HPLC

Forum chemiczne poruszające problemy analizy związków i mieszanin, w szczególności ich jakości, ilości i struktury
Awatar użytkownika
eMdzeJ
Posty: 124
Rejestracja: 21 lip 2010, o 12:39

HPLC

Post autor: eMdzeJ »

Witajcie
Jak wiadomo metoda HPLC - wysokociśnieniowa chromatografia cieczowa - służy do rozdziału i identyfikacji składników mieszanin.
Tu moje pytanie od strony praktycznej, czy jeśli mam mieszaninę pochodzenia naturalnego, np ekstrakt roślinny, rzucę to na hplc, rozdzielę na poszczególne związki to czy jeden z tych związków będę mógł w jakiś sposób pozyskać u wylotu kolumny i następnie wykorzystać do dalszych badań?
marcin93
Posty: 449
Rejestracja: 15 cze 2012, o 14:17

Re: HPLC

Post autor: marcin93 »

Chromatograf może być zespolony z innymi urządzeniami pomiarowymi np spektrometrami. Taki kombajn analizuje to co wychodzi z kolumny.
Awatar użytkownika
Xenomorph
Posty: 23
Rejestracja: 20 paź 2016, o 09:56

Re: HPLC

Post autor: Xenomorph »

Nie wiem czy jest sens odpowiadac na pytanie sprzed dwoch lat?.
eMdzeJ, uzyskales odpowiedz na swoje pytanie z innego zrodla?

Tak, oczywiscie mozesz zebrac rozdzielone frakcje, ale raczej nie za kolumna tylko za detektorem, aby wiedziec co zbierasz. Nawet do zwyklego analitycznego HPLC mozna kupic automatyczny kolektor frakcji, chociaz aby zebrac jakies rozsadne ilosci materialu trzeba wykonywac wiele nastrzykow, w duzym stezeniu, oraz stosowac duze kolumny. Sa tez HPLC preparatywne a nawet przemyslowe.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości