Matematyka na medycynę

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
orsay
Posty: 44
Rejestracja: 7 sie 2012, o 08:45

Re: Matematyka na medycynę

Post autor: orsay »

Hej !

A nie wiecie, czy można zdawać na maturze OBYDWA poziomy? czyli podwyższyć wynik z matematyki podstawowej plus zdeklarować matematykę na poziomie ROZSZERZONYM?
orsay
Posty: 44
Rejestracja: 7 sie 2012, o 08:45

Re: Matematyka na medycynę

Post autor: orsay »

-MatMati-, jesteś tego taki pewien?
Oczywiście mogą, ale osoby które PIERWSZY raz zdają maturę. Ale mi chodzi o osoby, które podwyższają wynik.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Matematyka na medycynę

Post autor: Giardia Lamblia »

Nic się tutaj nie zmieniło, jeżeli egzamin maturalny na poziomie podstawowym został napisany na mniej niż 100%, to możesz go poprawiać (jest to nazywane podwyższaniem wyniku, a nie poprawą) niezależnie od zdawanego/niezdawanego poziomu rozszerzonego.

Sprawdzone nie tylko w ustawie, ale i w praktyce - u znajomego, który podwyższał podstawę mając napisane rozszerzenie.

Co innego jeżeli pisało się tylko rozszerzenie - ale matematyki to oczywiście nie może dotyczyć.

Dz.U. 2007 nr 83 poz. 562 (późniejsze zmiany nie zmieniają tej części ustawy, o której piszę, w sposób zmieniający zasady podstępowania - mowa o §105)
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Matematyka na medycynę

Post autor: randomlogin »

Akurat pisanie samego rozszerzenia moze dotyczyc matematyki - dokladnie tak ja mam. I z takimi osobami byl poblem, bo kiedy chcialby zdac podstawe (akurat okres, kiedy uczelnie zaczely sie na nia decydowac) to nie mogly. Dopiero ostatnia nowelizacja gdziestam na marginsie, w przepisach przejsciowych, dala taka mozliwosc - konkretnie dla matematyki o ile dobrze pamietam, wiec nadal bym ni mial jak zdac podstawowego polskiwgo na przyklad.

orsay
Posty: 44
Rejestracja: 7 sie 2012, o 08:45

Re: Matematyka na medycynę

Post autor: orsay »

Ale mi ciągle chodzi o to czy jest możliwość pisania w ciągu jednego roku obydwa poziomy. Czyli podwyższać wynik podstawowej i pisać rozszerzoną.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Matematyka na medycynę

Post autor: Giardia Lamblia »

Tak. Jedno nie wyklucza drugiego, przecież to są 2 różne dni.
orsay
Posty: 44
Rejestracja: 7 sie 2012, o 08:45

Re: Matematyka na medycynę

Post autor: orsay »

To jest to świetna wiadomość !

o ile będę miała możliwość wstawić się na te dwa dni
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Matematyka na medycynę

Post autor: ryniofit8000 »

orsay, matma na podstawie jest obowiązkowa i zdajesz ją niezależnie od wybranych rozszerzeń.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Matematyka na medycynę

Post autor: ryniofit8000 »

-MatMati-, rzeczywiście, nie zauważyłem że w tym temacie jest druga strona i odpowiedziałem na post ze strony poprzedniej
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Matematyka na medycynę

Post autor: Mårran »

randomlogin pisze:Akurat pisanie samego rozszerzenia moze dotyczyc matematyki - dokladnie tak ja mam
Ja też, za naszych czasów podstawy z rozszerzeniem się nie pisało, to nowsza nowość

ryniofit8000, tak szybko piszą posty, że się w stronach połapać trudno
Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Matematyka na medycynę

Post autor: randomlogin »

M&#xE5rran pisze:Ja też, za naszych czasów podstawy z rozszerzeniem się nie pisało, to nowsza nowość
Tak szczerze powiedziawszy, to jest starsza nowosc. Wczesniej deklarujac podst pisalo sie podst, deklarujac rozsz pisalo sie podst + rozsz, i to podstawa decydowala o zdaniu/niezdaniu. Z grubsza tak jak teraz, z ta roznica, ze matematyka nie byla obowiazkowa, a z przedmiotow dodatkowych tez byly podstawy. A potem byl krotki okres, na ktory my sie zalapalismy, gdzie pisalo sie samo rozszerzenie. Jak nietrudno sie domyslic - z oszczednosci, bo dzieki temu mozna bylo rozszerzenie i podstawe pisac w tym samym czasie, i dzieki temu wepchnac w jeden dzien dwa przedmioty a nie P + R jednego.
Castellano
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2014, o 17:02

Re: Matematyka na medycynę

Post autor: Castellano »

Spoko, spoko, co prawda byłam w mat-fizie, ale odpuściłam matmę na rzecz biologii i chemii, a i tak napisałam na chyba 48% (to prawie połowa ). Tak więc napisanie na 60-70% raczej nie stanowi problemu, jeśli ktoś się przyłoży.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości