problem z wzorami

Z gr. φύσις (przyroda) - nauka o przyrodzie w najszerszym znaczeniu tego słowa. Fizyka w szkole, fizyka na studiach. Zadania domowe z fizyki. Doświadczenia fizyczne.
lukasz9333
Posty: 1
Rejestracja: 8 gru 2014, o 21:04

problem z wzorami

Post autor: lukasz9333 »

Cześć, mam problem z zrozumieniem kilku wzorów, nie wiem dokładnie czy mają one coś wspólnego z fizyką, za co z góry przepraszam.

1.n, m : int S, a, b : double(liczby rzeczywiste). Gdy wartości sumy składowej nie można obliczyć, to przyjąć Sij = 1.03.
3. n, m: int A, B: double. . Gdy wartości Bij nie można obliczyć, to przyjąć
Bij = 3.31 Dla obliczenia Bij zdefiniować funkcję.



Oto moje pytania, może wydają się wam głupie, ale niestety jestem słaby z wzorów.
1. Co oznacza te 2 znaczki w 1 i 3 wzorze?
2. O co chodzi z sin jaką liczbę mam wstawić w funkcję sinus, Aij
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: problem z wzorami

Post autor: Olafek »

1. To takie E to sigma i oznacza ona że dodajesz wszystkie elementy za symbolem wstawiając kolejno i=1, i=2, i=3 i tak aż do i=n. Czyli gdyby było po prostu sigma, na dole i=5, na górze 10 i za symbolem np. ix to znaczy to: 5x + 6x + 7x + . + 10x.
Ten drugi znaczek to duża literka pi i oznacza to samo tylko że mnożysz zamiast dodawać. Jak masz dwa takie obok siebie to wychodzi że najpierw te wyrażenia musisz pomnożyć zmieniając j a potem jeszcze ten iloczyn dodawać zmieniając i.

2. Wiesz w ogóle co to jest sinus? (sorry że tak pytam ale wolę się upewnić) Dla każdej liczby rzeczywistej jest określona wartość tej funkcji.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości