Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: randomlogin »

plusk pisze:w którym roku była bitwa pod Grunwaldem?
To pytanie z biologii czy chemii? Nie kojarze tego arkusza.
plusk pisze:Albo czym jest glukagon?
Bylby tekst wstepny. Zadanie ogttego typu< wiedze, ktora trzeba by bylo wniesc na mature a nie przeczytac w poleceniu, bedzie w calym arkuszu jedno. Moze dwa.
plusk pisze:Jednak co do maturalnego filtra, to nie działa on tak dobrze również przez różnice pomiędzy poszczególnymi latami.
Byl pomysl rekrytowania po percentylach a nie po punkach, ktory by to rozwiazal. Ba, od tego roku maja wyniki byc podawane takze w ten sposob. Niestety nie brane w rekrutacji.
plusk pisze: Nie rozumiem tylko tego bólu tyłka o osoby, które chodzą na korki (może nie chce im się samodzielnego czytać podręczników, albo tak czują się bezpieczniej albo nie mają na co wydawać kasy), nie oznacza to z automatu, że są szympansami.
Ja nie rozumiem, jak mozna nie umiec prostego posta przeczytac ze zrozumieniem, nie dodajac do niego swoich wyobrazen tylko po to, zeby z tymi wyobrazeniami podyskutowac. Czy ja napisalem, ze osoby ktore chodza na korki sa szympansami? Jesli tak, to pokaz prosze w ktorym miejscu.
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Aksolotl »

randomlogin, bo były pewne podstawy, które musiałam zrobić parę razy, żeby być pewną że rozumiem, vide te redoksy. Może większość zrozumiałaby za pierwszym razem, ale ja wolałam tak
A może korki były dobre, tylko ludzie nie umieli nic wynieść?

plusk
Posty: 64
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:22

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: plusk »

Pojawił się pomysł, że szkoła jest protezą inteligencji. W szkole, o ile mi wiadomo nie jest nauczana wyłącznie biologia. Co z tego, że zadań stricte pod wiedzę nie ma dużo? Są. Jest też dużo takich, w których na podstawie wiedzy trzeba coś wywnioskować. Po prostu ten post zabrzmiał dość obraźliwie
randomlogin pisze:Nie, na korkach dostaje sie proteze. Jest sie tresowanym z rozwiazywania konkretnych zadan. Jak srednio rozgarniety szympans.
Btw christmas war Widzę, że nie tylko mnie w święta się nudzi
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: randomlogin »

O, czyli nawet masz zdanie, i tego zdania sie nie da zrozumiec? Jest sie tresowanym JAK szympans. Mozna byc glodnym jak wilk, wielkim jak niedzwiedz, costam jak costam, a nie staje sie od tego wilkiem, niedzwiedziem i czymstam. Prawda? Zreszta bycie tresowanym jak szympans jest ocena procesu tresowania, a nie tresowanego.
plusk
Posty: 64
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:22

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: plusk »

No tak, bo w końcu, jeżeli czyjaś inteligencja jest JAK inteligencja szympansa, to nie można powiedzieć, że ktoś pod względem intelektualnym JEST szympansem. Nie chodziło mi o owłosienie. Ile jeszcze postów będę musiała napisać żeby się wytłumaczyć? Korepetycje nie muszą wyglądać JAK tresura, a ktoś, kto w nich uczestniczy nie musi być traktowany JAK szympans. Dobrze, jeżeli nie rozumiesz, że Twój post był nieco obraźliwy, będę musiała z tym żyć.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Trzyszcz »

plusk czytanie ze zrozumieniem przyda ci się na maturze, musisz jeszcze dużo poćwiczyć, bo dalej nie rozumiesz postu randoma.
Przeczytaj go jeszcze kilka razy i pochwal się efektami. W razie czego jeszcze pomożemy (takie darmowe korepetycje).
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: randomlogin »

Kurcze. Jak mowisz do kogos, kto traktuje cie jak powietrze, i tak to nazywasz, to tym samym porownujesz siebie do powietrza, czy oceniasz sposob traktowania? Tak samo uczenie jak szympansa jest ocena sposobu uczenia, a nie inteligencji ucznia. Mozna tak uczyc i kogos glupiego, i kogos niezwykle inteligentnego. Serio trudno ogarnac ta roznice?
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Giardia Lamblia »

Jakiś czas temu widziałem filmik o szympansie (na zajęciach z psychologii? gdzieś w każdym razie, może na discovery channel), który potrafił zapamiętać obrazek przedstawiający liczby i uszeregować je z pamięci w odpowiedniej kolejności. Obrazek pojawiał się na ileśtam setnych części sekundy (już ten fakt sprawia, że normalny człowiek wysiada). Byłem tak zdziwiony, jak mało kiedy. Z tego co kojarzę, to było 100% legit.

Jak komuś uwłacza bycie tresowanym jak szympans - chciałbym, żeby ktoś umiał mnie tak wytresować
plusk
Posty: 64
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:22

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: plusk »

Tak się składa, że matura już za mną, a czytanie ze zrozumieniem zawsze szło mi dobrze. Sorry, ale to wy mnie źle zrozumieliście: pierwsza część dotyczyła różnicy jak/jest. Do drugiej oczywiście nikt się nie odniósł. Tak, w tym kontekście porównuje się osobę do powietrza - że jest podobnie przezroczysta. Reasumując: osoby uczęszczające na korepetycje mogły poczuć się dotknięte. Ktoś doczepi się znowu jednego słowa i będzie temat na kolejne parę stron

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: randomlogin »

plusk pisze: Reasumując: osoby uczęszczające na korepetycje mogły poczuć się dotknięte.
Moje serduszko krwawi.
Poczuc sie dotknietym tym, co napisala obca osoba w internecie. Sugeruje konsultacje u specjalisty.
Poczuc sie dotknietym tym, ze sie sobie cos dowymyslilo do tego, co ktos faktycznie napisal. No coz, na to chyba rady nie ma.
plusk
Posty: 64
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:22

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: plusk »

Wiedziałam, że już nic mi nie pomoże Nawet lekarz mi tak napisał
plusk
Posty: 64
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:22

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: plusk »

randomlogin pisze:Są przypadki, w których medycyna jest bezsilna
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Jocisko »

Jak się czujecie, drogie geriatryki?
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości