Problem z formułowaniem odpowiedzi matura biologia

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
pozerinho
Posty: 20
Rejestracja: 20 wrz 2014, o 18:42

Problem z formułowaniem odpowiedzi matura biologia

Post autor: pozerinho »

Witam przygotowuje się do matury rozszerzonej z biologi i jestem załamany. Jestem dobrze wyuczony biologi, ale moje formułowanie odpowiedzi w zadaniach maturalnych jest beznadziejne. Zwracam się do was z prośbą o pomoc, co mógłbym zrobić? Może jakiś zbiór zadań jakieś ćwiczenia, cokolwiek?
mioolek
Posty: 10
Rejestracja: 16 lut 2012, o 16:55

Re: Problem z formułowaniem odpowiedzi matura biologia

Post autor: mioolek »

Hej
Też miałem podobny problem. Mi pomogło coś takiego: pisałem sobie maturę, później ją sprawdzałem i zerowałem sobie zadania w któych nie było dokładnie słowo w słowo z odpowiedzi, następnie przepisywałem odpowiedź z klucza i analizowałem po kolei pytanie i SŁOWA w odpowiedzi, tzn. analizujesz pytanie, a potem szukasz odpowiedzi w odpowiedzi. Możesz sobie też wypisywać jakie błędy popełniłeś, czego zabrakło itd. Po pewnym czasie powinieneś już mieć to wyczucie A nawet jak już przeanalizujesz te matury to zobaczysz że są pewne uniwersalne odpowiedzi, na dane pytania
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Problem z formułowaniem odpowiedzi matura biologia

Post autor: AnnaWP »

Poza metodą na pamięć", proponuję:
przemyśleć o co pytają.
zastanowić się, jakie terminy lub pojęcia są w tym zagadnieniu ważne. Dla przykładu pytanie o retrowirusy niemal zawsze prosi się o użycie pojęcia odwrotna transkrypcja". Takie słowa powinny się znaleźć w pytaniu.
Jeżeli pytanie dotyczy tekstu lub rysunku, to w odpowiedzi powinny się znaleźć te dane, a nie inne.

I przede wszystkim - wróć do napisanych odpowiedzi za miesiąc. To pomoże Ci znaleźć niezrozumiale sformułowane fragmenty.
Niby nie język polski, ale umiejętność sprawnego wysławiania się jest ważna.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości