Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: Kas_ia »

Korczaszko pisze:Biochemia jest g*wno wartym przedmiotem. Na starych wydziałach wet spinają się na niej tylko w Olsztynie i we Wrocławiu (przy czym moim zdaniem kolokwia były straszne, a egzamin spoko). Więc tylko się cieszcie, że w Poznaniu nie ma jakiejś tragedii.
Tez uwazam, ze egzamin nie był trudny, na pewno pytania były duzo prostsze niz na kolokwiach, tylko ze bylo calkiem sporo materiału.

Co do poprawiania matury, to znam kilka osób, które jednoczesnie studiując wetę poprawily maturę i dostali się na ten ich wymarzony lek. I nie tylko po 1 roku, ale rowniez po drugim. Prawda jest taka, ze faktycznie jest ciężko i ma się mało wolnego czasu, ale to też zależy jak każdy do tego podchodzi. Niektorzy będą się spinac nawet malo waznymi przedmiotami, a inni przez cale studia byle zaliczyc Więc jak ktoś bardzo chce, to moze sobie trochę odpuscic i ten czas poswiecic na przygotowania do poprawki. Mnie bardziej denerwuje to, ze takie osoby na przeczekaniu zajmują komuś miejsce, a potem rezygnują często nawet przed pierwszą sesją. U nas w grupie była dziewczyna, ktora zrezygnowala w listopadzie, bo brzydziła się m.in. dotknąć psa na prosektorium. A jak byłam złożyć papiery, to slyszałam jak dziewczyna przede mną w kolejce mowila, ze ona w sumie to nawet nie wie, czy lubi zwierzęta, ale sklada papiery, bo nie dostala się na lek. Trochę przykre, ale takich ludzi niestety jest całkiem sporo. Chociaz tez nie uwazam, ze kazdy, kto jest na wecie dlatego, ze nie dostał się na lek jest be
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: Korczaszko »

No u nas były testy przy których albo się miało szczęście, albo nie. Jednym kołem można było zaliczyć semestr lub przez 4 koła nie dostać żadnego punktu Potem ponoć testy wyciekły i już nie było takiej masakry. Na moim roku ludzie odpadali tylko na ćwiczeniach, egzamin jak najbardziej do zdania.
Ale jak już mówiłam, trudność zaliczania przedmiotów zwłaszcza takich jak biochemia nie ma nic wspólnego z jakością uczelni i nauczania
Awatar użytkownika
Chimera
Posty: 216
Rejestracja: 8 sty 2013, o 18:44

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: Chimera »

Dynamique, chwile zwątpienia
Nauczyciele pokazują Ci, że jesteś debilem a chemica się pyta cały czas czy już zmieniłaś swój wybór na deklaracji maturalnej z chemii i biologii na biologię?".
Dobijające.
Mam wrażenie, że nic nie umiem.
Ale to dobrze, że zaczynam się bać. Lepiej późno niż wcale
Naiwnie wierzę, że jak teraz wezmę się jeszcze solidniej do pracy, to wyciągnę przyzwoity wynik.
Aczkolwiek rozważam opcję, że nie zdobędę tych 15 pkt. z matmy
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: Kas_ia »

Chimera pisze:Dynamique, chwile zwątpienia
Nauczyciele pokazują Ci, że jesteś debilem a chemica się pyta cały czas czy już zmieniłaś swój wybór na deklaracji maturalnej z chemii i biologii na biologię?".
Dobijające.
Mam wrażenie, że nic nie umiem.
Ale to dobrze, że zaczynam się bać. Lepiej późno niż wcale
Naiwnie wierzę, że jak teraz wezmę się jeszcze solidniej do pracy, to wyciągnę przyzwoity wynik.
Aczkolwiek rozważam opcję, że nie zdobędę tych 15 pkt. z matmy
Do matury jest jeszcze duzo czasu Na wecie większych cudów się dokonuje w krotszym czasie
Dynamique
Posty: 33
Rejestracja: 5 gru 2013, o 11:47

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: Dynamique »

Niby dużo czasu, ale jak ktoś zdaje sobie sprawę z tego że ma większe lub mniejsze braki powinien wziąć się w garść Coś o tym wiem.
Chimera - matematyka nie taka straszna jak ją malują. Ledwie zdałam w liceum 3 klasę. A maturę napisałam z wynikiem 60 % co było dla mnie nielada zaskoczeniem Liczyłam na to aby ją po prostu zdać
Dynamique
Posty: 33
Rejestracja: 5 gru 2013, o 11:47

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: Dynamique »

A co do zimowania na innych kierunkach. Ja jestem na chemii - materiał na pierwszym roku to nieco bardziej hardcorowa wersja materiału rozszerzonego z liceum Póki co jest bardzo fajnie jestem zmuszona na bieżąco pracować nad chemią, a co najważniejsze - w końcu jest dla mnie zrozumiała a nie do wykucia. Wykładowcy naprawdę fajnie tą wiedzę przybliżają, pokazują nam jak nauczyć się dużego zakresu materiału z chemii ze zrozumieniem i zapamiętaniem go na dłużej.
I raczej nie planuje z niej rezygnować. Szczególnie że w sesji zimowej mam egzamin ustny i pisemny z chemii i jakiś błahych zapychaczy więc raczej go zdam dość pomyślnie Oprócz tego nie siedzę w domu i nie rozmawiam ze ścianą
falkosia
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2015, o 09:26

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: falkosia »

ktoś może będzie próbował się dostać do Olsztyna i będzie chciał wynająć z kimś mieszkanie? Oczywiście jak się dostanę to jestem chętna, jakoś akademik to nie dla mnie
Dynamique
Posty: 33
Rejestracja: 5 gru 2013, o 11:47

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: Dynamique »

Ja się boję, że będę mieć problem z mieszkaniem. Mam 2 psy
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: Korczaszko »

Serio? W styczniu szukacie współlokatora? I to dużymi literami? O.o
Awatar użytkownika
kuszumai
Posty: 138
Rejestracja: 2 paź 2010, o 15:17

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: kuszumai »

Nie wiem czy akademik jest zły - dość szybko ludzie się wykruszają i są wolne pokoje. Na dodatek trzeba dojeżdżać autobusem do Kortowa, jeśli będziecie mieszkać bliżej starego miasta albo na Jarotach.
kariba
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2014, o 10:02

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: kariba »

Cześć, dołączam się do wątku.

Też startuję na wetę, mam nadzieję że się dostanę
unsichtbar
Posty: 9
Rejestracja: 2 lut 2013, o 15:07

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: unsichtbar »

Dojazdy autobusem z Jarot na Kortowo to w tej chwili jedna, wielka tragedia.
o0o
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2015, o 12:14

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: o0o »

Cześć wszystkim

Jest tu może ktoś, kto nie zdaje chemii? I czy w Olsztynie chemia na pewno nie jest wymagana? Bo wiem, że na większości uczelni musi być min. 30%
Mam nadzieję, że biologia i angielski + podstawa z matematyki wystarczy, żeby się dostać

Do zobaczenia w październiku! (oby)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości