OB vs OWE?

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
chromatosomka
Posty: 35
Rejestracja: 20 sie 2014, o 17:12

OB vs OWE?

Post autor: chromatosomka »

Którą Olimpiadę polecacie bardziej i dlaczego? Po przejrzeniu testów z OB i OWE, ta druga wydała mi się znacznie łatwiejsza. Uwielbiam biologię i planowałam wziąć udział w przyszłej edycji Olimpiady Biologicznej, dzięki której miałabym większe szanse na pójście na Uniwerek jaki mi się podoba ale wczoraj zaczęłam się zastanawiać, czy nie pouczyć się do OWE i spróbować za rok? Jak myślicie? Podzielcie się spostrzeżeniami
chromatosomka
Posty: 35
Rejestracja: 20 sie 2014, o 17:12

Re: OB vs OWE?

Post autor: chromatosomka »

up
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: OB vs OWE?

Post autor: Collo »

Napisz na jaki kierunek się wybierasz i gdzie.

Moim zdaniem OB jest znacznie trudniejsza niż OWE. Sporo czasu poświęca się samej pracy badawczej, a ostatnio słyszałem, że bardzo mało osób przez nią przechodzi o okręgówki. W OWE z kolei problem może być z przejściem etapu szkolnego bo: Do zawodów II stopnia kwalifikowanych jest 10% uczestników biorących udział w zawodach I stopnia w danym okręgu, którzy uzyskali największą liczbę punktów, przy czym nie więcej niż 120 uczestników".
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: OB vs OWE?

Post autor: _Samira_ »

Na temat OB nie mogę się wypowiadać, natomiast OWE polecam. Tylko się do niej nie ucz . Poszłam na betona na pierwszy etap, przeszłam dalej, pojechałam na drugi jw i też przeszłam. Stwierdziłam, że poczytam coś do finału (ale niewiele, bo to był koniec kwietnia przed maturami) i laureatem nie zostałam:D. Finalista też dobry. (na biologicznej zdaje się uczestnictwo w finale krajowym nie daje z automatu tytułu finalisty)
Stricte książkowa wiedza niezbyt się przydaje, zwłaszcza na szkolnym, raczej fart, logiczne myślenie i ogóle ogarnięcie w tematach biologiczno - ekologicznych. W tej kolejności. Można się uczyć i nie użyć nic z tego, bo akurat zapamiętało się nie te cyferki - np, nie wiem, dopuszczalne stężenie fenolu w wodzie pitnej - co trzeba. Testy z ubiegłych lat dają dobry obraz jakiego typu to są pytania.
OB jest na pewno bez porównania trudniejsza i wymaga nauki. OWE to imho takie a nuż się uda wejść bocznymi drzwiami na wybrany uniwerek - i z tego co zaobserwowałam większość uczestników właśnie tak ją traktowała. Tylko sprawdź, czy uczelnie, w które celujesz ją uwzględniają, bo np CMUJ przestał.
chromatosomka
Posty: 35
Rejestracja: 20 sie 2014, o 17:12

Re: OB vs OWE?

Post autor: chromatosomka »

Dziękuję z opinie Marzy mi się lekarski na CMUJ lub WUM
Kurcze, chciałam się przyłożyć do tej Olimpiady Biologicznej, ale skoro tak bardzo ciężko się dostać, to zastanawiam się, czy w ogóle się opłaca i czy jest to nauczalne w rok, żeby zostać laureatem
chromatosomka
Posty: 35
Rejestracja: 20 sie 2014, o 17:12

Re: OB vs OWE?

Post autor: chromatosomka »

12 stycznia jest etap szkolny OWE i teraz zastanawiam się czy się nie zgłosićltyolo ale szczerze wątpię, żebym przeszła dalej, o ekologii nie mam zielonego pojęcia
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: OB vs OWE?

Post autor: Collo »

Idź, co ci szkodzi Co prawda ta olimpiada nic nie daje w najbliższej rekrutacji na lek, ale nie wiadomo czy za rok znowu jej nie dodadzą do listy na CMUJ. Skoro jest tam Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości czy Olimpiada Lingwistyki Matematycznej to czemu ma też nie być OWE :-P
I pokręciłem coś z regulaminem - teraz chyba przechodzą max. 2 osoby, które uzyskały co najmniej 40 pkt. z testu

chromatosomka
Posty: 35
Rejestracja: 20 sie 2014, o 17:12

Re: OB vs OWE?

Post autor: chromatosomka »

Tak, 2 osoby ze szkoły. Ode mnie już jest jeden pewniak, bo dziewczyna startuje od gimnazjum także. Porozwiązuje testy z ubiegłych edycji, jeśli uda mi się znaleźć i może jednak spróbuję
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości