Nauka do matury 2016

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
szymek48
Posty: 99
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 14:49

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: szymek48 »

No właśnie, rozwiązuje zbiory zadań i wszystko gładziutko.
Awatar użytkownika
Ath
Posty: 92
Rejestracja: 1 lis 2010, o 07:58

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Ath »

stechiometria jest spoko, dałam radę na maksa to napisać robiąc dzień wcześniej może ze cztery zadanka z tego
my pisaliśmy wczoraj elektrochemię. nawet przyjemny, niedługi dział. a teraz mam nadzieję, że będzie coś nowego, bo jakoś nie mam ochoty na stężenia. niby też nie najgorsze to jest, ale właściwie już całe przerobiliśmy w zeszłym roku i wolałabym pójść już dalej, bo byliśmy mocno do przodu a teraz trochę zwolniliśmy.

biologia jest straszna. sprawdzian z tkanek roślinnych, organów i nasiennych wyciągnęłam na niewiele ponad 50%, co przy mocno obniżonych progach dało trzy, ale i tak idę poprawić to, bo tak czy siak będę musiała się tego kiedyś porządnie nauczyć. to będzie moja pierwsza prawdziwa poprawa, haha

a przez święta chyba oprócz tych roślinek to już sobie odpuszczę biolchemmat i zajmę się olimpiadą z niemieckiego, bo wypadałoby cokolwiek ogarnąć w tym temacie
lily11
Posty: 14
Rejestracja: 12 sty 2012, o 19:17

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: lily11 »

Czy ma ktoś z Was może dostęp do arkusza z biologii czerwiec 2014? Proszę o odpowiedź, jeśli ktoś taki by się znalazł, ew. priv.
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Reptilia »

szymek48 pisze:Jutro sprawdzian ze stechiometrii. Tradycyjnie dostaniemy zapewne sprawdzian z zadaniami wyssanymi palcami, które ledwo przypominają te przerabiane na lekcjach i zadawane do domu. A potem słyszymy, że trzeba było uważać. Moja klasa ma już dość
Po maturze będziesz wdzięczny nauczycielom ze tak Was cisną wiadomo czasami nauczyciele maja nadmierne ambicje i lubią sie znęcać ale z własnego doświadczenia wiem ze lepiej tak niz nauczyciel ktory nie wymaga nic. Ja gdybym nie chodziła na korki, z chemii po ukończeniu LO nie umiałabym nic bo Pan czytal troche teorii, podyktował zadania i róbcie! A na pytanie a dlaczego to tak jest? odpowiadał no nie wiesz? Doczytaj sobie .

Awatar użytkownika
szymek48
Posty: 99
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 14:49

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: szymek48 »

No i jednak nie taki diabeł zły. Dostaliśmy sprawdzian trudny, ale normalny (tj. bez zadań z kosmosu). Myślenie włączone - będzie dobrze.
Szkoda tylko, że na lekcji robimy te łatwiejsze zadania.
Yates
Posty: 75
Rejestracja: 25 gru 2013, o 10:49

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Yates »

Cześć, mam pytanie.
Co polecacie do robienia zadań z chemii oraz biologii.
Co do chemii to posiadam PAzdrę oraz Witowskiego, co więej powiecie, dużo osób mowi o Personie ale czy o wybor testow czy o zbiorze oraz maturalnie ze zdasz. Macie jakieś sprawdzone repetytorium?

Biologia:
mam ksiazke z nowej ery matura 2015. Zamierzam kupić repetytorium PyłkiGutowskiej, co więcej do zadań, całą seria bukał te 10 książek, czy może jak ktoś raz pisał są dwie częsci bukały z arkuszami, ale podobno druga wyjdzie po 2015 roku. Co więcej?

A do nauki samej teorii wystarczą notatki z lekcji oraz podręcznik nowa era, czy też coś jeszcze?

Przepraszam za tyle pytań, ale nie mam pojęcia co kupić, a znajomi też nic nie wiedzą, i szukam miejsc, gdzie mogę zaczerpnąc porady.

Może napiszcie co macie oraz czy zamierzacie coś kupić.
Dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Mårran »

A dobre masz notatki z lekcji? Pod maturę? Ja z nich chyba najwięcej wyniosłam Jeśli Ci słabo idą zadanka, to kup sobie zbiorek (chociaż ważniejsze arkusze), ale nie 10 książek
Pani Buka
Yates
Posty: 75
Rejestracja: 25 gru 2013, o 10:49

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Yates »

dzięki za szybką pomoc
TE 10 książek własnie widziałem bezkręgowce itd. i nei wiedziałem czy warto czy też nie
Arkusze to chyba tylko na maturalną klasę, prawda?

Pozdro
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Mårran »

Ja bym się za 10 książek nie zabierała, ale co kto lubi. Arkusze warto machnąć w maturalnej, ale można szybciej, nikt nie broni ]
Pani Buka
Yates
Posty: 75
Rejestracja: 25 gru 2013, o 10:49

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Yates »

no nikt nie broni Poczekamy, zobaczymy
Awatar użytkownika
aquite
Posty: 108
Rejestracja: 4 paź 2012, o 16:25

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: aquite »

Yates, ja nakupiłam książek jak durna i co z tego, jak brakuje czasu żeby przeczytać i przerobić dokładnie Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Fify715 »

A ja się wypaliłam naukowo i mam wszystko gdzieś Już nawet ocen mi się nie chce poprawiać. Mam nadzieję, że po feriach wróci mi chęć do nauki, bo cienko to widzę. Dobrze, że mamy jeszcze czas
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Mårran »

Fify715, to odpocznij i broń boże nie próbuj uczyć się w ferie
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości