Czy warto studiować dietetykę?

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
emilka0903
Posty: 1
Rejestracja: 4 wrz 2012, o 17:20

Czy warto studiować dietetykę?

Post autor: emilka0903 »

Witam . Chciałabym zapytać, czy waszym zdaniem ten kierunek ma przyszłość? Czy znajdę po nim pracę? Czasem zastanawiam się, czy podjęłam dobrą decyzję składając papiery na ten kierunek Zastanawiałam się również nad kierunkiem technologia żywności i żywienia człowieka lub też bioinżynieria produkcji żywności NIe mam pojęcia, który z tych trzech kierunków jest najbardziej przyszłościowy i który zapewni mi pracę. Proszę o pomoc Z góry dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi i porady
pawelsl
Posty: 307
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:25

Re: Czy warto studiować dietetykę?

Post autor: pawelsl »

Mam koleżankę po technologii żywienia. Powiedzmy, że trochę się podśmiewują z dietetyczek.

Kwestia jest taka. Oba kierunki to jest od strony merytorycznej mniej więcej podobny zakres materiału (dietetycy więcej gotują) i ta sama moneta, ale od różnych stron. Różnica jest natomiast taka, że po technologii jest łatwiejsza droga do lepiej płatnych zawodów. Mówię tu o pracach w koncernach i w branży spożywczej. Można na przykład pracować u producenta jako specjalista zarządzania jakością lub wręcz wyspecjalizować się jako doradca ds. norm jakości (a słyszałem, że są tu ciekawe nisze).

Ale jeśli miałabyś rzucać studia (czyli rezygnować w 1/3 drogi do celu) z dietetyki i przechodzić na technologię żywienia to bym się zastanawiał. Bo to nie jest tak, że dietetyka zamyka Ci inne możliwości, ona po prostu inaczej nakierowuje mentalnie. Ale raczej bym to kończył, a później szukał sposobów na znalezienie sensownej pracy. Może jakieś dodatkowe podyplomówki? Szkolenia?

Koniec końców tam gdzie wychodzisz poza twarde ramy służby zdrowia, a wchodzisz w sektor prywatny i korporacje, tam nie liczy się co skończyłaś, a co umiesz.

Stricte po dietetyce. cóż, praca od strony ideowej pewnie fajna. Ale w polskim systemie opieki zdrowotnej finansowana źle. Można wyjeżdżać za granicę, tam podobno lepiej (jestem ostrożny).

EDIT Teraz zauważyłem. ale odkop!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości