziąść z głowy O to mi chodzi a teorie umiem. Chodzi mi czy w zadaniu u witka np w przepiusywaniu czegoś nie podali.
Awatar użytkownika
Norcy
Posty: 37
Rejestracja: 16 sie 2014, o 22:55

Re: poprawa matury

Post autor: Norcy »

natalka94 pisze:
Norcy pisze:
natalka94 pisze:Mam pytanie jeśli ktośma nowego witowskiego z chemii tom 2 zadanie 290 na stronie 98. Jak dla mnie brak tu jest wartości stałych dysocjacji. A może ja już czegoś nie zauważam ? Proszę o odpowiedź . Z góry dziękuję
dzięki podanym stopniom dysocjacji jesteśmy w stanie określić który kwas jest słabszy, a który jest mocniejszy.
Stopień określa liczbę cząst. zdysocjowanych w stosunku do całkowitej liczby cząst. wprowadzonych. Wiadomo, że elektrolity mocne dysocjują w 100%, więc im mocniejszy będzie kwas tym wyższy będzie jego stopień dysocjacji, bo będzie więcej cząst. zdysocjowanych.

Dlatego np. HCOOH jest tutaj najmocniejszy
Nie takiej odpoiwiedzi oczekiwałam. Wiem co to stopień dysocjacji. Chodzi mi o zadanie. Tam nie ma podanych żadnych stopni dysocjajcji. A w odp są już podane skąd mam to wziąść z głowy O to mi chodzi a teorie umiem. Chodzi mi czy w zadaniu u witka np w przepiusywaniu czegoś nie podali.
Oj, w takim razie mówimy chyba o innych zadaniach, albo w Witku tkwi błąd , bo ja mam w tym zadaniu podane stopnie dysocjacji Może ktoś inny pomoże
natalka94
Posty: 130
Rejestracja: 31 sie 2014, o 08:56

Re: poprawa matury

Post autor: natalka94 »

Oj, w takim razie mówimy chyba o innych zadaniach, albo w Witku tkwi błąd , bo ja mam w tym zadaniu podane stopnie dysocjacji Może ktoś inny pomoże[/quote]

o jej przepraszam Cię bardzo Ja tam nie mam podanej ani jednego stopnia dysocjacji. mam trefny egzemplarz :-(
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości