Matura z biologii

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
kumpel129
Posty: 2
Rejestracja: 21 gru 2014, o 16:01

Matura z biologii

Post autor: kumpel129 »

Hej! Mam do Was prośbę oceńcie moje możliwości zdania rozszerzonej matury z biologii.
Jestem w 2 klasie liceum na rozszerzeniu mat fiz i mam zamiar wziąć od 2 półrocza 2 klasy rozszerzoną biologię(dołączyć do grupy klasy biol.chem na samą biologię)
Czy mam szansę nadrobić zaległości i w rok przygotować się do matury na studia medyczne?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Matura z biologii

Post autor: Mårran »

Ja byłam w identycznej sytuacji. Półtora roku w matfizie. I dało radę. Więc walczyć możesz.
Pani Buka
kumpel129
Posty: 2
Rejestracja: 21 gru 2014, o 16:01

Re: Matura z biologii

Post autor: kumpel129 »

I jak ci poszła matura? z jakich podręczników się uczyłaś? czy na medycyne starczy sama biologia, fiza i matma?
Alcesss
Posty: 2
Rejestracja: 21 gru 2014, o 15:50

Re: Matura z biologii

Post autor: Alcesss »

Jest szansa. Znam osoby, które były na mat-geo, a nawet humanie i zdawały biologię rozszerzoną z niezłym skutkiem. Chcieć, to móc
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Matura z biologii

Post autor: Mårran »

kumpel129, tak mi poszła, że się dostałam z bodajże 3ciej listy. Musiałam mieć bio, chem i fiz, bo takie wymagania były na prawie wszystkie uczelnie. Ale teraz z takim zestawem, jak napisałeś, dostaniesz się na wiele uczelni, tylko musisz poczytać, na jakie.
kumpel129 pisze:z jakich podręczników się uczyłaś?
Bio WSiP i kserówki operonu, chemia operon, z fizyki nie miałam podręcznika.
Pani Buka
Yates
Posty: 75
Rejestracja: 25 gru 2013, o 10:49

Re: Matura z biologii

Post autor: Yates »

Siema, co macie z samej biologii do matury. Ja mam więcej czasu niż Wy, tak sądze, dlatego też pragnę dowiedzeić się od Was co polecacie, jakie repetytoria, ksiazki z zadaniami, oraz normalne ksiazki z teorii.
Dobra jest ta seria 10 książek Bukały czy może kupić taka z pakietami zadań"?

Przepraszam, że przeszkodziłem

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Matura z biologii

Post autor: Smile_Forever »

Bukałę polecam, zarówno pakiety zadań jak i poszczególne części tematyczne. Zadania są bardzo ciekawe i rozwijają logiczne myślenie. Jeśli chodzi o samą teorię - trzeba być wybiórczym, żeby nie uczyć się zbędnych szczegółów, ale generalnie ładnie i przejrzyście jest tam wszystko opracowane .
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Matura z biologii

Post autor: Mårran »

Pewnie jak się czyta na razie na luzie, bez szaleńczego wkuwania, to można sobie na spokojnie oddzielić potrzebne od zbędnego. Można w tym celu pooglądać sobie trochę zadań z matur, żeby ułatwić wybór
Pani Buka
Yates
Posty: 75
Rejestracja: 25 gru 2013, o 10:49

Re: Matura z biologii

Post autor: Yates »

to pomyślę
Bo sporo tych ksiązek by się uzbierało.
A co oprócz bukały, chyba zamęczę tymi pytaniami
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości