[Link] Słowniczek pojęć i FAQ - propozycje, sugestie itp

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

[Link] Słowniczek pojęć i FAQ - propozycje, sugestie itp

Post autor: planapo »

Slownik w pierwszej wersji gotowy: s-owniczek-poj-i-cz-sto-zadawane-pytani ... t62955.htm

Zakladam watek z propozycjami, kto co uwaza niech wpisuje.

na razie mamy to:
Myślę, że słownik można wydzielić jako osobny dział i umieścić tam uproszczone definicje z linkami do wątków, w których tematy omawiane są obszerniej.
I to jest dobry punkt wyjscia.

Ja uwazam tak - rozumiem to jako czesc poradnika kupujacego i pojecia raczej poczatkujace i lekko zaawansowane, tak zeby ktos kto czytra artykul juz od razu mogl - jesli czegos nie wie - mogl sobie zerknac do legendy, moge tez pomyslec o lekkim przeredagowaniu tekstu.

Mysle tez ze trzeba podzielic pojecia na jakies dzialy:

- mikroskopy
- fotografia
- ewentualnie - mikroskopowanie
JohnyM

Re: Słowniczek pojęć - mikroskopy/mikrofotografia - propozyc

Post autor: JohnyM »

Słownik jest na Optyczne.pl
Ktoś czegoś nie rozumie, jak wklepie w google + optyczne / wiki to tam na pewno znajdzie.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Słowniczek pojęć - mikroskopy/mikrofotografia - propozyc

Post autor: planapo »

Slownik jest dla poczatkujacych i bardzo poczatkujacych. Ludzkim jezykiem, a nie fizycznymi definicjami w 2-3 slowach ma wyjasniac kilkanascie problemow. Jezeli mamy zachecic ludzi do mikroskopii/nie zniechecic ich na starcie to trzeba do tego podejsc nieco inaczej niz przez odeslanie do wujka google
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Słowniczek pojęć - mikroskopy/mikrofotografia - propozyc

Post autor: Boguslaw »

Planapo, jak najbardziej ! :- )
Możecie się śmiać, ale jak zacząłem częściej zaglądać tu na Forum i chciałem cokolwiek rozumieć z Waszych specjalistycznych odzywek to pierwsze, co zacząłem robić to spisywać dorywczo różne skróty - )
1.jpg
Ponieważ trochę mnie ta mikroskopia zarajcowała to zaczął mi się coraz poważniej rozbudowywać katalog na dysku (poniżej jego minimalny przykład) - )
2.jpg
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Słowniczek pojęć - mikroskopy/mikrofotografia - propozyc

Post autor: planapo »

SUPER! Takie materialy z zycia wziete najlepiej pokazuja co jest potrzebne, dzieki (: Pieknie skatalogowane (:

Techniki obserwacyjne i ich skroty akurat sa wyjasnione, ale nie przeszkodzi powtorzyc - utrwali sie (:

To jest tez troche błąd - nie powinno sie uzywac zbyt specjalistycznych pojec i skrotow w dziale dla poczatkujacych, ale czlowiek robi sie wygodny. (
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Słowniczek pojęć - mikroskopy/mikrofotografia - propozyc

Post autor: Pickul »

Boguslaw kawał dobrej roboty !
Michaga
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2014, o 18:49

Re: Słowniczek pojęć - mikroskopy/mikrofotografia - propozyc

Post autor: Michaga »

Właśnie - wielu skrótów nie mogłam rozgryźć. I nie sądzę, żeby słownik przydał się tylko początkującym. Przypuszczam, że w mikrofotografii trzeba dżo czasu, żeby wskoczyć na wyższy poziom wtajemniczenia. Dla mnie opcja łopatologiczne wyjaśnienie +link do zaawansowanych dyskusji jest optymalna.
Bogusław - pozdrawiam - pracujesz moim systemem:)
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Słowniczek pojęć - mikroskopy/mikrofotografia - propozyc

Post autor: planapo »

Pracuje nad slowniczkiem i przyszedl mi do glowy pomysl ze fajnie by bylo napisac jeszcze FAQ. Macie jakies spostrzezenia? Zebranie tego w calosc wymaga troche fatygi, ale moznaby bylo z 5-10 pytan zawrzec w artykule.
JohnyM

Re: Słowniczek pojęć - mikroskopy/mikrofotografia - propozyc

Post autor: JohnyM »

Osobiście bardziej cieszyłbym się z ukończenia forumowego katalogu niż trzech nowych projektów.
FAQ - jaki mikroskop za 300zł. konkretnie. Wiem, że jest w poradniku, ale jak widać to nie działa.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Słowniczek pojęć - mikroskopy/mikrofotografia - propozyc

Post autor: planapo »

Bedzie i to, ostatnio praca zawodowa nie pozwalala na to zeby poswiecic kilka dobrych godzin na wstawianie i opisywanie fotek w katalogu.

Slownik i FAQ chce zaczac i wstawic, a kolejne rzeczy beda dochodzic w trakcie.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

[Link] Słowniczek pojęć i FAQ - propozycje, sugestie itp

Post autor: planapo »

Slownik w pierwszej wersji gotowy: s-owniczek-poj-i-cz-sto-zadawane-pytani ... t62955.htm

Ten temat pozostaje na sugestie, jak ktos cos wymysli niech pisze (: Glowny slownik/FAQ jest zablokowany - z czasem zrobilby sie balagan, a wiadomo, ze pierwszsego postu nikt potem nie czyta (

Czas siadac powoli do katalogu PZO, mysle ze oferta dla poczatkujacych zostala dosc solidnie wzbogacona.
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Słowniczek pojęć i FAQ - propozycje, sugestie itp

Post autor: Pickul »

Dobra robota
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości