Nauka do matury 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Reptilia »

Latimeria chalumnae pisze:na nowej maturze są tablice z logarytmami, dlatego [H+] niekoniecznie musi być prostą liczbą
Dziękuje !
Awatar użytkownika
chopin15
Posty: 45
Rejestracja: 20 mar 2011, o 22:25

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: chopin15 »

Mogę się pożalić?
Mam dosyć. Od pierwszej klasy liceum uczę się jak oszalały biologii i chemii (z naciskiem na chemię). Wielkie marzenia, wielkie cele. A teraz co? Rozwiązuje te matury i 60%, 70% max 80% jakaś ***** sinusoida. Co robię źle? Może ktoś mi pomoże bo już nie wiem. Tyle kasy na dojazdy do szkoły, korki, książki, tyle nieprzespanych nocy, stresu, załamek, zawsze się podnosiłem i pracowałem jeszcze mocniej, a jednak nadal nie jest tak jak być powinno. W gimbazie przez 2 i pół roku miałem wszystko w tyle, zacząłem się uczyć od stycznia (3 klasa) i ka bum drugi wynik w szkole i średnia 5,0 a tutaj . Coraz częściej dochodzę do wniosku, że za bardzo chcę. Można chcieć za bardzo?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Mårran »

Wez przyklad z gimnazjum

Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: randomlogin »

No wlasnie na wziecie przykladu z gimnazjum juz za pozno - do tego trzeba bylo sie nie uczyc przez dwa i pol roku. Niestety ty zmarnowales te okazje i sie intensywnie uczyles, takze najlepszy sposob juz jest niedostepny.
Na jakiwgo typu zadaniach sie najczesciej wykladasz?
I tak, zdecydowanie mozna chciec za bardzo, to jeden z najczestszych grzechow ambitnych maturzystow.

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Mårran »

Musisz zobaczyc, co Ci nie idzie. Rozwiazywanie zadan? Jakich? Musisz ovenic, co robilas niepotrzebnie i jak najsybciej przestac to robic. Wychlasnac niepotrzebne podreczniki itp. No i zaczac trenowac to, co nie idzie. Jakies konkretne typ zadan? Wiedzy tez czasem moze byc za duzo.

Pani Buka
Awatar użytkownika
rebelheart
Posty: 69
Rejestracja: 30 gru 2014, o 07:54

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: rebelheart »

Mam kilka pytań
Korzysta ktoś z was z książek operonu do chemii z serii Ciekawi Świata ? Raczej nikt ich nie poleca i tu pytanie dlaczego ? Mi strasznie przypadły do gustu i łatwiej mi się z nich uczyć niż z nowej ery albo ze starego operonu.
Ma ktoś z was zbiór zadań z operonu ale ten nowy co jest przeznaczony dla serii Odkrywamy na nowo/Ciekawi świata ? Są tam zadania schematyczne, czy takie bardziej na pomyślenie ?
Ma ktoś może odpowiedzi do maturalnych kart pracy 1,2 z chemii z nowej ery ?
Dziękuje i przepraszam z góry jeśli w złym miejscu pytania
Awatar użytkownika
oksytocyna
Posty: 67
Rejestracja: 16 sie 2014, o 21:37

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: oksytocyna »

chopin15 pisze:Mogę się pożalić?
Mam dosyć. Od pierwszej klasy liceum uczę się jak oszalały biologii i chemii (z naciskiem na chemię). Wielkie marzenia, wielkie cele. A teraz co? Rozwiązuje te matury i 60%, 70% max 80% jakaś ***** sinusoida. Co robię źle? Może ktoś mi pomoże bo już nie wiem. Tyle kasy na dojazdy do szkoły, korki, książki, tyle nieprzespanych nocy, stresu, załamek, zawsze się podnosiłem i pracowałem jeszcze mocniej, a jednak nadal nie jest tak jak być powinno. W gimbazie przez 2 i pół roku miałem wszystko w tyle, zacząłem się uczyć od stycznia (3 klasa) i ka bum drugi wynik w szkole i średnia 5,0 a tutaj . Coraz częściej dochodzę do wniosku, że za bardzo chcę. Można chcieć za bardzo?
Mam ten sam problem.
Jak widzę, że reszta ludzi uczy się tylko na sprawdziany/ kartkówki, a ja systematycznie i kończę z wynikiem znacznie gorszym niż oni, to mnie wszystko boli.

Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Aksolotl »

oksytocyna pisze:Jak widzę, że reszta ludzi uczy się tylko na sprawdziany/ kartkówki, a ja systematycznie i kończę z wynikiem znacznie gorszym niż oni, to mnie wszystko boli.
Jako byćmożelekarzinspe potrafię już nawet ocenić, która część ciała boli! To też jest jeden z częstszych błędów, ból dupy o to, że przecież oni się nic nie uczą, a im idzie lepiej.
Nie oglądać się na innych i robić swoje, gdyż ponieważ

I jak wszyscy chórem twierdzą, że oni to tylko godzinkę przed sprawdzianem. Tudzież mogą być po prostu lepsi i w takim wypadku porównywanie się z nimi na każdym kroku też nic nie da.

I taka praktyczna rada ode mnie: założyć sobie zeszyt, w którym oprócz wyników arkuszy który sobie robicie będziecie zapisywać każdy popełniony błąd. Nie tylko te z niewiedzy, ale w ogóle absolutnie wszystkie. Jest spora szansa, że jak pińćsetny raz napiszecie sobie naucz się czytać polecenia albo dichromian jest pomarańczowy, a chromian żółty", to zapamiętacie.
Ja miałam taki zeszyt i im bliżej matur tym bardziej zapełniał się wrzucaniem na siebie najczęściej powtarzało się nie dziel przez coś, jak nie wiesz czy to nie zero, debilu w części z matmą.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Mårran »

Dobry pomysla z analiza bledow. Bo wiekszosc z nich nie wynika z.niewiedzyy. To byloby za proste ^^

Pani Buka
Awatar użytkownika
oksytocyna
Posty: 67
Rejestracja: 16 sie 2014, o 21:37

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: oksytocyna »

Aksolotl pisze: Jako byćmożelekarzinspe potrafię już nawet ocenić, która część ciała boli! To też jest jeden z częstszych błędów, ból dupy o to, że przecież oni się nic nie uczą, a im idzie lepiej.
Będzie z Ciebie bardzo dobry lekarz

Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: zoo_ »

Aksolotl pisze: I taka praktyczna rada ode mnie: założyć sobie zeszyt, w którym oprócz wyników arkuszy który sobie robicie będziecie zapisywać każdy popełniony błąd. Nie tylko te z niewiedzy, ale w ogóle absolutnie wszystkie. Jest spora szansa, że jak pińćsetny raz napiszecie sobie naucz się czytać polecenia albo dichromian jest pomarańczowy, a chromian żółty", to zapamiętacie.
Ja miałam taki zeszyt i im bliżej matur tym bardziej zapełniał się wrzucaniem na siebie najczęściej powtarzało się nie dziel przez coś, jak nie wiesz czy to nie zero, debilu w części z matmą.
Też miałam. Zeszyt i plik w wordzie. W zeszycie zapisywałam zagadnienia, które ciągle mi umykają, ciekawostki, wyjątki od reguł itp. zarówno z biologii jak i chemii.
W pliku worda robiłam screena zadania maturalnego, wpisywałam moją odpowiedź i odpowiedź z klucza, a na czerwono zaznaczałam to, czego w mojej odpowiedzi brakło żeby uzyskać max pkt.
To chyba najlepsze co miałam w przygotowaniu do matury
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Aksolotl »

Tez mialam takie cos! pjona. Tylko w open office a nie w wordzie, bo mi szkoda kasy na worda.

Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: zoo_ »

Podstawa sukcesu jednak to zaglądanie do takiego zeszytu Żeby nie było, że leży sobie pokryty kurzem. Od czasu do czasu - w ramach przerwy w sprzątaniu, na zakończenie nauki, na okienku w szkole - warto przejrzeć wcześniejsze zapiski.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość