Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: Korczaszko »

6 lat temu jak miałam biochemię przerobiłam 6 zestawów i zdałam na 4 Nie były to wprost te same zestawy, ale pytania wymieszane. Poza tym pamiętam, że często są pytania o te same reakcje ale inaczej sformułowane (teraz nie przytoczę o co chodziło, bo kompletnie nie pamiętam biochemii ). Pytania opracowywałam samodzielnie i posiłowałam się kserówkami, krótkimi wykładami i Stryerem.

Co do farmakologii i p/pasożytniczych - miałam z tego koło, cały rok pisał razem. Pytanie normalne, w stylu jak na każdym normalnym kole.
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: Kas_ia »

angepisst pisze:A z tej biochemii nieszczęsnej powtarzają się zestawy? Bo krąży jakieś takie 10 pięknie opracowanych zestawów pytań, ale jakie są szanse że będzie to samo?
U nas rok temu chyba poukładali nowe zestawy, no wiadomo, ze część pytań się powtózyła, bo w tych 10 zestawach to jest chyba niemal wszystko, ale wydaje mi się, że nas pytania były nawet łatwiejsze niektóre niż w tych zestawach
Awatar użytkownika
angepisst
Posty: 29
Rejestracja: 10 paź 2011, o 15:23

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: angepisst »

Kas_ia pisze:
angepisst pisze:A z tej biochemii nieszczęsnej powtarzają się zestawy? Bo krąży jakieś takie 10 pięknie opracowanych zestawów pytań, ale jakie są szanse że będzie to samo?
U nas rok temu chyba poukładali nowe zestawy, no wiadomo, ze część pytań się powtózyła, bo w tych 10 zestawach to jest chyba niemal wszystko, ale wydaje mi się, że nas pytania były nawet łatwiejsze niektóre niż w tych zestawach
a szybko były wyniki w zeszłym roku?gt
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: Kas_ia »

Pamiętam, ze pisaliśmy w poniedziałek, a wyniki były w czwartek rano


A moze ktoś się wypowiedzieć na temat egzaminu z patofizjologi ?
Z czego się uczyć, jaka jest zdawalność i jak wygląda drugi termin ( czy pyta tylko Stan, czy wszyscy na katedrze) ? No i ogolnie jakies cenne uwagi I jeszcze, czy materiał z ćwiczeń też się pojawia i jeśli tak, to w jakim stopniu ?
Ankosik
Posty: 30
Rejestracja: 22 sie 2011, o 12:21

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: Ankosik »

u nas grupa dziewczyn sprzedawała notatki z wykładów, pewnie teraz wy też już je macie, one spokojnie wystarczyły plus materiał z ćwiczeń, ale o ile dobrze pamiętam to nie było chyba z niego za dużo pytań. Dość dużo osób zdało pierwszy, był test i 3, albo 5 pytań otwartych. Jak dla mnie to test był bardzo dziwny, drugi termin ustny, pytali wszyscy z tym, że dr I. miała chyba mniej osób. Zdający przychodzili na jedną godzinę i losowało się prowadzącego u którego się zdaje ja miałam to szczęście, że trafiłam do dr I. było miło i przyjemnie, losowało się zestawy chyba po 3 pytania. Ze mną był chłopak, który w sumie na dwa pytania bardziej zmyślał niż wiedział i też zdał. U innych już chyba nie było aż tak kolorowo, ale pewnie to też zależało od wylosowanego zestawu i aktualnego humoru prowadzących. Dr K. odsyłała niektórych na dopytki, a niektórych na komisa
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: Korczaszko »

Na drugim terminie u patofilozofa najlepiej z nim dyskutować. Miałam tę przyjemność
Koniec egzaminu w indeksie mam już 3 i nagle on foch, że nie chodzimy na wykłady, a potem nic nie umiem itd. Na co ja mu powiedziałam, że mam bardzo duże problemy w skupieniu się na 1,5h wykładu i jeśli mam nie słuchać i siedzieć na sali lub zostać w domu, to wolę to drugie Jego komentarz i właśnie to lubię dyskusję! Poznawanie poglądów studentów i przeprawił mi 3,0 na 3,5
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: Kas_ia »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi
Ankosik pisze: Dość dużo osób zdało pierwszy, był test i 3, albo 5 pytań otwartych. Zdający przychodzili na jedną godzinę i losowało się prowadzącego u którego się zdaje Dr K. odsyłała niektórych na dopytki, a niektórych na komisa
Test wielokrotnego wyboru ? Czyli rozumiem, ze dopiero przed wejsciem się dowiaduje, u kogo się zdaje ? A to wysyłanie na dopytki/komisy to bardziej z niewiedzy, czy z tego, ze ktos po prostu miał pecha ? Dr K nas straszy, zebysmy się nie uczyli z testow z zeszlych lat, bo ona wie, ze to wszystko krązy i przez wakacje ukladala nowy egzamin.
Korczaszko pisze:Jego komentarz i właśnie to lubię dyskusję! Poznawanie poglądów studentów i przeprawił mi 3,0 na 3,5
Haha, dobre Ciekawe od ilu osób usłyszał taki komentarz
Kolave
Posty: 304
Rejestracja: 9 paź 2009, o 20:33

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: Kolave »

Stan ma to do siebie, że czasem sobie umyśli odpowiedź i możesz dawać dobre przykłady, ale będziesz wymieniac tak długo aż trafisz na to co sobie umyślił. Ale nie uwali jak nie dojdziesz do tego :p
Ankosik
Posty: 30
Rejestracja: 22 sie 2011, o 12:21

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: Ankosik »

jednokrotnego tak, dopiero przed wejściem A z tym nie zdawaniem to nie wiem jak do końca było, bo równi ludzie mieli swoje wersje wydarzeń
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: Kas_ia »

Kolave pisze:Stan ma to do siebie, że czasem sobie umyśli odpowiedź i możesz dawać dobre przykłady, ale będziesz wymieniac tak długo aż trafisz na to co sobie umyślił. Ale nie uwali jak nie dojdziesz do tego :p
T, juz slyszłam, jak kazał na cwiczeniach dochodzic do tego, dlaczego nowotwory są chorobą zaraźliwą
Ankosik pisze:jednokrotnego tak, dopiero przed wejściem A z tym nie zdawaniem to nie wiem jak do końca było, bo równi ludzie mieli swoje wersje wydarzeń
To dobrze, ze jednokrotnego bo testy wielokrotnego wyboru potrafią być zabójcze
szluwka
Posty: 256
Rejestracja: 5 paź 2012, o 12:19

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: szluwka »

dużo wymagają na pierwszych ćwiczeniach z immunów? Jak bardzo trzeba się obryć ?
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: Kas_ia »

szluwka pisze:dużo wymagają na pierwszych ćwiczeniach z immunów? Jak bardzo trzeba się obryć ?
W ogóle nie trzeba być obrytym oni chyba nigdy nie pytają na ocenę. ja miałam z panem prof i jak już pytał to albo zadawał pytania w tłum albo podchodził do kogoś i zadawał jakieś jedno pytanie, ale jak się nie wiedziało to się kompletnie nic nie działo najwyzej się trochę zirytował także wystarczy coś tam poczytać z tej prezentacji, która jest dostępna przed zajęciami, ale nie trzeba się tego na ćwiczenia jakoś specjalnie uczyć. chociaż dobrze jest to sobie przyswoić, zeby wiedziec o czym gadają i robic do tego sobie własne notatki no i jak się coś pouczy wcześniej to zawsze potem łatwiej do kolokwium ogólnie to polecam jak najwięcej notować z tego co mówią, bo potem nie trzeba tego szukać w książkach, a oni na kole nie wychodzą poza to, co było omawiane no i dobrze jest też chodzić na wykłady z wydrukowanymi prezentacjami i sobie dopisywac, bo na niektorych slajdach są tylko jakies schematy i nie wiadomo o co chodzi, jesli się na to tak popatrzy, a na wykładach omawiają każdy slajd po kolei no i te wykłady to są ogólnie jedne z lepszych, mozna naprawdę dużo przydatnych rzeczy zanotować, a nie jak na niektorych siedziec, bo jest lista
szluwka
Posty: 256
Rejestracja: 5 paź 2012, o 12:19

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: szluwka »

dzięki za odpowiedź jeszcze nie wiadomo z kim mamy, ale chociaż tyle, że można się nie stresować tak bardzo
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości