Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Mårran »

Dokładnie. Na niektóre kierunki idą debile, którzy chcą coś studiować dla studiowania i mają nadzieję na darmowego magistra
Pani Buka
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: kate27 »

mam koleżankę na anglistyce i na jej przykładzie sprawdza się zasada, że filologia to opie*rdalanie się, a nie studia*. aczkolwiek ona wprost przyznaje, że poszła tam, bo nie wiedziała, co ze sobą zrobić i 3/4 roku ma takie samo podejście
*nie mówię, że wszędzie tak jest
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: placek »

No co zrobisz nic nie zrobisz : P
Ja w klasie miałem osobę która mając 15% z fizyki podstawowej i 25% z biologii poszła na ochronę środowiska : P
Ale studia są, i potem jest polska inteligencja co pracy nie może znaleźć
Sindbad95
Posty: 37
Rejestracja: 24 sie 2012, o 01:40

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Sindbad95 »

jakby mnie ktoś zapytał to na medycynie też nie wiele inteligencji potrzeba byle by mieć dobrą pamięć Może to się później zmieni jakoś ale póki co to jak czegoś się nie zapamiętało to się tego nie wiedziało, oczywiście są rzeczy, które można skojarzyć np.: ucząc się anatomii i wtedy jest łatwiej. W grupie (w Łodzi) mam parę osób (po ktorych widać, że tępi nie są wręcz przeciwnie), które dostały się na podstawie matury fizyka + matma/chemia i bardzo ciężko im idzie z tego względu, że trudno jest się przestawić z myślenia", którego wymagała od nich fiza, na to durne kucie na pałe.
rozekkwidzyn
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2010, o 06:07

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: rozekkwidzyn »

Wielka szkoda, bo była szansa na zmianę naszego przestarzałego, przeteoretyzowanego systemu studiów. Było to wprowadzenie nowego 6- letniego (5 lat normalnych i 1 rok quazistażowy) systemu. Dawało to szanse na maksymalne okrojenie nauk podstawowych i przedklinicznych na rzecz klinik. Niestety, reforma została przeprowadzona na szybko i zamiast być wielką szansą, okazała się wielką klapą. A miało być tak pięknie xD
Jestem pierwszym rocznikiem w nowym trybie i faktycznie, część rzeczy została zrobiona- radykalnie zmniejszono ilość godzin na biologii medycznej i całkiem przyjemnie zmniejszono zakres materiału (wszak nie wiem czy nawet 1% lekarzy wykorzystuje loci genów odpowiedzialnych za różne choroby). Zmniejszono też ilość ćwiczeń z biofizyki- z 9 do 5! Ale wiedza pozostała ta sama- czyli nic nie wnoszące w życie wzory, formułki itp. Wciąż tak samo nas się ciśnie z biochemii, którą sam bardzo lubię jako przedmiot, ale po pierwsze wiem, że jestem w mniejszości, a po drugie wiem, że kiedyś mi się przyda MAKSYMALNIE 20% tej wiedzy.
Myślę że reforma się w końcu dotrze- ale to w ciągu kilku(nastu?) lat. Z roku na rok na pewno będzie coraz lepiej. Najgorzej ma rocznik 2012-2018, bo to eksperyment na żywym organizmie
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Aksolotl »

Sindbad95 pisze:W grupie (w Łodzi) mam parę osób (po ktorych widać, że tępi nie są wręcz przeciwnie), które dostały się na podstawie matury fizyka + matma/chemia i bardzo ciężko im idzie z tego względu, że trudno jest się przestawić z myślenia", którego wymagała od nich fiza, na to durne kucie na pałe.
Mam w grupie w Łodzi połowę osób po mat-fizie i prawie wszystko zdają w pierwszym terminie i nie ma żadnej różnicy między nimi a tymi, co się dostali z chemią i biologią. Kwestia ludzi

Ale zgoda, że wiele inteligencji nie trzeba

Nie ma to jak odpowiedzieć na posta sprzed trzech miesięcy. Aktualniej - rozekkwidzyn, skąd właściwie to info o wielkiej klapie, jaką się okazała reforma? Któryś raz to widzę. Jeszcze ludziom po reformie daleko do skończenia studiów, a już wiadomo, że klapa?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości